Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Online test geeft inzicht in eigen rijgedrag

Online test geeft inzicht in eigen rijgedrag

RIJSWIJK/AMERSFOORT (ANP) - Het CBR en Veilig Verkeer Nederland (VVN) lanceren woensdag de zogeheten Rij Bewust Test. Deze moet ervaren rijbewijsbezitters meer inzicht geven in het eigen rijgedrag in verschillende verkeerssituaties.

Het gaat dan bijvoorbeeld om rijden in een drukke stad, in het donker, in de stromende regen, op een drukke kruising of op een onbekende snelweg. De test toont of iemand ontspannen is, dashboardinstrumenten soepel bedient of bijvoorbeeld gemakkelijk inparkeert.

Na afronding van de test, die online, gratis en anoniem is, krijgt de bestuurder een op maat gemaakt advies, wat zou moeten helpen bewuster en daarmee veiliger te rijden. Circa 90 procent van alle verkeersongevallen in Nederland komen doordat bestuurders hun gedrag niet goed op de situatie afstemmen.

Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen is over de test te spreken. "Ook al verplaatsen we ons momenteel minder door corona, als we in de auto stappen is het belangrijk dat het veilig is. Met deze test kun je als automobilist jezelf op een leuke en makkelijke manier even ‘door de scan’ halen. Je weet meteen wat er goed gaat en wat eventuele aandachtspunten zijn. Een mooi initiatief, goed voor de verkeersveiligheid."

Meer uit Binnenland

Onno Hoes tijdelijk burgemeester van Tilburg

TILBURG (ANP) - VVD'er Onno Hoes wordt tijdelijk burgemeester van Tilburg. Hij vervangt Theo Weterings, die eind deze maand afscheid neemt.

1 uur geleden
NVWA: terugroepactie Franse kaas heeft geen zin

UTRECHT (ANP) - Franse kazen uit partijen die in Frankrijk zijn teruggeroepen vanwege mogelijke besmetting met de listeriabacterie, zijn ook in Nederland verkocht. Er komen nu echter geen terugroepacties. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) ziet daar "geen toegevoegde waarde" in, want de kaasjes zijn over hun houdbaarheidsdatum heen en "naar alle waarschijnlijkheid reeds geconsumeerd".

1 uur geleden
Eén aanhouding tijdens heel weekend Lowlands

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De politie heeft afgelopen weekend een persoon aangehouden tijdens het festival Lowlands dat van vrijdag tot en met zondag werd gehouden in Biddinghuizen. Het is onbekend waar de arrestant van wordt verdacht.

1 uur geleden
Henk Poort zingt Wilhelmus in aanloop naar F1-race in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Henk Poort zingt dit jaar het volkslied voorafgaand aan de Grote Prijs van Nederland. Ook Yves Berendse, Outsiders en Gerard Joling treden eind deze maand op tijdens het Formule 1-weekend in Zandvoort.

2 uur geleden
Meisje slachtoffer van zedenmisdrijf in park Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een meisje is slachtoffer geworden van een zedenmisdrijf in het Zuiderpark in Rotterdam, meldt de politie. Ze was vorige week dinsdag in de middag met haar moeder in het park. Nadat ze een paar minuten uit het zicht was verdwenen, zei ze tegen haar moeder dat een man in de bosjes aan haar had gezeten.

2 uur geleden
Mensen in contact met insectenbestrijdingsmiddel in Katwijk

KATWIJK (ANP) - Zes mensen zijn maandagmiddag in een woonwijk in Katwijk in aanraking gekomen met een bestrijdingsmiddel voor insecten. Een bedrijf was met het middel aan het werk aan de Nieuwe Duinweg, toen het vat waar het spul in zat lek raakte. Omwonenden moeten voorlopig binnenblijven en deuren en ramen dichtdoen.

3 uur geleden
Een listeriabesmetting in Nederland gemeld na reeks in Frankrijk

SOLNA (ANP) - In Nederland is zeker één persoon besmet geraakt met de listeriabacterie na het eten van een zachte kaas. Een overzicht van de Europese gezondheidsdienst (ECDC) maakt dat duidelijk. In Frankrijk zijn de afgelopen maanden 21 mensen ziek geworden en twee mensen overleden door de bacterie. Ze hadden kaas gegeten van een specifieke leverancier die problemen bleek te hebben met de bacterie.

4 uur geleden