Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinebank Revolut onder vuur in VK na omvangrijke zwendel

Onlinebank Revolut onder vuur in VK na omvangrijke zwendel

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Onlinebank Revolut staat onder druk in het Verenigd Koninkrijk vanwege een omvangrijke fraudeclaim. Oplichters zouden 700.000 pond (ongeveer 580.000 euro) van een Revolut-rekening hebben weggesluisd door zich als iemand anders voor te doen.

De zaak is slechts een van duizenden klachten over het in Londen gevestigde Revolut. Het van oorsprong Litouwse fintechbedrijf staat volgens de Britse financiële ombudsman bovenaan op het gebied van fraudeklachten, door het gemak waarmee oplichters kunnen toeslaan.

De 700.000 pond werd met toestemming van Revolut overgeboekt van de rekening van een Servisch energiebedrijf naar een 22-jarige Tsjechische oplichter die zich voordeed als een zakenpartner. Het betalingssysteem van Revolut bevroor de overboeking eerst, maar keurde deze later zonder waarschuwing alsnog goed.

20 miljoen

De onlinebank kwam vorig jaar in het nieuws toen criminelen door een fout in het betalingsverwerkingssysteem 20 miljoen dollar buitmaakten. Revolut werd tien jaar geleden opgericht en biedt een app aan voor alle geldzaken. De bank telt naar eigen zeggen wereldwijd 50 miljoen klanten.

Revolut ontkent de aantijgingen. De bank stelt zich sinds vorig jaar harder op tegen rekeninghouders die terugbetalingsverzoeken doen, omdat ze slachtoffer zouden zijn geworden van oplichters, blijkt uit gegevens van de Britse financiële ombudsman. Dat leidde tot een stroom van klachten.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

37 minuten geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

2 uur geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

3 uur geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

5 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

7 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

7 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

18 uur geleden