Ongeveer duizend mensen vragen hulp EUclaim na storing Eindhoven
ARNHEM (ANP) - Bijna duizend passagiers hebben een week na de storing op Eindhoven Airport advies gevraagd aan claimorganisatie EUclaim over hun recht op compensatie. Ruim vijftig passagiers meldden zich voor bijstand bij het verhalen van extra gemaakte kosten, zoals voor een vervangende vlucht of een hotelaccommodatie.
Vorige week donderdag stond de teller nog op ongeveer tweehonderd passagiers, daar zijn er in een week tijd dus bijna achthonderd bijgekomen. EUclaim moet de reizigers teleurstellen die vragen of ze recht hebben op compensatie, zegt vluchtanalist Paul Vaneker. Luchtvaartmaatschappijen konden niets doen aan de storing, die het luchtverkeer op Eindhoven Airport vorige week woensdagmiddag platlegde. Hierdoor zijn zij niet verplicht om de passagiers te compenseren.
Wel hebben de passagiers van een geannuleerde vlucht recht op een vervangende vlucht of vervoer bij de eerstvolgende mogelijkheid, eten en drinken en eventueel een hotelaccommodatie, volgens Vaneker. Zij kunnen die kosten later declareren, legt hij uit.
Fout in softwarecode
Het vijftigtal passagiers dat zich heeft gemeld bij de claimorganisatie voor hulp bij de extra gemaakte kosten, was vooral geld kwijt aan de kosten voor een vervangende vlucht en een hotelaccommodatie. Gemiddeld maakt een passagier in zo'n situatie 300 euro aan extra kosten, volgens Vaneker.
De problemen waren het gevolg van een fout in een softwarecode voor toegang tot een belangrijk glasvezelnetwerk voor defensielocaties. Dit trof behalve de Eindhovense luchthaven ook overheidsdiensten. Tientallen vluchten werden geannuleerd.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.
1 uur geledenZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal is van de baan, meldt Rijkswaterstaat. Door het nemen van een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen kan de vaarweg toch in de nacht openblijven. De vaarweg zou vanaf donderdag voor een deel van de scheepvaart op slot gaan vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat.
2 uur geledenBLAGNAC (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft te maken gehad met een kwaliteitsprobleem aan zijn A330neo-toestellen, waardoor de afgelopen drie maanden bijna geen vliegtuigen van dit type zijn afgeleverd. Airbus meldt aan persbureau Bloomberg dat de oorzaak van het probleem inmiddels is vastgesteld en dat de leveringen zijn hervat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inkomsten als gevolg van wanbetaling, bijvoorbeeld uit incassokosten, zijn geen onderdeel van het verdienmodel van achterafbetalingsdienst Klarna. De geschillencommissie van financieel klachteninstituut Kifid is voor het eerst tot die conclusie gekomen na een uitgebreid betoog van Klarna.
3 uur geleden