Onlineplatforms als Airbnb moeten btw gaan innen en afdragen
BRUSSEL (ANP) - Na twee jaar onderhandelen zijn de EU-ministers van Financiën het dinsdag eens geworden over de digitalisering van het btw-systeem in Europa. Dit betekent onder andere dat beheerders van onlineplatforms voor passagiersvervoer en voor kort verblijf, zoals Uber en Airbnb, verantwoordelijk worden voor het innen en afdragen van btw van individuele chauffeurs en verhuurders die dat zelf niet doen.
De platforms moeten straks de btw rechtstreeks bij de klant innen en deze afdragen aan de belastingdienst.
Een van de belangrijkste doelen van de digitalisering van het btw-systeem is het tegengaan van fraude. De lidstaten hebben volgens schatting van de Europese Unie 61 miljard euro btw-inkomsten in 2021 misgelopen. Bij een kwart daarvan zou sprake zijn van btw-fraude.
Realtime rapportagesysteem
Jaarlijks innen de lidstaten ongeveer 1 biljoen euro btw.
Na het akkoord van de ministers, moet er nu een realtime digitaal rapportagesysteem komen, dat met e-facturen werkt. Dat systeem moet in 2030 operationeel zijn. Uiterlijk vijf jaar later moeten alle bestaande nationale systemen daarop zijn aangesloten.
Hulpmiddel
De EU-lidstaten krijgen op die manier snelle en volledige informatie over grensoverschrijdende transacties, die zij kunnen gebruiken om btw-fraude te bestrijden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
5 uur geleden