Onlineplatforms als Airbnb moeten btw gaan innen en afdragen
BRUSSEL (ANP) - Na twee jaar onderhandelen zijn de EU-ministers van Financiën het dinsdag eens geworden over de digitalisering van het btw-systeem in Europa. Dit betekent onder andere dat beheerders van onlineplatforms voor passagiersvervoer en voor kort verblijf, zoals Uber en Airbnb, verantwoordelijk worden voor het innen en afdragen van btw van individuele chauffeurs en verhuurders die dat zelf niet doen.
De platforms moeten straks de btw rechtstreeks bij de klant innen en deze afdragen aan de belastingdienst.
Een van de belangrijkste doelen van de digitalisering van het btw-systeem is het tegengaan van fraude. De lidstaten hebben volgens schatting van de Europese Unie 61 miljard euro btw-inkomsten in 2021 misgelopen. Bij een kwart daarvan zou sprake zijn van btw-fraude.
Realtime rapportagesysteem
Jaarlijks innen de lidstaten ongeveer 1 biljoen euro btw.
Na het akkoord van de ministers, moet er nu een realtime digitaal rapportagesysteem komen, dat met e-facturen werkt. Dat systeem moet in 2030 operationeel zijn. Uiterlijk vijf jaar later moeten alle bestaande nationale systemen daarop zijn aangesloten.
Hulpmiddel
De EU-lidstaten krijgen op die manier snelle en volledige informatie over grensoverschrijdende transacties, die zij kunnen gebruiken om btw-fraude te bestrijden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.
22 minuten geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, Albert Manifold, ontkent de beschuldigingen omtrent wangedrag. In een e-mail aan persbureau Bloomberg stelt hij dat er "valse verhalen" worden verteld rondom zijn gedwongen vertrek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in april op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal werden er vorige maand 293 bedrijven failliet verklaard, een daling van 12 procent. Ten opzichte van maart daalde het aantal faillissementen met 3 procent.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft een opdracht gekregen voor de verbouwing van de penitentiaire inrichting (PI) van Heerhugowaard. De verbouwing van de gevangenis begint in januari volgend jaar en zal ongeveer 4,5 jaar duren. De opdracht levert Heijmans 83 miljoen euro aan omzet op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten gaven vorig jaar de helft minder vergunningen af voor tijdelijke woningen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er werden in 2025 voor ongeveer 3000 tijdelijke woningen vergunningen afgegeven, tegenover 6000 in 2024.
3 uur geleden