Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Online-kerstaankopen gaan dit jaar voor records zorgen'

'Online-kerstaankopen gaan dit jaar voor records zorgen'

EDE (ANP) - De aankopen die online worden gedaan voor kerst gaan voor records zorgen, denkt brancheorganisatie van webwinkels Thuiswinkel.org. "Dat we records gaan halen dit jaar, lijkt buiten kijf te staan", zegt directeur Wijnand Jongen. "De winkels zijn dicht, mensen zitten thuis en zijn bezig met leven en overleven, maar ook met het aangenaam maken voor zichzelf vanwege kerst."

Met de feestdagen in aantocht zijn kleine praktische zaken voor in huis populair, maar ook drogisterijspullen, kerstkleding, en de traditionelere kerstcadeaus zoals spelletjes, kinderspeelgoed en lingerie. Daarnaast verkopen gourmet- en fonduestellen ook goed, net als scheerapparaten en andere kappersspullen, en ook eten en drinken. Jongen verwacht dat de omzet van webwinkels "giga de lucht in" zal gaan, maar kan geen concrete prognose geven.

De online-consumentenbestedingen en online-aankopen bleven na de eerste twee kwartalen van dit jaar ook in het derde kwartaal doorgroeien, meldt Thuiswinkel.org op basis van de eigen Thuiswinkel Markt Monitor. De consumentenbestedingen stegen met 4 procent naar 5,7 miljard euro, de online-aankopen groeiden met bijna een kwart meer naar 75,9 miljoen euro. Ongeveer de helft van de online-aankopen werden met de smartphone gedaan. Die aankopen groeiden flink, van 38 procent vorig jaar naar 45 procent.

Coronacrisis

Vooral spullen voor in huis, eten en sport en recreatie werden veel meer gekocht. In sommige categorieën verdubbelden de aankopen zelfs, wat volgens de monitor betekent dat er veel meer Nederlanders producten online zijn gaan kopen. Ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar kwamen er ongeveer 760.000 online-shoppers bij, een stijging van 7 procent. Dat is volgens de monitor te wijten aan de coronacrisis, omdat het aantal shoppers het derde kwartaal vorig jaar nog gelijk was aan het jaar daarvoor.

Volgens Thuiswinkel.org zijn de versoepelingen van de overheidsmaatregelen in de zomer ook terug te zien in de cijfers van het derde kwartaal. In de reisbranche zorgden ze voor een minder harde daling van de cijfers, maar niet voor positieve cijfers. Door de coronacrisis gingen minder mensen op vakantie. De vakantiegangers besteedden minder en kozen voor goedkopere vakanties.

De online-uitgaven aan pakketreizen daalden het derde kwartaal met 77 procent ten opzichte van vorig jaar, losse vliegtickets en accommodaties kelderden met 41 procent. Vanwege de grote terugval in online-aankopen in de reissector, denkt Jongen niet dat het totale aantal online-aankopen dat van vorig jaar zal overtreffen. "Miljarden aan vliegtickets en vakantie-aankopen zijn weggevallen."

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

5 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

16 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

17 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

18 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

19 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

22 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden