Ongeveer 50 vluchten op Schiphol geannuleerd om vorst en mist
SCHIPHOL (ANP) - Ongeveer vijftig vluchten via Schiphol zijn voor zaterdag geannuleerd. Volgens een woordvoerster van de luchthaven komt dat door een combinatie van weersomstandigheden, waaronder de vorst en de mist. Schiphol waarschuwt daarnaast voor vertragingen. Reizigers wordt geadviseerd hun actuele vluchtinformatie goed in de gaten te houden.
Het is de vierde dag op rij dat de luchthaven hinder ondervindt van het weer, met name van de hardnekkige mist. Die leidde donderdag en vrijdag tot tientallen geannuleerde vluchten via Schiphol. Woensdag gingen ruim honderd vluchten niet door. Vliegtuigen moeten elkaar bij mist meer ruimte geven, waardoor de capaciteit afneemt en er minder vluchten mogelijk zijn. In totaal stonden voor zaterdag 1050 vluchten gepland via Schiphol.
Het KNMI heeft zaterdag voor het noordelijke deel van het land tot 11.00 uur code geel afgegeven door plaatselijk dichte mist. Maar ook in de rest van het land kan het mistig zijn.
Eindhoven
Zo waarschuwt ook Eindhoven Airport voor hinder van mist die de luchthaven ervaart. "Hierdoor kunnen vertragingen en/of annuleringen ontstaan", meldt het vliegveld op zijn website. Toch lijkt de situatie vooralsnog mee te vallen, zegt een woordvoerder van die luchthaven. Hij verwacht niet veel problemen.
Eindhoven Airport lag woensdag tijdelijk helemaal stil door de mist, waardoor tientallen vluchten niet doorgingen. Hierdoor kwamen enkele vliegtuigen niet aan in Eindhoven die nodig waren voor de eerste vluchten op donderdagochtend. Dit leidde donderdag opnieuw tot annuleringen op het vliegveld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
5 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
5 uur geleden