Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinebank Revolut bereikt 1 miljoen klanten in Nederland

Onlinebank Revolut bereikt 1 miljoen klanten in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut groeit snel in Nederland. De bank heeft hier naar eigen zeggen inmiddels een miljoen klanten, heeft Revolut dinsdag bekendgemaakt. Bijna 60 procent van de Nederlandse klanten gebruikt de app maandelijks.

Het merendeel van de Nederlandse gebruikers gebruikt Revolut niet voor hun primaire bankzaken, maar de bank probeert klanten meer te verleiden om hun dagelijkse betalingen met Revolut te doen en hun salaris daar te laten storten. Sinds ruim een jaar is het ook mogelijk om een Nederlandse IBAN te krijgen bij de bank.

De bank trekt met name relatief jonge bankgebruikers tussen de 18 en 40 jaar, vertelt Wiktor Stopa, die gaat over de groei in West-Europa bij Revolut. Veel van hen hebben naast een rekening bij Revolut ook nog een rekening bij een andere bank en gebruiken Revolut bijvoorbeeld als ze op reis zijn, omdat het bij de bank makkelijk is om snel valuta te wisselen. Revolut was vorig jaar naar eigen zeggen de meest gedownloade bankapp in Nederland.

Nederland telt met ING, Rabobank en ABN AMRO een aantal grote gevestigde banken. Juist daarom ziet Revolut kansen op de Nederlandse markt. "In Duitsland is er al een grote sector van fintechbedrijven en uitdagende banken en is er veel meer concurrentie op dat vlak." Revolut wil sneller innoveren door te leren van andere Europese markten waar het bedrijf actief is. Zo berekent Revolut dagelijks spaarrentes door aan klanten in plaats van jaarlijks of maandelijks zoals andere banken doen.

Het concern werd in 2015 in het Verenigd Koninkrijk opgericht en zegt inmiddels wereldwijd ruim 50 miljoen klanten te hebben. In 2023 werden volgens de meest recente cijfers miljoenen extra klanten aangetrokken en schreef Revolut voor het derde jaar op rij zwarte cijfers.

In het VK lag Revolut recent nog onder vuur vanwege een omvangrijke fraudeclaim. Volgens de Britse financiƫle ombudsman zijn er veel fraudeklachten over het bedrijf, door het gemak waarmee oplichters kunnen toeslaan. Revolut zegt meerdere beveiligingsmaatregelen te hebben doorgevoerd.

Meer uit Financieel

Apple stelt aan Brussel verbetervoorstellen voor App Store voor

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft Brussel aangeboden zijn App Store grondig te herzien om de Europese mededingingsautoriteiten tevreden te stellen. Daarmee wil het Amerikaanse techconcern een nieuwe boete vermijden, nadat Europese toezichthouders in april al een geldstraf van 500 miljoen euro oplegden voor het overtreden van de wet digitale markten (Digital Markets Act).

3 minuten geleden
Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven

DEN HAAG (ANP) - Het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is in de eerste vijf maanden van dit jaar gedaald tot 33.000, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend. In dezelfde periode vorig jaar werden voor de bouw van 38.000 nieuwe woningen vergunningen afgegeven.

6 minuten geleden
Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal windmolens op het land in Nederland is in minder dan tien jaar met 61 procent gestegen tot 3553. Sinds 2020 kwamen er ook honderden enorme windturbines van boven de 200 meter bij, heeft het Kadaster becijferd.

36 minuten geleden
Opnieuw lagere resultaten voor sportkledingfabrikant Nike

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.

7 uur geleden
Wall Street schudt geopolitieke zorgen van zich af

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street hebben donderdag hun opmars richting recordstanden voortgezet. Beleggers leken eerdere zorgen over alle geopolitieke onrust van zich af te schudden in de hoop dat een hervatting van renteverlagingen door de Federal Reserve de vooruitzichten voor de economie en het Amerikaanse bedrijfsleven zal versterken.

8 uur geleden
Personeelstekort in kinderopvang lijkt langzaam af te nemen

UTRECHT (ANP) - Het personeelstekort in de kinderopvang lijkt langzaam af te nemen. Dat meldt Kinderopvang werkt! in een arbeidsmarktpeiling waarover NU.nl eerder schreef. Toch zijn er ook zorgen omdat een deel van de tekorten al langere tijd speelt.

8 uur geleden
JDE Peet's verhoogt opnieuw prijzen Douwe Egberts-koffie

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.

9 uur geleden