Onlineplatforms als Airbnb moeten btw gaan innen en afdragen
BRUSSEL (ANP) - Na twee jaar onderhandelen zijn de EU-ministers van Financiën het dinsdag eens geworden over de digitalisering van het btw-systeem in Europa. Dit betekent onder andere dat beheerders van onlineplatforms voor passagiersvervoer en voor kort verblijf, zoals Uber en Airbnb, verantwoordelijk worden voor het innen en afdragen van btw van individuele chauffeurs en verhuurders die dat zelf niet doen.
De platforms moeten straks de btw rechtstreeks bij de klant innen en deze afdragen aan de belastingdienst.
Een van de belangrijkste doelen van de digitalisering van het btw-systeem is het tegengaan van fraude. De lidstaten hebben volgens schatting van de Europese Unie 61 miljard euro btw-inkomsten in 2021 misgelopen. Bij een kwart daarvan zou sprake zijn van btw-fraude.
Realtime rapportagesysteem
Jaarlijks innen de lidstaten ongeveer 1 biljoen euro btw.
Na het akkoord van de ministers, moet er nu een realtime digitaal rapportagesysteem komen, dat met e-facturen werkt. Dat systeem moet in 2030 operationeel zijn. Uiterlijk vijf jaar later moeten alle bestaande nationale systemen daarop zijn aangesloten.
Hulpmiddel
De EU-lidstaten krijgen op die manier snelle en volledige informatie over grensoverschrijdende transacties, die zij kunnen gebruiken om btw-fraude te bestrijden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.
12 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oorlog in het Midden-Oosten leidt niet meteen tot een verhoging van de energierekening. Met die boodschap is Energie-Nederland maandag gekomen, nadat de Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met tientallen procenten was toegenomen. Volgens de branchevereniging van energieleveranciers vertaalt een stijging op de groothandelsmarkt zich nooit volledig naar de consument.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - BMW roept in Nederland 4233 auto's terug om een brandrisico. Volgens het bedrijf gaat het om voertuigen van de 5-serie en de 7-serie. De eigenaren worden momenteel door BMW benaderd om het probleem te verhelpen.
2 uur geleden