Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinebank bunq heeft eerste winstgevende maand ooit

Onlinebank bunq heeft eerste winstgevende maand ooit

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq kende vorig jaar zijn eerste winstgevende maand ooit. Maar bezien over heel 2021 ging er toch weer een miljoenenverlies in de boeken. Topman Ali Niknam meldt dat zijn bank hard groeit en dat daarvoor ook de nodige kosten moeten worden gemaakt.

De bank kwam vorig jaar onder de streep uiteindelijk ruim 13 miljoen euro tekort, waarmee het verlies wat werd teruggedrongen ten opzichte van een jaar eerder. Daartegenover stond dat de inkomsten uit abonnementen met driekwart toenamen tot bijna 33 miljoen euro. Ook de optelsom van de tegoeden van gebruikers is flink hoger uitgekomen.

De enige maand dat bunq zwarte cijfers schreef was volgens Niknam aan het einde van vorig jaar. De bank, die nog altijd veel investeert in groei, was die maand minder geld kwijt aan negatieve rente voor het stallen van geld. Dat kwam vooral ook door de extra euro's die nodig waren voor kredietverlening met daarbij behorende rendementen.

Negatieve rentes

Bunq ziet de inkomsten ook dit jaar verder stijgen al kampte de bank in de eerste maanden van het jaar evengoed nog met negatieve rentes. Daarbij lopen de kosten ook op omdat bunq veel inzet op marketing, vooral online. Deze kosten kunnen volgens de topman snel aangepast worden als dat nodig is.

Bunq begon in 2015 met een app waarmee gebruikers eenvoudig kunnen bankieren. Het was toen de eerste nieuwe onafhankelijke bank met een bankvergunning in Nederland sinds DSB jaren terug. Inmiddels timmert de onderneming in meerdere landen aan de weg. Zo heeft bunq, waar zo'n 360 mensen werken, ook kantoren in Duitsland, Frankrijk, Spanje en sinds kort ook Ierland.

Rechtzaak

Enkele maanden terug haalde bunq nog het nieuws door een rechtszaak tegen De Nederlandsche Bank (DNB). De bank verzet zich tegen bepaalde onderdelen uit de witwasaanpak die de toezichthouder voorschrijft, waaronder de technologie die bunq gebruikt. De uitspraak in deze zaak laat zeker tot oktober op zich wachten in plaats van juli.

Het uitstel met een paar maanden vind Niknam niet erg, al moet hij veel juridische kosten maken. Hij is blij dat de rechters de tijd nemen. De topman noemt het "onbegrijpelijk" als de technologie die bunq gebruikt voor het screenen van mensen wordt verboden. Vooral ook omdat volgens hem "de hele wereld" weet dat het qua technologie die kant op gaat. Hij benadrukt verder dat de regels openlaten welke inspanning een bank moet verrichten om witwassen zo veel als mogelijk tegen te gaan.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

7 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

8 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

9 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

10 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

10 uur geleden
Topman luxemerk Gucci na amper een jaar vervangen

PARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.

10 uur geleden
EU en Indonesië ronden onderhandelingen voor handelsdeal af

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.

11 uur geleden