Onlinebank Revolut onder vuur in VK na omvangrijke zwendel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Onlinebank Revolut staat onder druk in het Verenigd Koninkrijk vanwege een omvangrijke fraudeclaim. Oplichters zouden 700.000 pond (ongeveer 580.000 euro) van een Revolut-rekening hebben weggesluisd door zich als iemand anders voor te doen.
De zaak is slechts een van duizenden klachten over het in Londen gevestigde Revolut. Het van oorsprong Litouwse fintechbedrijf staat volgens de Britse financiële ombudsman bovenaan op het gebied van fraudeklachten, door het gemak waarmee oplichters kunnen toeslaan.
De 700.000 pond werd met toestemming van Revolut overgeboekt van de rekening van een Servisch energiebedrijf naar een 22-jarige Tsjechische oplichter die zich voordeed als een zakenpartner. Het betalingssysteem van Revolut bevroor de overboeking eerst, maar keurde deze later zonder waarschuwing alsnog goed.
20 miljoen
De onlinebank kwam vorig jaar in het nieuws toen criminelen door een fout in het betalingsverwerkingssysteem 20 miljoen dollar buitmaakten. Revolut werd tien jaar geleden opgericht en biedt een app aan voor alle geldzaken. De bank telt naar eigen zeggen wereldwijd 50 miljoen klanten.
Revolut ontkent de aantijgingen. De bank stelt zich sinds vorig jaar harder op tegen rekeninghouders die terugbetalingsverzoeken doen, omdat ze slachtoffer zouden zijn geworden van oplichters, blijkt uit gegevens van de Britse financiële ombudsman. Dat leidde tot een stroom van klachten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
51 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
6 uur geleden