Onlinebank bunq boekt eerste jaarwinst ooit
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft voor het eerst een jaar met winst afgesloten. Ook heeft de Nederlandse bank, die geen bankkantoren heeft maar alleen een app, het aantal klanten en hun tegoeden flink zien toenemen.
Over het afgelopen kalenderjaar ging ruim 53 miljoen euro winst in de boeken. Bunq profiteerde onder meer van de gestegen rente. De bruto rente-inkomsten waren bijna vijf keer zo hoog als het jaar daarvoor. Daarbij groeiden de gebruikerstegoeden in het afgelopen jaar van 1,8 miljard euro tot ongeveer 7 miljard euro. Het aantal gebruikers bereikte eind december de 11 miljoen, zo'n 2 miljoen meer dan de laatste gemelde tussenstand van juli vorig jaar.
Ongeveer een jaar geleden meldde bunq al zijn eerste nettokwartaalwinst ooit. Dat ging om 2,3 miljoen euro over de laatste drie maanden van 2022. Al eerder lukte het de bank om een operationele winst te boeken, maar nog nooit eerder bleef er in een kwartaal ook na belastingen geld over.
De in 2012 door ondernemer Ali Niknam opgerichte bank zegt zijn winst te willen gebruiken om internationaal verder te groeien. Eerder werd al bekend dat bunq wil uitbreiden naar de Verenigde Staten. Het bedrijf is nog in afwachting van een bankvergunning daar. Inmiddels wordt ook gewerkt aan een terugkeer naar het Verenigd Koninkrijk, waar bunq enkele jaren terug nog vertrok in verband met de brexit.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de hulp van de Wereldhandelsorganisatie WTO ingeroepen vanwege de importtarieven die de regering-Trump heeft opgelegd, aldus het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag.
16 minuten geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, moeten misschien worden geïnspecteerd als ze verkeerd zijn geïnstalleerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag. De FAA heeft rapportages binnengekregen over verkeerd geïnstalleerde stoelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
8 uur geledenATHENE (ANP) - Theon International blijft als beursgenoteerd defensiebedrijf profiteren van de miljarden die Europa in zijn defensie steekt. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte een omzet van bijna 249 miljoen euro in de eerste helft van dit jaar, ruim 35 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
9 uur geleden