Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Online afrekenen sneller door nieuwe functie iDEAL

Online afrekenen sneller door nieuwe functie iDEAL

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders kunnen vanaf maandag een profiel aanmaken bij betaalsysteem iDEAL om te gebruiken bij webwinkels. Daarmee kunnen consumenten sneller en veiliger onlineaankopen doen, is het idee. De gegevens van consumenten worden in het iDEAL-systeem opgeslagen en niet meer los bij iedere webwinkel. Gegevens worden alleen gedeeld als de consument daarmee instemt, stelt iDEAL.

Volgens Amos Kater, bestuurder bij iDEAL, wordt hiermee een volgende stap gezet in het snel en handig doen en ontvangen van betalingen. "Weg is de tijd dat bij iedere aankoop adresgegevens ingevuld moeten worden", zegt hij.

ING-klanten kunnen vanaf woensdag een profiel aanmaken bij iDEAL, klanten van ABN-AMRO op "een nader te bepalen moment". Klanten bij andere banken hebben vanaf maandag toegang tot de nieuwe functie.

Volgens de organisatie worden jaarlijks 1,3 miljard transacties gedaan via iDEAL, in totaal 73 procent van alle Nederlandse onlineaankopen. iDEAL bestaat sinds 2005 en het systeem was jarenlang in handen van de drie Nederlandse grote banken ING, Rabobank en ABN AMRO.

Vorig jaar is iDEAL overgenomen door het European Payments Initiative (EPI). Dat samenwerkingsverband van banken en betalingsinstellingen uit verschillende Europese landen wil iDEAL de basis maken van een nieuwe digitale portemonnee genaamd Wero, die op termijn ook iDEAL moet gaan vervangen.

Het blijft voor consumenten ook mogelijk om te betalen via de traditionele manier, waarbij geen account nodig is.

Meer uit Financieel

TikTok krijgt 75 dagen uitstel van Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een bevel uitgevaardigd waardoor TikTok 75 dagen langer operationeel kan blijven in de Verenigde Staten. Trump zei vanuit de Oval Office dat hij het recht heeft om "TikTok te verkopen of te sluiten". Wat hij gaat doen, is nog onduidelijk. "We zullen dat nog bepalen", liet hij weten. Hij zei wel dat hij "een zwak" heeft voor TikTok.

6 minuten geleden
Minder koffie en thee van Douwe Egberts bij AH door prijsconflict

ZAANDAM (ANP) - Pickwick-thee en koffie van onder meer de merken Douwe Egberts en L'OR zijn minder goed verkrijgbaar bij Albert Heijn door moeizame prijsonderhandelingen met fabrikant JDE Peet's. "Wij voeren elk jaar gesprekken met onze leveranciers. Op dit moment voeren we nog gesprekken met Jacobs Douwe Egberts (JDE) over de prijzen en zijn we het niet met elkaar eens", laat een woordvoerder van de supermarktketen weten na berichtgeving van vakwebsite Distrifood.

11 uur geleden
Internationaal toerisme bereikt niveau van voor coronacrisis

MADRID (ANP/AFP) - Het internationale toerisme heeft afgelopen jaar voor het eerst weer het niveau van voor de coronacrisis aangetikt. In 2024 waren er wereldwijd ongeveer evenveel buitenlandse uitstapjes als in 2019 en 11 procent meer dan een jaar eerder, meldt het toerisme-agentschap van de Verenigde Naties (UNWTO). Onder meer het Midden-Oosten, Afrika en Europa ontvingen meer toeristen dan vijf jaar eerder.

12 uur geleden
Beurskoersen Damrak omhoog in aanloop naar inauguratie Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag, de dag van de inauguratie van aankomend president Donald Trump, over een breed front omhoog. Beleggers reageerden positief op een bericht in de Wall Street Journal dat Trump niet direct nieuwe belastingtarieven gaat invoeren op producten uit andere landen. Economen vrezen al langere tijd dat de Amerikaanse importtarieven zullen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog.

12 uur geleden
Europese consument nog steeds de dupe van 'geoblocking'

LUXEMBURG (ANP) - Consumenten in de Europese Unie zijn er nog steeds de dupe van dat bedrijven bijvoorbeeld bepaalde websites en apps in sommige lidstaten wel aanbieden maar blokkeren of beperken voor klanten uit andere lidstaten. Dat constateert de Europese Rekenkamer in een nieuw rapport.

12 uur geleden
WSJ: Trump komt nog niet met nieuwe importheffingen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump, die maandag wordt beëdigd als president van de Verenigde Staten, zal op zijn eerste werkdag nog geen nieuwe belastingtarieven invoeren op producten uit andere landen. Dit meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Hoewel sommige landen dit hadden verwacht en gevreesd, wil Trump eerst meer inzicht krijgen in waarom de VS meer producten importeren dan exporteren.

14 uur geleden
TenneT sluit deal voor uitbreiding stroomnet van bijna 2 miljard

ARNHEM (ANP) - De daadwerkelijke bouw van de extra 400 kilometer aan hoogspanningsverbindingen en 600 kilometer aan verzwaringen kost netbeheerder TenneT nog eens 1,75 miljard euro. De onderneming heeft hiervoor een overeenkomst gesloten met vier partijen, die de klus de komende tien jaar moeten klaren.

15 uur geleden