Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlineverkopen helpen Beter Bed aan groei

Onlineverkopen helpen Beter Bed aan groei

UDEN (ANP) - Beddenverkoper Beter Bed heeft in het eerste halfjaar een hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. Vooral in het tweede kwartaal liepen de zaken goed. Eind april verviel de verplichting om alleen klanten op afspraak in winkels te ontvangen, maar de sterkste groei behaalde het Udense bedrijf online.

De omzet steeg in de eerste zes maanden van dit jaar met 0,6 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2020. In Nederland had Beter Bed aan het begin van dit jaar nog last van gedwongen sluitingen, maar de verkopen stegen met ruim 14 procent in het tweede kwartaal. Via zijn webshops verkocht Beter Bed 123 procent meer dan een jaar eerder. De nettowinst steeg tot 3,7 miljoen euro, tegenover 2 miljoen euro een jaar eerder.

Topman John Kruijssen vindt dat Beter Bed in de eerste helft van 2021 heeft laten zien erg flexibel te kunnen inspelen op de coronacrisis. Hij verwacht dat de beddenverkoper het groeitempo de komende jaren kan opvoeren, waarmee het bedrijf zijn langetemijndoelstelling haalt.

Gifschandaal

Beter Bed is al geruime tijd bezig buitenlandse dochterondernemingen te verkopen, om zich beter op de belangrijkste markten te kunnen richten. Eerder deze maand sloot het bedrijf een akkoord over de verkoop van zijn Zweedse onderdeel Sängjätten aan Lars Larsen, het bedrijf van de familie van de oprichter van de Deense interieurketen Jysk.

Eerder verkocht Beter Bed de activiteiten in Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. In die landen had het bedrijf veel last van een gifschandaal. Er zat te veel van een giftige stof in een deel van de schuimmatrassen, waarna consumenten de winkels links lieten liggen.

Meer uit Financieel

Meta verwijdert kritische video Roel Maalderink over AI-bril

AMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.

1 uur geleden
AI-bazen beloven VN-Veiligheidsraad voorzichtigheid met AI

NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".

5 uur geleden
Tot vier jaar cel geëist tegen Drentenaren voor oplichten Amazon

ASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.

6 uur geleden
Wall Street in de min door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.

6 uur geleden
Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

8 uur geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

9 uur geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

11 uur geleden