Online voetbalpools alsnog massaal ingevuld
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hebben voor het WK voetbal in Qatar alsnog de nodige voetbalpools ingevuld. Ruim anderhalve week geleden bleef het aantal inschrijvingen nog achter, maar de pooltjes wonnen ondanks het omstreden karakter van dit WK de afgelopen week toch aan populariteit.
Zo telde Flexvoetbal.nl anderhalve week geleden nog 6000 pools, inmiddels is dat aantal toegenomen tot ongeveer 10.000. Dat is iets minder dan tijdens het EK voetbal in 2021. Het totaal aantal deelnemers ligt op ruim 100.000. Scorito zag het aantal inschrijvingen dat van het vorige EK zelfs overstijgen. Destijds deden 560.000 mensen mee, dit WK 650.000.
Voor mede-eigenaar van Flexvoetbal.nl Andries Bruinsma was deze stijging best onverwacht met het oog op de trend. Zo verwachtte hij eerder bij lange na niet tussen de 80.000 en 100.000 inschrijvingen uit te komen, het aantal mensen dat een pool invulde tijdens het vorige EK. "We hebben oud-deelnemers een mail gestuurd met de vraag of ze weer mee wilden doen. Daarop kregen we regelmatig een reactie terug, van zowel bedrijven als mensen, dat ze dit WK zouden boycotten omdat het in Qatar plaatsvond", legt Bruinsma uit.
Ook Voetbalpoules zag het aantal inschrijvingen in de afgelopen week toenemen. Namen anderhalve week geleden nog zo’n 87.000 mensen deel aan een pool op die website, inmiddels staat de teller op de website op ruim 192.000. Eigenaar Jeroen Klarenbeek ging er eerder al van uit dat het aantal deelnemers nog kon verdubbelen. Het aantal deelnemers ligt dit WK wel onder het aantal inschrijvingen van het EK, toen deden 216.000 mensen mee.
Meer uit Financieel
BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
22 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.
3 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.
3 uur geleden