Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinevergaderdienst Zoom hard onderuit op Wall Street na cijfers

Onlinevergaderdienst Zoom hard onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - De onlinevergaderdienst Zoom Video Communications ging dinsdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York na bekendmaking van kwartaalcijfers. Daaruit bleek dat de groei van Zoom lijkt af te zwakken nu steeds meer mensen weer op kantoor gaan werken en minder thuis wordt gewerkt. De hoofdgraadmeters op Wall Street lieten kleine minnen zien na de nieuwe records voor de brede S&P 500-index en de technologiebeurs Nasdaq op maandag.

Het aandeel Zoom kelderde 16 procent. De omzet steeg in het afgelopen kwartaal voor het eerst tot boven de 1 miljard dollar, omgerekend 850 miljoen euro. Voor het derde kwartaal verwacht Zoom een omzet die ongeveer even groot is als die van de afgelopen periode. Dat duidt er volgens analisten op dat Zoom erop rekent dat het aantal gebruikers niet hard door blijft groeien.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,2 procent op 35.353 punten. De S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4523 punten en de Nasdaq daalde 0,2 procent tot 15.241 punten. De Amerikaanse beurzen hebben een goede augustusmaand achter de rug. De S&P 500 ligt op koers voor de zevende maand met winst op rij. In augustus gaat het om een plus van circa 3 procent. De Nasdaq klom 4 procent en de Dow-Jonesindex 1,5 procent.

Apple

De technologiefondsen deden een stapje terug, na de koerswinsten van een dag eerder. Zo daalde Apple 0,9 procent, terwijl Amazon, Facebook, Netflix en Tesla een fractie inleverden.

Taxidienst Uber Technologies steeg 0,8 procent. Het Russische techbedrijf Yandex betaalt 1 miljard dollar om Uber uit te kopen bij een samenwerkingsverband voor maaltijdbezorging en zelfrijdende auto's in Rusland. De bedrijven blijven wel partners bij taxidiensten. Yandex, dat een notering heeft in New York, won 1,1 procent.

Virgin Galactic

Commercieel ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic won bijna 5 procent. Zakenbank Jefferies heeft een koopadvies geplakt op Virgin Galactic door de verwachting dat de vraag naar zijn ruimtereizen sterk zal groeien.

De oliebedrijven ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips daalden tot 0,3 procent in aanloop naar de vergadering van de olie-alliantie OPEC+ op woensdag over de productie. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 68,62 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 72,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

4 minuten geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

9 minuten geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

27 minuten geleden
Ook Wall Street zakt door sterk stijgende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager begonnen. Net als in Europa en Azië maken ook Amerikaanse beleggers zich zorgen over de sterk stijgende olieprijs door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de tweede week is ingegaan. De hogere energiekosten dreigen de inflatie weer aan te jagen, de economische groei af te remmen en de winsten van veel bedrijven onder druk te zetten.

58 minuten geleden
TenneT wil dat overheid vol stroomnet aanpakt met stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT wil dat het nieuwe kabinet helpt de problemen op het volle stroomnet op te lossen door bij maatregelen ook plannen tegen de stikstofproblematiek mee te nemen. Topvrouw Manon van Beek van TenneT hoopt op een geïntegreerde aanpak van beide problemen. "Zonder stikstofruimte kun je het elektriciteitsnet niet uitbreiden", zei ze maandag tijdens een persbijeenkomst over de resultaten over 2025.

2 uur geleden
Bakkerijen merken stijgende graanprijzen niet direct

DEN HAAG (ANP) - Bakkerijen zullen de stijgende graanprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten niet direct merken, verwachten brancheorganisaties. Bakkers en leveranciers werken vaak met contracten, zegt directeur Marie-Hélène Zengerink van branchevereniging van ambachtelijke bakkers NBOV. "Daardoor werken veranderingen op de graanmarkt meestal niet direct door in de dagelijkse praktijk van de bakkerij en worden effecten vaak pas zichtbaar wanneer nieuwe contracten ingaan."

2 uur geleden
Hamsteraars met jerrycan bij pompstations, meer drukte verwacht

VOORBURG (ANP) - Pompstationhouders merken dat automobilisten sterk inspelen op de snel stijgende prijzen van benzine en diesel. Begin vorige week, vlak na het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, was er al een extra toestroom van mensen die hun auto nog even tegen een lagere prijs wilden voltanken. Branchevereniging Drive verwacht de komende dagen weer extra drukte, omdat deze tanks inmiddels waarschijnlijk zijn leeggereden.

2 uur geleden