Onlinebank bunq boekt eerste jaarwinst ooit
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft voor het eerst een jaar met winst afgesloten. Ook heeft de Nederlandse bank, die geen bankkantoren heeft maar alleen een app, het aantal klanten en hun tegoeden flink zien toenemen.
Over het afgelopen kalenderjaar ging ruim 53 miljoen euro winst in de boeken. Bunq profiteerde onder meer van de gestegen rente. De bruto rente-inkomsten waren bijna vijf keer zo hoog als het jaar daarvoor. Daarbij groeiden de gebruikerstegoeden in het afgelopen jaar van 1,8 miljard euro tot ongeveer 7 miljard euro. Het aantal gebruikers bereikte eind december de 11 miljoen, zo'n 2 miljoen meer dan de laatste gemelde tussenstand van juli vorig jaar.
Ongeveer een jaar geleden meldde bunq al zijn eerste nettokwartaalwinst ooit. Dat ging om 2,3 miljoen euro over de laatste drie maanden van 2022. Al eerder lukte het de bank om een operationele winst te boeken, maar nog nooit eerder bleef er in een kwartaal ook na belastingen geld over.
De in 2012 door ondernemer Ali Niknam opgerichte bank zegt zijn winst te willen gebruiken om internationaal verder te groeien. Eerder werd al bekend dat bunq wil uitbreiden naar de Verenigde Staten. Het bedrijf is nog in afwachting van een bankvergunning daar. Inmiddels wordt ook gewerkt aan een terugkeer naar het Verenigd Koninkrijk, waar bunq enkele jaren terug nog vertrok in verband met de brexit.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
8 uur geleden