Onlinebank bunq wil uitbreiden naar Verenigde Staten
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq wil uitbreiden naar de Verenigde Staten en heeft daar een bankvergunning aangevraagd. In de VS wil de Nederlandse bank zich gaan richten op Europese expats en internationale ondernemers die belangen hebben in zowel de VS als Europa. Door bankieren in meerdere valuta aan te bieden, kunnen zij besparen op extra kosten voor wisselkoersen.
De bank wijst op de ongeveer 5 miljoen Europese expats in de VS en denkt dat zij bij bunq kunnen krijgen wat ze in Europa van een bank gewend zijn, terwijl banken in de VS veel minder transparant zijn over hun kosten. "Bunq streeft naar meer diversiteit in de financiƫle sector, zodat mensen de vrijheid hebben om te kiezen wat bij hen past", zegt oprichter en topman Ali Niknam. "We kunnen niet wachten om digital nomads in de VS ook zonder gedoe te laten bankieren."
Bunq werd in 2012 opgericht door Niknam en was de eerste bank in 35 jaar die een Europese bankvergunning kreeg. Inmiddels is het bedrijf, dat geen kantoren heeft maar alleen een app, actief in ruim dertig landen in Europa. Eind vorig jaar werd voor het eerst een kwartaal met winst afgesloten.
Meer uit Buitenland
HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
45 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
50 minuten geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Een beschadigde Russische olietanker die al meer dan twee weken onbemand op de Middellandse Zee drijft, dreigt een ecologische ramp te veroorzaken. Het schip bevindt zich op vier tot zes dagen varen van de Libische kust, meldt een Italiaanse functionaris. Dat zou op minder dan 100 kilometer afstand zijn van hoofdstad Tripoli.
52 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israƫl en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.
1 uur geledenBERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."
2 uur geleden