Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlineplatform geeft burger stem over toekomst van de EU

Onlineplatform geeft burger stem over toekomst van de EU

BRUSSEL (ANP) - Nederlanders en andere EU-burgers kunnen sinds maandag via een onlineplatform hun ideeën spuien en interactief debatteren over welke kant het met de Europese Unie op moet. De zogeheten Conferentie over de toekomst van Europa met thema’s als het klimaat, werkgelegenheid, gezondheid en democratische controle duurt een jaar.

"In het verleden betaalden we een organisatie om de meningen van burgers over de EU te verzamelen en in een mooi Excelbestand te presenteren", zei Europarlementariër en covoorzitter van het conferentiebestuur Guy Verhofstadt bij de lancering. "Dit platform moet de motor, het vliegwiel, van de conferentie worden." Ook overheden en maatschappelijke organisaties doen mee, maar de visie van de burger staat centraal.

Op het platform kan jong en oud zich als deelnemer inschrijven en in de eigen taal meebouwen aan de gemeenschappelijke toekomst, als het maar een van de 24 officiële talen in de EU is zoals Nederlands. Door corona blijft de ‘oefening in overlegdemocratie’ vooralsnog digitaal maar het is de bedoeling dat er ook échte bijeenkomsten komen. De conclusies worden gebundeld en zullen volgens de EU-instellingen serieus genomen worden.

Meer uit Binnenland

Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

55 minuten geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

2 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

2 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

3 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

3 uur geleden
Brand na explosie Utrecht onder controle

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.

3 uur geleden
Dijksma: tot nu toe vier gewonden in Utrecht, niemand zwaargewond

UTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.

3 uur geleden