Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinebank Revolut bereikt 1 miljoen klanten in Nederland

Onlinebank Revolut bereikt 1 miljoen klanten in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut groeit snel in Nederland. De bank heeft hier naar eigen zeggen inmiddels een miljoen klanten, heeft Revolut dinsdag bekendgemaakt. Bijna 60 procent van de Nederlandse klanten gebruikt de app maandelijks.

Het merendeel van de Nederlandse gebruikers gebruikt Revolut niet voor hun primaire bankzaken, maar de bank probeert klanten meer te verleiden om hun dagelijkse betalingen met Revolut te doen en hun salaris daar te laten storten. Sinds ruim een jaar is het ook mogelijk om een Nederlandse IBAN te krijgen bij de bank.

De bank trekt met name relatief jonge bankgebruikers tussen de 18 en 40 jaar, vertelt Wiktor Stopa, die gaat over de groei in West-Europa bij Revolut. Veel van hen hebben naast een rekening bij Revolut ook nog een rekening bij een andere bank en gebruiken Revolut bijvoorbeeld als ze op reis zijn, omdat het bij de bank makkelijk is om snel valuta te wisselen. Revolut was vorig jaar naar eigen zeggen de meest gedownloade bankapp in Nederland.

Nederland telt met ING, Rabobank en ABN AMRO een aantal grote gevestigde banken. Juist daarom ziet Revolut kansen op de Nederlandse markt. "In Duitsland is er al een grote sector van fintechbedrijven en uitdagende banken en is er veel meer concurrentie op dat vlak." Revolut wil sneller innoveren door te leren van andere Europese markten waar het bedrijf actief is. Zo berekent Revolut dagelijks spaarrentes door aan klanten in plaats van jaarlijks of maandelijks zoals andere banken doen.

Het concern werd in 2015 in het Verenigd Koninkrijk opgericht en zegt inmiddels wereldwijd ruim 50 miljoen klanten te hebben. In 2023 werden volgens de meest recente cijfers miljoenen extra klanten aangetrokken en schreef Revolut voor het derde jaar op rij zwarte cijfers.

In het VK lag Revolut recent nog onder vuur vanwege een omvangrijke fraudeclaim. Volgens de Britse financiële ombudsman zijn er veel fraudeklachten over het bedrijf, door het gemak waarmee oplichters kunnen toeslaan. Revolut zegt meerdere beveiligingsmaatregelen te hebben doorgevoerd.

Meer uit Financieel

China waarschuwt VK na nationalisatie British Steel

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

37 minuten geleden
Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

2 uur geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

2 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

3 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

4 uur geleden
Frankrijk verwacht minder tarwe door hittegolven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse tarweoogst, de grootste van Europa, krimpt dit seizoen naar verwachting doordat een reeks hittegolven de opbrengsten verlaagt. De totale graanproductie wordt voor het seizoen dat deze maand is begonnen geraamd op 32 miljoen ton. Dat is 4 procent minder dan vorig jaar en ook lager dan het langjarig gemiddelde, staat in een rapport van het Franse landbouwministerie.

5 uur geleden
FT: Azië rukt op als inkomstenbron voor Amerikaanse banken

LONDEN (ANP) - Europa dreigt dit jaar door Azië te worden ingehaald als het gaat om inkomsten uit de aandelenhandel voor grote Amerikaanse investeringsbanken, meldt de Financial Times zaterdag. Europa is nu nog de op één na grootste bron van inkomsten voor de bankensector, na de Verenigde Staten.

5 uur geleden