Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeveer 2700 personen in veiligheid bij bosbrand Zuid-Frankrijk

Ongeveer 2700 personen in veiligheid bij bosbrand Zuid-Frankrijk

MARSEILLE (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben ongeveer 2700 personen in veiligheid gebracht in verband met een felle bosbrand ten westen van de Zuid-Franse havenstad Marseille. Zeker drie campings moesten geëvacueerd worden. Of er onder de toeristen Nederlanders zijn, is nog niet bekend.

Aanvankelijk werden 1200 toeristen van de verschillende campings verzameld op de stranden van de Blauwe Kust, ten westen van Marseille. Vervolgens werden zij over zee geëvacueerd naar de vissershaven van Carro, voordat ze met de bus naar de gymzalen in Martigues werden vervoerd. Daar brachten de geëvacueerden de nacht door. Woensdagochtend meldde de brandweer dat nog eens 1500 personen zijn geëvacueerd.

De brandweer zei dinsdag zich voor te bereiden op een nacht lange strijd tegen de vlammen. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin arriveerde rond middernacht en loofde het werk van de brandweerlieden "die daar een groot deel van de nacht zullen doorbrengen". Darmanin betreurde de brand, een "tragedie voor de biodiversiteit van de Bouches-du-Rhône-massieven", aldus de minister.

De brand die dinsdagmiddag in de bossen in het gebied uitbrak, had rond 22.00 uur al 800 hectare aan begroeiing verwoest. Meer dan 1200 brandweerlieden en blusvliegtuigen en -helikopters zijn ingezet om de brand onder controle te krijgen. Tegen woensdagochtend had de brand in totaal 1000 hectare verwoest, aldus de brandweer. Ook enkele huizen zijn daarbij in vlammen opgegaan.

Meer uit Buitenland

ICC: Duterte fit genoeg om voor hof te verschijnen

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.

31 minuten geleden
Kremlin over gesprekken met Oekraïne: nog veel werk aan de winkel

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.

1 uur geleden
Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

2 uur geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

3 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

5 uur geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

7 uur geleden