Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Online kopen in lockdown extra moeilijk voor laaggeletterden

Online kopen in lockdown extra moeilijk voor laaggeletterden

DEN HAAG (ANP) - De winkelsluiting als gevolg van de coronalockdown levert voor veel mensen ongemak op, maar voor laaggeletterden is het probleem extra groot. Zij kunnen niet of nauwelijks omgaan met smartphone en computer en vinden het daardoor een opgave om bijvoorbeeld kerstcadeaus online te kopen. De Stichting Lezen en Schrijven roept winkeliers daarom op hun website zo toegankelijk mogelijk te maken.

"We pleiten voor websites in begrijpelijke taal. En zorg dat je ook op een andere manier bereikbaar bent, bijvoorbeeld per telefoon, omdat mailen een probleem is en laaggeletterden ook moeite hebben met invulvelden. Zorg dat het telefoonnummer makkelijk op de site te vinden is", zegt een woordvoerder van de stichting. "En betrek laaggeletterden bij het ontwikkelen van je website."

"Vaak horen we dat laaggeletterden liever naar de winkels blijven gaan in plaats van naar een webshop. Ze hebben minder vertrouwen in onlineaankopen en vragen zich af: wat gebeurt er met mijn betaling? Stuurt de winkelier mijn artikel überhaupt wel op? Wat doet men met mijn adresgegevens?Ook lopen ze mogelijk kortingen mis, omdat ze niet via internet aanbiedingen kunnen zoeken of vergelijken", aldus de woordvoerder.

Stichting Lezen en Schrijven vroeg een groep laaggeletterden wat zij voor tips hebben voor anderen bij het kopen via webshops. De eerste tip is: vraag hulp. Maar ook: bel op en vraag een toelichting, dan hoef je niet te mailen. En bestel alleen bij websites die je kent of die anderen kennen.

In Nederland hebben 2,5 miljoen mensen moeite met lezen, schrijven en rekenen en vaak ook met digitale vaardigheden.

Meer uit Binnenland

Zeehondenopvang WEC stelt faillissementsaanvraag week uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.

7 uur geleden
Kallas: ICC moet onafhankelijk recht kunnen blijven spreken

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .

9 uur geleden
Politie vindt 700 kilo vuurwerk en vuurwapens in Kapel Avezaath

KAPEL-AVEZAATH (ANP) - In de Gelderse plaats Kapel Avezaath heeft de politie op dinsdag 20 oktober 700 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk lag in een bedrijfspand, waar ook twee vuurwapens werden gevonden. Ook werd 18 kilo vuurwerk gevonden in een woning in dezelfde plaats.

9 uur geleden
Kapperszaak Vlaardingen moet langer dichtblijven

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen blijft nog vier weken langer dicht op last van de gemeente. Locoburgemeester Rens de Ron heeft daartoe besloten "vanwege zorgen over de openbare orde en veiligheid".

9 uur geleden
RWS: derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar

DEN HAAG (ANP) - De vrijdagmiddagspits in Nederland verloopt drukker dan normaal. Rond 16.45 uur stond er volgens de ANWB 777 kilometer file. Rijkswaterstaat spreekt van een "forse spits". Volgens een woordvoerster is het de derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar.

9 uur geleden
Tientallen kerken melden zich om statushouders op te vangen

GRONINGEN (ANP) - Tientallen Nederlandse kerken hebben zich inmiddels aangemeld om statushouders onderdak te bieden. Zo kunnen al ruim honderd erkende vluchtelingen de asielzoekerscentra verlaten, meldt Actie Onderdak.

9 uur geleden
Meerdere afgelastingen vanwege stormachtig weer in het weekend

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de verwachtingen van stormachtig weer dit weekend zijn er meerdere evenementen afgelast. Ook passen rederijen hun veerdienstregelingen aan.

10 uur geleden