Onlinebank bunq boekt eerste jaarwinst ooit
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft voor het eerst een jaar met winst afgesloten. Ook heeft de Nederlandse bank, die geen bankkantoren heeft maar alleen een app, het aantal klanten en hun tegoeden flink zien toenemen.
Over het afgelopen kalenderjaar ging ruim 53 miljoen euro winst in de boeken. Bunq profiteerde onder meer van de gestegen rente. De bruto rente-inkomsten waren bijna vijf keer zo hoog als het jaar daarvoor. Daarbij groeiden de gebruikerstegoeden in het afgelopen jaar van 1,8 miljard euro tot ongeveer 7 miljard euro. Het aantal gebruikers bereikte eind december de 11 miljoen, zo'n 2 miljoen meer dan de laatste gemelde tussenstand van juli vorig jaar.
Ongeveer een jaar geleden meldde bunq al zijn eerste nettokwartaalwinst ooit. Dat ging om 2,3 miljoen euro over de laatste drie maanden van 2022. Al eerder lukte het de bank om een operationele winst te boeken, maar nog nooit eerder bleef er in een kwartaal ook na belastingen geld over.
De in 2012 door ondernemer Ali Niknam opgerichte bank zegt zijn winst te willen gebruiken om internationaal verder te groeien. Eerder werd al bekend dat bunq wil uitbreiden naar de Verenigde Staten. Het bedrijf is nog in afwachting van een bankvergunning daar. Inmiddels wordt ook gewerkt aan een terugkeer naar het Verenigd Koninkrijk, waar bunq enkele jaren terug nog vertrok in verband met de brexit.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie begint maandag met een procedure tegen chatbot Grok. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Volgens Handelsblatt komt de commissie met strengere maatregelen om de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI ertoe te dwingen de EU te verlaten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
2 uur geleden