Onlineplatforms als Airbnb moeten btw gaan innen en afdragen
BRUSSEL (ANP) - Na twee jaar onderhandelen zijn de EU-ministers van Financiën het dinsdag eens geworden over de digitalisering van het btw-systeem in Europa. Dit betekent onder andere dat beheerders van onlineplatforms voor passagiersvervoer en voor kort verblijf, zoals Uber en Airbnb, verantwoordelijk worden voor het innen en afdragen van btw van individuele chauffeurs en verhuurders die dat zelf niet doen.
De platforms moeten straks de btw rechtstreeks bij de klant innen en deze afdragen aan de belastingdienst.
Een van de belangrijkste doelen van de digitalisering van het btw-systeem is het tegengaan van fraude. De lidstaten hebben volgens schatting van de Europese Unie 61 miljard euro btw-inkomsten in 2021 misgelopen. Bij een kwart daarvan zou sprake zijn van btw-fraude.
Realtime rapportagesysteem
Jaarlijks innen de lidstaten ongeveer 1 biljoen euro btw.
Na het akkoord van de ministers, moet er nu een realtime digitaal rapportagesysteem komen, dat met e-facturen werkt. Dat systeem moet in 2030 operationeel zijn. Uiterlijk vijf jaar later moeten alle bestaande nationale systemen daarop zijn aangesloten.
Hulpmiddel
De EU-lidstaten krijgen op die manier snelle en volledige informatie over grensoverschrijdende transacties, die zij kunnen gebruiken om btw-fraude te bestrijden.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De hoge temperaturen zorgen voor extra druk op veel werkvloeren en het is belangrijk dat werkgevers daar goed op inspelen en zich daarop voorbereiden. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Zij stellen dat kleine aanpassingen al verschil kunnen maken, zoals het plannen van werkzaamheden op koelere momenten van de dag, het tijdelijk verlagen van de werkdruk of het inlassen van extra pauzes.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft Rafael Oliveira benoemd tot nieuwe topman van de bierbrouwer. Hij volgt topman Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. Oliveira is de eerste buitenstaander ooit die topman wordt van Heineken. Tot voor kort was hij de topman van koffie- en theeconcern JDE Peet's, bekend van Douwe Egberts en Pickwick. Daarvoor was hij onder meer actief bij Kraft Heinz Company, onder meer bekend van ketchup, waar hij president internationale markten was.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Extreem weer heeft in Nederland vorig jaar voor ruim 155 miljoen euro aan verzekerde schade gezorgd, ongeveer de helft van het bedrag een jaar eerder. Dat blijkt uit de jaarlijkse Klimaatschademonitor van het Verbond van Verzekeraars. Stormen waren in 2025 met meer dan 60 miljoen euro de grootste schadepost, gevolgd door hagelschade van ongeveer 50 miljoen euro.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn minder bezwaren binnengekomen over de WOZ-waarden van woningen. Dat blijkt uit de Staat van de WOZ 2026 van de Waarderingskamer. Dit terwijl woningwaarden gemiddeld stegen.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in mei licht gestegen, waarmee de verkoop voor de vierde maand op rij is toegenomen. Wel zwakte de verkoopgroei af in vergelijking met voorgaande maanden. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Steeds meer huishoudens in Nederland komen moeilijk rond. Dat meldt voorlichtingsinstituut Nibud na onderzoek onder ruim 2500 Nederlanders. Ook maken steeds meer mensen zich vrijwel altijd zorgen over hun financiële situatie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
10 uur geleden