Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongewoon zonnig weer verwacht tijdens inauguratie Joe Biden

Ongewoon zonnig weer verwacht tijdens inauguratie Joe Biden

WASHINGTON (ANP) - Tijdens de inauguratie van Joe Biden, woensdag in Washington, schijnt hoogstwaarschijnlijk de zon. Dat zou voor het eerst in drie decennia zijn bij een inauguratie, bericht CNN.

De temperatuur zal rond de 4 à 5 graden liggen als Biden bij het Capitool wordt ingezworen als de 46e president van de Verenigde Staten. Verder zal er een windje waaien, waardoor het kouder zal aanvoelen.

Het is ongewoon dat de zon schijnt als de nieuwe Amerikaanse president officieel wordt benoemd. De huidige, aftredende president Donald Trump had tijdens zijn inwijding in 2016 te maken met koud weer en regen. Daarvoor was het bewolkt, koud en regende of sneeuwde het tijdens het inzweren van de presidenten Barack Obama en zijn voorganger George W. Bush. In 1993 scheen de zon voor het laatst tijdens een inauguratie. Toen werd Bill Clinton voor het eerst als president ingezworen.

Het meest slechte weer was ongetwijfeld tijdens de inwijding van president William Henry Harrison in 1841. Hij stond twee uur lang zonder jas en hoed in de ijskou, terwijl het bewolkt en winderig was. Direct na de inauguratie kreeg hij een longontsteking, waaraan hij overleed. Harrison regeerde slechts 32 dagen en werd daarmee de kortstzittende president van de VS ooit.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

1 uur geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

1 uur geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

1 uur geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

4 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

9 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

15 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

18 uur geleden