Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinebank Revolut onder vuur in VK na omvangrijke zwendel

Onlinebank Revolut onder vuur in VK na omvangrijke zwendel

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Onlinebank Revolut staat onder druk in het Verenigd Koninkrijk vanwege een omvangrijke fraudeclaim. Oplichters zouden 700.000 pond (ongeveer 580.000 euro) van een Revolut-rekening hebben weggesluisd door zich als iemand anders voor te doen.

De zaak is slechts een van duizenden klachten over het in Londen gevestigde Revolut. Het van oorsprong Litouwse fintechbedrijf staat volgens de Britse financiële ombudsman bovenaan op het gebied van fraudeklachten, door het gemak waarmee oplichters kunnen toeslaan.

De 700.000 pond werd met toestemming van Revolut overgeboekt van de rekening van een Servisch energiebedrijf naar een 22-jarige Tsjechische oplichter die zich voordeed als een zakenpartner. Het betalingssysteem van Revolut bevroor de overboeking eerst, maar keurde deze later zonder waarschuwing alsnog goed.

20 miljoen

De onlinebank kwam vorig jaar in het nieuws toen criminelen door een fout in het betalingsverwerkingssysteem 20 miljoen dollar buitmaakten. Revolut werd tien jaar geleden opgericht en biedt een app aan voor alle geldzaken. De bank telt naar eigen zeggen wereldwijd 50 miljoen klanten.

Revolut ontkent de aantijgingen. De bank stelt zich sinds vorig jaar harder op tegen rekeninghouders die terugbetalingsverzoeken doen, omdat ze slachtoffer zouden zijn geworden van oplichters, blijkt uit gegevens van de Britse financiële ombudsman. Dat leidde tot een stroom van klachten.

Meer uit Financieel

Ondernemersorganisaties pleiten voor eensgezind optreden EU

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.

43 minuten geleden
Consumentenbond dreigt met juridische stappen tegen telemarketeer

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.

55 minuten geleden
Bloomberg: eerste olie uit Venezuela komt naar Europa

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.

58 minuten geleden
Enquête: Knot meest waarschijnlijke opvolger van Lagarde bij ECB

FRANKFURT (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is de meest waarschijnlijke opvolger van Christine Lagarde als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat blijkt uit een enquête van financieel persbureau Bloomberg onder economen. Knot zou de tweede Nederlander kunnen worden die de topfunctie bij de centrale bank bekleedt. De eerste president van de ECB was Wim Duisenberg.

59 minuten geleden
Rabobank beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheek

UTRECHT (ANP) - Rabobank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 11 mei alleen tot 30 procent van de waarde van een huis aflossingsvrij lenen, tot een maximum van 150.000 euro. Nu is het nog mogelijk om tot 50 procent van de woningwaarde met een aflossingsvrije hypotheek te financieren.

1 uur geleden
Vertrouwen van consumenten verslechtert in januari

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.

1 uur geleden
Bestaande koopwoningen 8,6 procent duurder in 2025

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.

2 uur geleden