Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Onlinebloemenverkoop breekt records door coronacrisis'

'Onlinebloemenverkoop breekt records door coronacrisis'

AMSTERDAM (ANP) - Door de coronacrisis is de verkoop van bloemen via internet sterk gestegen. Op een aantal dagen in de afgelopen periode waren de onlineverkopen zelfs hoger dan op Valentijnsdag of Moederdag vorig jaar, meldt ABN AMRO op basis van een onderzoek naar de sierteeltsector. In maart steeg de onlinebloemenverkoop met 160 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, in april met 270 procent en in mei was de stijging 130 procent.

De export van bloemen en planten daalde in maart en april daarentegen sterk met respectievelijk 32 en 38 procent ten opzichte van een jaar eerder. Inmiddels is er sprake van een bescheiden herstel en juni lijkt positief af te sluiten, stelt ABN AMRO. Door de coronamaatregelen ging een totale exportwaarde van 500 miljoen euro verloren. De export naar Italië werd het hardst getroffen, en daalde met 70 procent.

Voor de tweede helft van het jaar kan de verwachte recessie voor problemen in de sierteeltsector zorgen, stelt ABN AMRO. Uit het verleden blijkt dat met name snijbloemen gevoelig zijn voor economische schommelingen. Pas in de tweede helft van 2021 wordt in de belangrijke afzetmarkten van de Nederlandse sierteeltsector herstel verwacht.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

10 minuten geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

1 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

1 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

2 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

4 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

5 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

7 uur geleden