Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinemarketingbedrijf moet dwangsom betalen vanwege misleiding

Onlinemarketingbedrijf moet dwangsom betalen vanwege misleiding

DEN HAAG (ANP) - Onlinemarketingbedrijf Allfree misleidt volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) consumenten met websites die bemiddelen voor slotenmakers en andere spoeddiensten. Daarom moet de onderneming van de toezichthouder een dwangsom van 89.000 euro betalen. Zelf zegt Allfree "verbijsterd" te zijn en bezwaar te zullen maken tegen de geldstraf.

De reclame van het bedrijf is gericht op mensen die via het internet zoeken naar een bedrijf dat kan helpen bij problemen met bijvoorbeeld vergeten sleutels of een verstopt riool. De sites die Allfree heeft gemaakt bestaan vaak uit de naam van een plaats en een beroep, zoals amsterdam-elektricien.nl. Ze verwijzen mensen door naar een partij die de klus kan aannemen.

Maar het is soms helemaal niet duidelijk wie je uiteindelijk inschakelt voor het werk, vindt de ACM. De werkwijze van Allfree zou het veel moeilijker maken voor consumenten om te achterhalen met welk bedrijf je zaken doet. De waakhond eiste vorig jaar al dat Allfree zou stoppen met deze misleiding. Toen werd ook gezegd dat de onderneming tien weken lang een dwangsom moest betalen als geen gehoor werd gegeven aan de verzoeken. Volgens de ACM was Allfree aan het eind van die periode nog steeds niet gestopt met de misleidende websites.

"Allfree heeft wel aanpassingen gedaan, maar is ook doorgegaan met misleidende websites. We hebben meerdere keren laten weten dat er nog werk aan de winkel was. En dat de dwangsom elke week zou oplopen. Nu is het tijd om de dwangsom ook te innen", zegt ACM-bestuurslid Cateautje Hijmans van den Bergh in een verklaring.

Directeur Kars Potze van Allfree is evenwel van mening dat hij alles heeft gedaan om de door de ACM gewenste aanpassingen door te voeren. Hij snapt daarom niet wat er nu nog mis zou zijn. "De ACM wil echter niet concretiseren op welke van onze meer dan tweeduizend websites ze hun claim nu nog baseren", reageert hij. Potze wijst er ook op dat Allfree zeker niet het enige bedrijf is dat als bemiddelaar optreedt tussen consumenten en vakmensen.

Meer uit Financieel

AEX-index licht lager na aanval VS op Iran, olieprijs stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

16 minuten geleden
Investeringen in olieprojecten dalen door Iranoorlog, zegt IEA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).

1 uur geleden
DNB: ruim helft baanwisselaars stapt over naar andere sector

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.

1 uur geleden
UWV: werkgever laat kans liggen door niet elders in EU te werven

AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.

1 uur geleden
KPN werkt met Duitse partij aan Europese 'soevereine cloud'

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.

1 uur geleden
Olieprijzen flink omhoog na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.

2 uur geleden
TikTok Shop komt naar Nederland, Consumentenbond waarschuwt

AMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.

2 uur geleden