Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinegokmarkt ondanks reclameverbod gegroeid

Onlinegokmarkt ondanks reclameverbod gegroeid

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar meer geld ingezet bij goksites en maakten meer accounts aan, ondanks het verbod op ongerichte reclame voor onlinekansspelen dat vorig jaar in werking is getreden. Dat blijkt uit een rapport van de Kansspelautoriteit (Ksa). "Ook de komende jaren is er veel werk aan de winkel", zegt voorzitter René Jansen van de Ksa over de gokmarkt.

Bij elkaar verloren gokkers vorig jaar bijna 1,4 miljard euro. Dat is het totale ingezette bedrag minus het prijzengeld. Dit is ruim 300 miljoen euro meer dan een jaar eerder. Het aantal actieve accounts steeg met 130.000 naar 1,1 miljoen.

Dat het aantal registraties is toegenomen, betekent volgens de Ksa niet per se dat meer mensen zijn gaan gokken, aangezien iemand meer dan één account kan aanmaken. De Ksa schat dat ongeveer 5 procent van de volwassen Nederlanders in de tweede helft van 2023 online heeft gegokt.

Zonder account

Ondanks de groei van de onlinegokmarkt is het aantal vergunningen dat de Ksa vorig jaar verleende voor het organiseren van onlinekansspelen flink afgenomen, staat in het jaarverslag. Waar in 2022 nog 22 vergunningen werden verleend, waren dat er in 2023 slechts vier.

Het verbod op ongerichte reclames voor onlinekansspelen is per 1 juli 2023 ingegaan om jongeren en andere kwetsbare groepen te beschermen tegen de risico's van gokken. Hoewel het verbod dus niet heeft geleid tot een krimp van de markt, zorgt het er wel voor dat mensen zonder een account minder snel naar goksites gaan. Daarmee heeft het reclameverbod vooral invloed op mensen die nog niet gokken, volgens de Ksa.

Meer uit Financieel

Beurzen Japan en Zuid-Korea flink lager door hoge olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

49 minuten geleden
Prijspeiling Consumentenbond: prijzen eieren naar recordhoogte

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.

58 minuten geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie ruim 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.

1 uur geleden
Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

18 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

19 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

21 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

1 dag geleden