Ongeveer duizend mensen vragen hulp EUclaim na storing Eindhoven
ARNHEM (ANP) - Bijna duizend passagiers hebben een week na de storing op Eindhoven Airport advies gevraagd aan claimorganisatie EUclaim over hun recht op compensatie. Ruim vijftig passagiers meldden zich voor bijstand bij het verhalen van extra gemaakte kosten, zoals voor een vervangende vlucht of een hotelaccommodatie.
Vorige week donderdag stond de teller nog op ongeveer tweehonderd passagiers, daar zijn er in een week tijd dus bijna achthonderd bijgekomen. EUclaim moet de reizigers teleurstellen die vragen of ze recht hebben op compensatie, zegt vluchtanalist Paul Vaneker. Luchtvaartmaatschappijen konden niets doen aan de storing, die het luchtverkeer op Eindhoven Airport vorige week woensdagmiddag platlegde. Hierdoor zijn zij niet verplicht om de passagiers te compenseren.
Wel hebben de passagiers van een geannuleerde vlucht recht op een vervangende vlucht of vervoer bij de eerstvolgende mogelijkheid, eten en drinken en eventueel een hotelaccommodatie, volgens Vaneker. Zij kunnen die kosten later declareren, legt hij uit.
Fout in softwarecode
Het vijftigtal passagiers dat zich heeft gemeld bij de claimorganisatie voor hulp bij de extra gemaakte kosten, was vooral geld kwijt aan de kosten voor een vervangende vlucht en een hotelaccommodatie. Gemiddeld maakt een passagier in zo'n situatie 300 euro aan extra kosten, volgens Vaneker.
De problemen waren het gevolg van een fout in een softwarecode voor toegang tot een belangrijk glasvezelnetwerk voor defensielocaties. Dit trof behalve de Eindhovense luchthaven ook overheidsdiensten. Tientallen vluchten werden geannuleerd.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat de misgelopen persoonlijke kortingen van klanten zoveel mogelijk automatisch oplossen. Dat meldt de supermarktketen in een brief die aan verschillende, maar niet alle klanten is verstuurd. AH haalde vanwege het cyberincident van vorige week uit voorzorg systemen offline, waardoor meerdere functies niet werkten.
8 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover snapt dat NS inflatie doorberekent in 2027, maar verzet zich tegen de extra 'inhaalindexatie' van 1 procentpunt. Rover reageert daarmee op de aangekondigde prijsstijging op treinkaartjes van NS in 2027 van gemiddeld 4,7 procent.
17 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Het Antwerpse havenbedrijf heeft dit jaar flink last gehad van handelsbarrières, dure energie, een zwakke Europese industrie, geopolitieke spanningen, een staking en een groot olielek. Hierdoor is de goederenoverslag van de op een na grootste haven van Europa in de eerste negen maanden van dit jaar gedaald. Om de groei weer aan te jagen, richt Port of Antwerp-Bruges zich op India.
20 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse websites van enkele merken van Ahold Delhaize zijn toch weer offline. Eerder op dinsdagochtend werkten verschillende websites weer. Onder meer Food Lion en Giant Food waren bereikbaar. Later werden ze toch weer onbereikbaar. Hannaford en Stop & Shop hebben, voor zover bekend, nog helemaal niet online gestaan.
39 minuten geledenBOISE (ANP/AFP) - Werknemers van een fabriek van Micron Technology in Taiwan zijn van plan om donderdag te staken. Hiermee willen ze druk uitoefenen op het Amerikaanse chipbedrijf om met een "concreet winstdelingsplan" te komen, laat een vakbond die de werknemers vertegenwoordigt weten.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair verwacht dat de ticketprijzen in Europa volgend jaar met wel 20 procent kunnen stijgen door de hoge brandstofkosten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei topman Michael O'Leary dinsdag op een persconferentie in Brussel.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS verhoogt de prijs van treinkaartjes en de meeste abonnementen volgend jaar met gemiddeld 4,7 procent. Daarmee stijgt de prijs van reizen met de trein harder dan de inflatie. De stijging is wel iets minder groot dan die van begin dit jaar, toen reizigers gemiddeld zo'n 6,5 procent meer gingen betalen.
1 uur geleden