Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeveer 50 vluchten op Schiphol geannuleerd om vorst en mist

Ongeveer 50 vluchten op Schiphol geannuleerd om vorst en mist

SCHIPHOL (ANP) - Ongeveer vijftig vluchten via Schiphol zijn voor zaterdag geannuleerd. Volgens een woordvoerster van de luchthaven komt dat door een combinatie van weersomstandigheden, waaronder de vorst en de mist. Schiphol waarschuwt daarnaast voor vertragingen. Reizigers wordt geadviseerd hun actuele vluchtinformatie goed in de gaten te houden.

Het is de vierde dag op rij dat de luchthaven hinder ondervindt van het weer, met name van de hardnekkige mist. Die leidde donderdag en vrijdag tot tientallen geannuleerde vluchten via Schiphol. Woensdag gingen ruim honderd vluchten niet door. Vliegtuigen moeten elkaar bij mist meer ruimte geven, waardoor de capaciteit afneemt en er minder vluchten mogelijk zijn. In totaal stonden voor zaterdag 1050 vluchten gepland via Schiphol.

Het KNMI heeft zaterdag voor het noordelijke deel van het land tot 11.00 uur code geel afgegeven door plaatselijk dichte mist. Maar ook in de rest van het land kan het mistig zijn.

Eindhoven

Zo waarschuwt ook Eindhoven Airport voor hinder van mist die de luchthaven ervaart. "Hierdoor kunnen vertragingen en/of annuleringen ontstaan", meldt het vliegveld op zijn website. Toch lijkt de situatie vooralsnog mee te vallen, zegt een woordvoerder van die luchthaven. Hij verwacht niet veel problemen.

Eindhoven Airport lag woensdag tijdelijk helemaal stil door de mist, waardoor tientallen vluchten niet doorgingen. Hierdoor kwamen enkele vliegtuigen niet aan in Eindhoven die nodig waren voor de eerste vluchten op donderdagochtend. Dit leidde donderdag opnieuw tot annuleringen op het vliegveld.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

3 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

4 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

6 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

7 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

7 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

8 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

8 uur geleden