Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Online kopen in lockdown extra moeilijk voor laaggeletterden

Online kopen in lockdown extra moeilijk voor laaggeletterden

DEN HAAG (ANP) - De winkelsluiting als gevolg van de coronalockdown levert voor veel mensen ongemak op, maar voor laaggeletterden is het probleem extra groot. Zij kunnen niet of nauwelijks omgaan met smartphone en computer en vinden het daardoor een opgave om bijvoorbeeld kerstcadeaus online te kopen. De Stichting Lezen en Schrijven roept winkeliers daarom op hun website zo toegankelijk mogelijk te maken.

"We pleiten voor websites in begrijpelijke taal. En zorg dat je ook op een andere manier bereikbaar bent, bijvoorbeeld per telefoon, omdat mailen een probleem is en laaggeletterden ook moeite hebben met invulvelden. Zorg dat het telefoonnummer makkelijk op de site te vinden is", zegt een woordvoerder van de stichting. "En betrek laaggeletterden bij het ontwikkelen van je website."

"Vaak horen we dat laaggeletterden liever naar de winkels blijven gaan in plaats van naar een webshop. Ze hebben minder vertrouwen in onlineaankopen en vragen zich af: wat gebeurt er met mijn betaling? Stuurt de winkelier mijn artikel überhaupt wel op? Wat doet men met mijn adresgegevens?Ook lopen ze mogelijk kortingen mis, omdat ze niet via internet aanbiedingen kunnen zoeken of vergelijken", aldus de woordvoerder.

Stichting Lezen en Schrijven vroeg een groep laaggeletterden wat zij voor tips hebben voor anderen bij het kopen via webshops. De eerste tip is: vraag hulp. Maar ook: bel op en vraag een toelichting, dan hoef je niet te mailen. En bestel alleen bij websites die je kent of die anderen kennen.

In Nederland hebben 2,5 miljoen mensen moeite met lezen, schrijven en rekenen en vaak ook met digitale vaardigheden.

Meer uit Binnenland

Treinverkeer tussen Rotterdam en Delft eerder hervat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.

10 uur geleden
Demonstranten terug op de Dam, einde pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.

13 uur geleden
Zo'n duizend pro-Palestijnse demonstranten in mars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.

14 uur geleden
Honderden bij nationaal pro-Palestijns protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.

15 uur geleden
Ina Klaassen, directeur van Rotterdams museum Boijmans, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.

15 uur geleden
Stille tocht in Amsterdam voor gedode Palestijnse kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.

16 uur geleden
Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

16 uur geleden