Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinevergaderdienst Zoom hard onderuit op Wall Street na cijfers

Onlinevergaderdienst Zoom hard onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - De onlinevergaderdienst Zoom Video Communications ging dinsdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York na bekendmaking van kwartaalcijfers. Daaruit bleek dat de groei van Zoom lijkt af te zwakken nu steeds meer mensen weer op kantoor gaan werken en minder thuis wordt gewerkt. De hoofdgraadmeters op Wall Street lieten kleine minnen zien na de nieuwe records voor de brede S&P 500-index en de technologiebeurs Nasdaq op maandag.

Het aandeel Zoom kelderde 16 procent. De omzet steeg in het afgelopen kwartaal voor het eerst tot boven de 1 miljard dollar, omgerekend 850 miljoen euro. Voor het derde kwartaal verwacht Zoom een omzet die ongeveer even groot is als die van de afgelopen periode. Dat duidt er volgens analisten op dat Zoom erop rekent dat het aantal gebruikers niet hard door blijft groeien.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,2 procent op 35.353 punten. De S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4523 punten en de Nasdaq daalde 0,2 procent tot 15.241 punten. De Amerikaanse beurzen hebben een goede augustusmaand achter de rug. De S&P 500 ligt op koers voor de zevende maand met winst op rij. In augustus gaat het om een plus van circa 3 procent. De Nasdaq klom 4 procent en de Dow-Jonesindex 1,5 procent.

Apple

De technologiefondsen deden een stapje terug, na de koerswinsten van een dag eerder. Zo daalde Apple 0,9 procent, terwijl Amazon, Facebook, Netflix en Tesla een fractie inleverden.

Taxidienst Uber Technologies steeg 0,8 procent. Het Russische techbedrijf Yandex betaalt 1 miljard dollar om Uber uit te kopen bij een samenwerkingsverband voor maaltijdbezorging en zelfrijdende auto's in Rusland. De bedrijven blijven wel partners bij taxidiensten. Yandex, dat een notering heeft in New York, won 1,1 procent.

Virgin Galactic

Commercieel ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic won bijna 5 procent. Zakenbank Jefferies heeft een koopadvies geplakt op Virgin Galactic door de verwachting dat de vraag naar zijn ruimtereizen sterk zal groeien.

De oliebedrijven ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips daalden tot 0,3 procent in aanloop naar de vergadering van de olie-alliantie OPEC+ op woensdag over de productie. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 68,62 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 72,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Geen bonussen voor personeel Qatar Airways door Iranoorlog

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.

35 minuten geleden
Lionel Messi tweede voetbalmiljardair na Cristiano Ronaldo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.

47 minuten geleden
ACM berispt energiebedrijf voor laat melden marktgevoelige info

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.

54 minuten geleden
Voorzitter Eurogroep: kans op stagflatie, maar EU veerkrachtig

NICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.

1 uur geleden
Fusie tussen Estée Lauder en eigenaar Jean Paul Gaultier mislukt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.

1 uur geleden
Frankrijk overweegt winstbelasting energiebedrijven om Iranoorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.

1 uur geleden
Japan krijgt eerste olie uit Midden-Oosten geleverd sinds oorlog

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.

1 uur geleden