'Online besteld geneesmiddel kan gevaarlijk zijn'
UTRECHT (ANP) - Mensen moeten heel voorzichtig zijn wanneer ze geneesmiddelen zonder recept online kopen. De middelen kunnen vervuild zijn, de dosis is mogelijk verkeerd en dat kan gevaarlijk worden, waarschuwt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). "Betrouwbare aanbieders zullen nooit receptplichtige medicijnen verstrekken zonder een recept."
Wie buiten Europa een medicijn bestelt, kan zelfs strafbaar bezig zijn. Burgers mogen geen medicijnen importeren. Alleen apothekers, fabrikanten en groothandelaren komen in aanmerking voor een vergunning die daarvoor nodig is. De douane heeft in de afgelopen maanden ongeveer 500 pakketten met onder meer hydroxychloroquine en chloroquine in beslag genomen.
Volgens de inspectie denken sommige mensen dat zo'n medicijn dat ze online kopen, kan helpen tegen het coronavirus. Er zijn nog geen middelen die een coronabesmetting voorkomen en er is geen middel om te genezen van het virus.
Meer uit Gezond
SON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
15 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
1 week geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
2 weken geleden