'Online besteld geneesmiddel kan gevaarlijk zijn'
UTRECHT (ANP) - Mensen moeten heel voorzichtig zijn wanneer ze geneesmiddelen zonder recept online kopen. De middelen kunnen vervuild zijn, de dosis is mogelijk verkeerd en dat kan gevaarlijk worden, waarschuwt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). "Betrouwbare aanbieders zullen nooit receptplichtige medicijnen verstrekken zonder een recept."
Wie buiten Europa een medicijn bestelt, kan zelfs strafbaar bezig zijn. Burgers mogen geen medicijnen importeren. Alleen apothekers, fabrikanten en groothandelaren komen in aanmerking voor een vergunning die daarvoor nodig is. De douane heeft in de afgelopen maanden ongeveer 500 pakketten met onder meer hydroxychloroquine en chloroquine in beslag genomen.
Volgens de inspectie denken sommige mensen dat zo'n medicijn dat ze online kopen, kan helpen tegen het coronavirus. Er zijn nog geen middelen die een coronabesmetting voorkomen en er is geen middel om te genezen van het virus.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Inwoners van de IJmond lijden vaker aan luchtwegaandoeningen, hart- en vaatziekten en problemen met het maagdarmstelsel dan inwoners van andere gebieden. Gezondheidsinstituut Nivel leidt dat af uit patiëntendossiers van huisartsen. Het onderzoek bevestigt dat bepaalde gezondheidsproblemen vaker voorkomen, al leggen de onderzoekers geen oorzakelijke verbanden.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Opiniepeiler Maurice de Hond had "dolgraag" over corona gediscussieerd met RIVM-directeur Jaap van Dissel. "Of met wie dan ook van het OMT", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Opiniepeiler Maurice de Hond blijft erbij dat veel van de coronamaatregelen "onzin" waren, omdat virologen zich vergisten in de manier waarop het virus zich verspreidde. In een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona haalde hij uit naar voormalig RIVM-baas Jaap van Dissel, die volgens hem in een eerder verhoor eveneens "onzin" verkondigde. De commissie wees hem erop dat Van Dissel zich daartegen niet kon verdedigen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om tempo te houden in de coronavaccinaties, was het zaak de operatie zo eenvoudig mogelijk te maken. Grote groepen voorrang geven hielp daar niet bij. Dat zei Jaap van Delden, destijds als programmadirecteur bij het RIVM verantwoordelijk voor de vaccinaties, in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 dagen geleden