Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Online al flink meer vuurwerk verkocht dan vorig jaar

Online al flink meer vuurwerk verkocht dan vorig jaar

DRONTEN (ANP) - De onlineverkoop van vuurwerk is dit jaar tot nu toe 12 tot 15 procent hoger ten opzichte van dezelfde periode in 2019, meldt Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Op dit moment zijn webshops voor onlinevuurwerkverkoop ongeveer een maand open.

BPN denkt dat de stijging te verklaren is doordat mensen sowieso meer online kopen tijdens de coronacrisis. "Maar het zijn voorlopige cijfers", zegt voorzitter van BPN Marcel Teunissen. "Wat er in totaal verkocht gaat worden dit jaar, moet natuurlijk nog blijken."

Vuurwerk kan in de maanden voor de jaarwisseling online worden besteld en afgerekend. Het mag dan in de laatste drie dagen voor oud en nieuw worden opgehaald bij een verkooppunt. Normaal gezien gaat in die laatste drie dagen ook nog ongeveer de helft van de totale hoeveelheid verkocht vuurwerk ter plekke over de toonbank. BPN hoopt echter dat zoveel mogelijk mensen dit jaar vooraf online bestellen. "We willen eigenlijk zo weinig mogelijk mensen in de winkels die laatste drie dagen", legt Teunissen uit.

Verder wil BPN dat gemeenten de discussie over het vuurwerkverbod op pauze zetten, vanwege de coronacrisis. Sommige gemeenten zijn in discussie over een algeheel vuurwerkverbod. Zo kondigde Rotterdam eerder deze maand als eerste stad een afsteekverbod aan voor het hele gemeentelijke gebied. "We roepen gemeenten op om, juist dit jaar, geen aanvullende beperkingen op het afsteken van vuurwerk op te leggen en een discussie over een afsteekverbod uit te stellen", aldus Teunissen.

Meer uit Binnenland

Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

40 minuten geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

41 minuten geleden
Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

6 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

7 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

8 uur geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

8 uur geleden
Meerdere gewonden bij ernstig ongeluk in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.

8 uur geleden