Onlineracisme tegen voetballers moet leiden tot stadionverbod
LONDEN (ANP) - Wie zich in Engeland en Wales op internet schuldig maakt aan haatberichten en racistische uitingen gericht tot voetballers kan in de toekomst bestraft worden met een stadionverbod. Volgens de zender Sky Sports is die maatregel in voorbereiding. "Iedereen die voor racistisch misbruik van het internet verantwoordelijk is, moet worden bestraft", liet minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel van het Verenigd Koninkrijk in een reactie weten.
De wet zou zo worden aangepast dat een hetze op internet kan leiden tot stadionverboden met een duur tot tien jaar.
Stadionverboden konden tot dusverre in Engeland en Wales alleen worden opgelegd na gewelddadigheden of bijvoorbeeld bij racistische spreekkoren in de stadions. Er lopen er momenteel zo'n 1300.
Afgelopen zomer, na de EK-nederlaag van Engeland in de finale tegen Italië, waren de drie zwarte Engelse voetballers Marcus Rashford, Jadon Sancho en Bukayo Saka doelwit van racistische twitteraars. Zij hadden in de finale een strafschop gemist.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
15 uur geleden