Onrust bij Bayern München neemt toe na derde nederlaag op rij
BOCHUM (ANP) - De onrust bij Bayern München neemt toe na het derde verlies op rij. De competitiewedstrijd bij VfL Bochum ging met 3-2 verloren, waardoor de achterstand op koploper Bayer Leverkusen 8 punten bedraagt.
Na de 3-0-nederlaag bij Leverkusen en de teleurstellende 1-0 in Rome tegen Lazio in de achtste finales van de Champions League ging het ook in het Ruhrgebied mis. Bayern München nam voor rust via een knappe goal van Jamal Musiala nog wel de leiding, maar gaf het daarna helemaal weg.
Nadat Harry Kane namens Bayern München een enorme kans had gemist, verzorgde de Japanner Takuma Asano na ruim een half uur spelen met een diagonaal schot de gelijkmaker. Vlak voor het verstrijken van de eerste helft kopte Keven Schlotterbeck uit een hoekschop de bal achter doelman Manuel Neuer, waarbij de in de basis gestarte Matthijs de Ligt te laat was.
Na 77 minuten kreeg Dayot Upamecano zijn tweede gele kaart toen hij in een luchtduel met Schlotterbeck in het strafschopgebied volgens de arbitrage te veel zijn arm gebruikte. De toegekende penalty werd binnengeschoten door Kevin Stöger. De 3-2 van Kane, zijn 25e goal van het seizoen, kwam uiteindelijk te laat, al verzuimde hij daarna nog wel de 3-3 op het bord te zetten voor de ploeg van trainer Thomas Tuchel.
De wedstrijd lag zowel voor als na rust enige tijd stil door fanprotesten tegen de mogelijke toetreding van investeerders in de DFL, de organisator van de twee hoogste divisies. Supporters gooiden tennisballen op het veld, iets wat de afgelopen weken in meer stadions voor oponthoud zorgde.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
4 uur geleden