Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinesuper Picnic haalt honderden miljoenen op bij investeerders

Onlinesuper Picnic haalt honderden miljoenen op bij investeerders

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic heeft 355 miljoen euro opgehaald bij zijn aandeelhouders in een nieuwe financieringsronde. Onder de investeerders zijn de Duitse supermarktgigant Edeka en de filantropische stichting van Microsoft-medeoprichter Bill Gates. Dat bevestigt topman Michiel Muller van Picnic na berichtgeving in Het Financieele Dagblad (FD).

Met het geld wil het bedrijf de activiteiten in Duitsland en Frankrijk verder uitbreiden. Zo gaat Picnic distributiecentra bouwen en hubs openen in steden als Berlijn, Parijs en Hamburg, vertelt Muller. De onlinesupermarkt is sinds 2018 actief in Duitse steden in Noordrijn-Westfalen en sinds 2021 in het Franse Lille, waarna het bedrijf ook in de regio Parijs boodschappen ging bezorgen.

Daarnaast gebruikt Picnic het nieuwe kapitaal voor robotisering. Het bedrijf gaat onder meer investeren in geautomatiseerde distributiecentra, zoals in het Duitse Oberhausen.

Groei

Het afgelopen jaar groeide Picnic met 40 procent naar bijna 1,3 miljard euro omzet. Het bedrijf verwacht verdere groei door "nieuwe gezinnen" die hun boodschappen online doen. In Nederland vindt het bedrijf die klanten met name in steden waar het al boodschappen bezorgd, in Duitsland en Frankrijk is nog een flinke markt te winnen.

Hoeveel het bedrijf na de nieuwe investeringen waard is, wil de topman niet zeggen. In 2021 haalde Picnic voor het laatst miljoenen op. Investeerders staken toen 600 miljoen euro in de onlinesupermarkt, die in 2015 werd gelanceerd.

Meer uit Financieel

Europese Commissie roept VS op handelsdeal na te leven

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.

11 uur geleden
Europarlementslid wil uitstel ratificatieproces handelsdeal EU-VS

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.

13 uur geleden
VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europa

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.

14 uur geleden
Nederlandse industrie vraagt om duidelijkheid over heffingen VS

ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.

16 uur geleden
Bloomberg: India stelt afronden handelsdeal met VS uit

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.

17 uur geleden
Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

19 uur geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

19 uur geleden