'Online besteld geneesmiddel kan gevaarlijk zijn'
UTRECHT (ANP) - Mensen moeten heel voorzichtig zijn wanneer ze geneesmiddelen zonder recept online kopen. De middelen kunnen vervuild zijn, de dosis is mogelijk verkeerd en dat kan gevaarlijk worden, waarschuwt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). "Betrouwbare aanbieders zullen nooit receptplichtige medicijnen verstrekken zonder een recept."
Wie buiten Europa een medicijn bestelt, kan zelfs strafbaar bezig zijn. Burgers mogen geen medicijnen importeren. Alleen apothekers, fabrikanten en groothandelaren komen in aanmerking voor een vergunning die daarvoor nodig is. De douane heeft in de afgelopen maanden ongeveer 500 pakketten met onder meer hydroxychloroquine en chloroquine in beslag genomen.
Volgens de inspectie denken sommige mensen dat zo'n medicijn dat ze online kopen, kan helpen tegen het coronavirus. Er zijn nog geen middelen die een coronabesmetting voorkomen en er is geen middel om te genezen van het virus.
Meer uit Gezond
NIEUWEGEIN (ANP) - De uitbraak van vogelgriep bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast komt niet onverwacht, maar het lijkt er vooralsnog op dat er minder van het virus rondwaart dan voorgaande jaren. Dat zegt voorzitter Kees de Jong van brancheorganisatie AVINED. "We hopen op een wat rustiger vogelgriepseizoen."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vooral mensen met een laag inkomen sporten minder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuw onderzoek. Tegelijkertijd ziet het statistiekbureau dat het verschil met de hogere inkomens groeit.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden bepaalt op zijn vroegst op 9 december, maar mogelijk pas eind februari, of de Staat en enkele anderen mensen hebben misleid bij de vaccinatie tegen het coronavirus. Een coronasceptische club, Recht OpRecht, zegt dat dit is gebeurd en heeft daarom een bodemprocedure aangespannen. Die diende donderdag.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere ziekenhuizen hebben woensdag hun websites offline gehaald na de waarschuwing voor kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Bij andere ziekenhuizen is de hoofdpagina wel beschikbaar, maar zijn sommige diensten uit de lucht.
6 dagen geledenUTRECHT (ANP) - De insulinepennen die eerder deze maand zijn gestolen bij een Nederlandse groothandel kunnen online worden verkocht. Daarvoor waarschuwt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De dienst heeft dat ook gedeeld met toezichthouders in andere Europese landen.
6 dagen geledenDELFT (ANP) - De crowdfunding voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum, bekend als de eendenbek, heeft in totaal 223.210 euro opgebracht met 8421 donateurs. Dat meldt het Universiteitsfonds Delft van de TU Delft in een voortgangsbericht. Het ontwerp wordt de komende tijd afgerond en getest met patiënten en zorgprofessionals. Ook wordt bekeken hoe het nieuwe speculum kan worden toegepast in zorgsystemen in Europa, Kenia en Zuid-Afrika.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Er komt mogelijk een medicijn op de Nederlandse markt dat de levensduur van mensen met uitgezaaide alvleesklierkanker kan verlengen, meldt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Na een proef met vijfhonderd patiënten kreeg het medicijn Rasonque een positief advies van het Europese geneesmiddelenbeoordelingscomité om te worden toegelaten tot de markt.
1 week geleden