Online voetbalpools alsnog massaal ingevuld
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hebben voor het WK voetbal in Qatar alsnog de nodige voetbalpools ingevuld. Ruim anderhalve week geleden bleef het aantal inschrijvingen nog achter, maar de pooltjes wonnen ondanks het omstreden karakter van dit WK de afgelopen week toch aan populariteit.
Zo telde Flexvoetbal.nl anderhalve week geleden nog 6000 pools, inmiddels is dat aantal toegenomen tot ongeveer 10.000. Dat is iets minder dan tijdens het EK voetbal in 2021. Het totaal aantal deelnemers ligt op ruim 100.000. Scorito zag het aantal inschrijvingen dat van het vorige EK zelfs overstijgen. Destijds deden 560.000 mensen mee, dit WK 650.000.
Voor mede-eigenaar van Flexvoetbal.nl Andries Bruinsma was deze stijging best onverwacht met het oog op de trend. Zo verwachtte hij eerder bij lange na niet tussen de 80.000 en 100.000 inschrijvingen uit te komen, het aantal mensen dat een pool invulde tijdens het vorige EK. "We hebben oud-deelnemers een mail gestuurd met de vraag of ze weer mee wilden doen. Daarop kregen we regelmatig een reactie terug, van zowel bedrijven als mensen, dat ze dit WK zouden boycotten omdat het in Qatar plaatsvond", legt Bruinsma uit.
Ook Voetbalpoules zag het aantal inschrijvingen in de afgelopen week toenemen. Namen anderhalve week geleden nog zo’n 87.000 mensen deel aan een pool op die website, inmiddels staat de teller op de website op ruim 192.000. Eigenaar Jeroen Klarenbeek ging er eerder al van uit dat het aantal deelnemers nog kon verdubbelen. Het aantal deelnemers ligt dit WK wel onder het aantal inschrijvingen van het EK, toen deden 216.000 mensen mee.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
3 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het beursjaar 2025 heeft in heel Europa in het teken van de kunstmatige intelligentie (AI) gestaan, waarbij de aandacht van beleggers vooral is uitgegaan naar de grote Amerikaanse techconcerns. Hoewel AI ook bij Nederlandse beleggers een rol speelde, blijkt uit analyse van meer dan 1 miljoen Nederlandse beleggersrekeningen bij broker DeGiro dat er in Nederland geen sprake was van een overweldigende dominantie van Amerikaanse techgiganten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij vuurwerkwinkels is het maandag al een grote drukte met mensen die bestellingen komen afhalen nu het dit jaar waarschijnlijk voor het laatst is dat Nederlanders consumentenvuurwerk mogen afsteken. Lange rijen met afhalers staan voor de winkels. Vooral de zogenoemde compounds, een cakebox met een enkele lont, doen het uitstekend. Vuurwerkverkopers zien dat mensen vaker in groepen gezamenlijk vuurwerk inkopen, bijvoorbeeld als vriendenclubs of in familieverband.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna alle gemeenten zijn er in 2025 net zoveel vuurwerkwinkels als een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers over het aantal vuurwerkverkooppunten in Nederland die het ANP heeft opgevraagd bij de omgevingsdiensten.
6 uur geleden