Onlinemarketingbedrijf moet dwangsom betalen vanwege misleiding
DEN HAAG (ANP) - Onlinemarketingbedrijf Allfree misleidt volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) consumenten met websites die bemiddelen voor slotenmakers en andere spoeddiensten. Daarom moet de onderneming van de toezichthouder een dwangsom van 89.000 euro betalen. Zelf zegt Allfree "verbijsterd" te zijn en bezwaar te zullen maken tegen de geldstraf.
De reclame van het bedrijf is gericht op mensen die via het internet zoeken naar een bedrijf dat kan helpen bij problemen met bijvoorbeeld vergeten sleutels of een verstopt riool. De sites die Allfree heeft gemaakt bestaan vaak uit de naam van een plaats en een beroep, zoals amsterdam-elektricien.nl. Ze verwijzen mensen door naar een partij die de klus kan aannemen.
Maar het is soms helemaal niet duidelijk wie je uiteindelijk inschakelt voor het werk, vindt de ACM. De werkwijze van Allfree zou het veel moeilijker maken voor consumenten om te achterhalen met welk bedrijf je zaken doet. De waakhond eiste vorig jaar al dat Allfree zou stoppen met deze misleiding. Toen werd ook gezegd dat de onderneming tien weken lang een dwangsom moest betalen als geen gehoor werd gegeven aan de verzoeken. Volgens de ACM was Allfree aan het eind van die periode nog steeds niet gestopt met de misleidende websites.
"Allfree heeft wel aanpassingen gedaan, maar is ook doorgegaan met misleidende websites. We hebben meerdere keren laten weten dat er nog werk aan de winkel was. En dat de dwangsom elke week zou oplopen. Nu is het tijd om de dwangsom ook te innen", zegt ACM-bestuurslid Cateautje Hijmans van den Bergh in een verklaring.
Directeur Kars Potze van Allfree is evenwel van mening dat hij alles heeft gedaan om de door de ACM gewenste aanpassingen door te voeren. Hij snapt daarom niet wat er nu nog mis zou zijn. "De ACM wil echter niet concretiseren op welke van onze meer dan tweeduizend websites ze hun claim nu nog baseren", reageert hij. Potze wijst er ook op dat Allfree zeker niet het enige bedrijf is dat als bemiddelaar optreedt tussen consumenten en vakmensen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriƫle productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
20 uur geleden