Onrust bij Bayern München neemt toe na derde nederlaag op rij
BOCHUM (ANP) - De onrust bij Bayern München neemt toe na het derde verlies op rij. De competitiewedstrijd bij VfL Bochum ging met 3-2 verloren, waardoor de achterstand op koploper Bayer Leverkusen 8 punten bedraagt.
Na de 3-0-nederlaag bij Leverkusen en de teleurstellende 1-0 in Rome tegen Lazio in de achtste finales van de Champions League ging het ook in het Ruhrgebied mis. Bayern München nam voor rust via een knappe goal van Jamal Musiala nog wel de leiding, maar gaf het daarna helemaal weg.
Nadat Harry Kane namens Bayern München een enorme kans had gemist, verzorgde de Japanner Takuma Asano na ruim een half uur spelen met een diagonaal schot de gelijkmaker. Vlak voor het verstrijken van de eerste helft kopte Keven Schlotterbeck uit een hoekschop de bal achter doelman Manuel Neuer, waarbij de in de basis gestarte Matthijs de Ligt te laat was.
Na 77 minuten kreeg Dayot Upamecano zijn tweede gele kaart toen hij in een luchtduel met Schlotterbeck in het strafschopgebied volgens de arbitrage te veel zijn arm gebruikte. De toegekende penalty werd binnengeschoten door Kevin Stöger. De 3-2 van Kane, zijn 25e goal van het seizoen, kwam uiteindelijk te laat, al verzuimde hij daarna nog wel de 3-3 op het bord te zetten voor de ploeg van trainer Thomas Tuchel.
De wedstrijd lag zowel voor als na rust enige tijd stil door fanprotesten tegen de mogelijke toetreding van investeerders in de DFL, de organisator van de twee hoogste divisies. Supporters gooiden tennisballen op het veld, iets wat de afgelopen weken in meer stadions voor oponthoud zorgde.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
9 uur geleden