Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar
CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
De identificatie van de doden is nog bezig. Volgens de autoriteiten zal dat tijd kosten en kan het ook dagen duren voordat de lichamen kunnen worden overgedragen aan de nabestaanden. Volgens de Zwitserse president Guy Parmelin zijn onder de slachtoffers veel jongeren.
Onder de slachtoffers zijn ook mensen uit het buitenland. De autoriteiten willen nog niet uitweiden over de nationaliteiten, maar Italië heeft bekendgemaakt dat er zeker zestien Italianen vermist zijn. Het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken staat in contact met andere landen en probeert contact te leggen met families van slachtoffers die in het buitenland wonen. Er zijn geen berichten over Nederlandse slachtoffers.
Oorzaak
De oorzaak van de brand is nog onbekend. De autoriteiten doen onderzoek en hebben gesproken met getuigen en video's van de brand bekeken. Het zou erop lijken dat het plafond in brand is gevlogen en dat daarna een explosie is ontstaan, niet andersom.
Parmelin sprak tijdens de persconferentie van "een van de ergste tragedies" die Zwitserland ooit heeft meegemaakt. Hij kondigde aan dat de vlaggen op overheidsgebouwen in Bern de komende vijf dagen halfstok zullen hangen.
Het is Parmelins eerste dag als president. In Zwitserland wordt het presidentschap elke twaalf maanden gerouleerd onder de leden van het kabinet en nu neemt hij het over van minister van Financiën Karin Keller-Sutter. "Ik had gehoopt vandaag een andere boodschap te kunnen brengen aan de Zwitsers", aldus Parmelin. Hij was in 2021 ook al eens president.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het blok van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat na het tellen van 84,5 procent van de stemmen nog altijd aan kop, aldus nieuwssite Times of Israel. Maar de regeringspartijen lijken niet af te stevenen op een meerderheid.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat de Braziliaanse senator en oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro en zijn gezin zou vervoeren, heeft een korte tussenstop gemaakt in Guayaquil in Ecuador. De eindbestemming is niet bekend.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen. Het regiobestuur van Castilië-La Mancha zegt dat zeker dertig mensen zijn omgekomen. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, meldden eerder al zeker 46 doden.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.
6 uur geleden