Ongeveer 3,5 miljoen keer gecheckt of data gestolen zijn
DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen week, sinds het ontmantelen van een ondergrondse handel in gestolen identiteiten, is ongeveer 3,5 miljoen keer op de site politie.nl/checkjehack gecontroleerd of cybercriminelen gegevens hebben gestolen. Aangezien mensen soms meerdere mailadressen hebben, kan het aantal mensen dat gebruik heeft gemaakt van de site afwijken.
De teller stond afgelopen vrijdag op 2,6 miljoen checks en donderdag op 1,6 miljoen. Op de website van de politie kan een e-mailadres worden ingevuld om na te gaan of dat adres en andere gegevens als wachtwoorden en creditcards zijn gestolen. Als dat zo is, stuurt de politie een mail naar dat adres.
Inmiddels hebben ruim 8800 mailadressen bericht gekregen dat de gegevens daarvan inderdaad zijn gestolen. Tot aan afgelopen vrijdag hadden 6710 mailadressen bevestiging gekregen.
Operatie Cookie Monster
Bij een internationale politieactie van zeventien landen hebben rechercheurs de ondergrondse marktplaats Genesis Market uit de lucht gehaald. Op het platform werden de online-identiteiten van zeker 2 miljoen mensen verhandeld, onder wie ongeveer 50.000 Nederlanders. Het ontmantelen van de dienst, Operatie Cookie Monster, werd afgelopen woensdag naar buiten gebracht. Wereldwijd zijn 119 mensen gearresteerd. Onder de verdachten zijn zeventien Nederlanders.
Cybersecuritybedrijf Computest, dat betrokken was bij het onderzoek naar de onlinehandel, geeft het dringende advies om een aantal stappen te nemen als iemands gegevens zijn gestolen. Allereerst is het belangrijk om uit te loggen bij alle accounts. "Denk met name aan je (werk)mail, PayPal-account en je accounts op cryptovalutaplatformen", zegt Computest. Ook moet een computer volledig worden geherinstalleerd, om zeker te zijn dat de malware die de criminelen gebruiken helemaal van het apparaat verdwijnt. Dan pas kunnen wachtwoorden worden aangepast. Anders steelt de malware simpelweg de nieuwe wachtwoorden.
Het programma Opsporing Verzocht besteedt dinsdagavond ook aandacht aan de internationale actie.
Meer uit Binnenland
YSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
16 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
1 dag geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
1 dag geleden