Ongeveer 200 asielzoekers opgevangen in Kamp Zeist
ZEIST (ANP) - Op het terrein van Kamp Zeist komt noodopvang voor asielzoekers die plaats biedt aan ongeveer tweehonderd mensen. De tijdelijke locatie gaat waarschijnlijk eind april open. De opvang in Zeist moet helpen om de drukte in het aanmeldcentrum in Ter Apel te verlichten.
Er waren al plannen om in september of oktober een asielzoekerscentrum in Kamp Zeist te openen, waar dan vierhonderd mensen terecht zouden kunnen. Er worden nu dus al eerder mensen opgevangen.
Burgemeester Koos Janssen van Zeist laat woensdag weten: "De humanitaire nood is ongekend hoog. We voelen de urgentie en werken graag mee aan oplossingen. En dat doen we in goed overleg. We weten uit ervaring dat er in Zeist en Soest een grote bereidwilligheid is in de samenleving bij de opvang van vluchtelingen."
Opvangcentra
Ook de regio Noord-Holland Noord neemt asielzoekers over vanwege de drukte in Ter Apel. In de gemeenten Schagen, Hoorn en Koggenland kunnen ongeveer tachtig mensen terecht. Zij worden onder meer in een zorgboerderij en een hotel opgevangen. Daarnaast gaat de gemeente Hilversum vanaf woensdag tachtig asielzoekers huisvesten in een hotel, voor maximaal vier weken.
Volgens de woordvoerder van de Veiligheidsregio Groningen brengt de opvang van asielzoekers in Kamp Zeist en de Noord-Hollandse gemeenten enige verlichting in Ter Apel. Maar het blijft krap, stelt hij. Asielzoekers die in Nederland aankomen, moeten eerst naar Ter Apel voor hun registratie. Normaal gesproken stromen ze binnen een paar dagen door naar een opvangcentrum, maar die opvangcentra zitten ook overvol. Hulporganisaties sloegen onlangs alarm over het tekort aan opvangplekken voor vluchtelingen uit andere landen dan Oekraïne.
Noodopvanglocaties
De veiligheidsregio houdt de vinger aan de pols bij de situatie in Ter Apel, ook al omdat de komende weken locaties voor noodopvang sluiten. Bijvoorbeeld die in het Groningse Zoutkamp waar zo'n 450 Afghaanse evacués verblijven die hun land verlieten toen de Taliban daar in augustus de macht overnamen. Ook werden in Zoutkamp tijdelijk asielzoekers uit Ter Apel opgevangen.
De opvang in Zoutkamp was aanvankelijk voor een maand, maar werd meerdere keren verlengd. Defensie heeft de Willem Lodewijk van Nassaukazerne nu zelf nodig.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechters in de mondkapjeszaak kunnen aanblijven. Dat heeft de wrakingskamer van de rechtbank in Rotterdam bepaald.
7 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Den Bosch een celstraf van vier weken geëist, waarvan drie weken voorwaardelijk, tegen een 39-jarige anesthesioloog uit Nijmegen voor het plegen van ontuchtige handelingen met twee vrouwelijke patiënten. De man zou in november 2022 in een operatiekamer van het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven de borsten van beide patiënten hebben aangeraakt, nadat hij hen onder narcose had gebracht voor een borstverkleinende operatie.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen zonder geldige verblijfspapieren kunnen zich minder goed ontwikkelen. Daarvoor waarschuwde Theo Lodder van de Raad voor de Kinderbescherming in een gesprek met Tweede Kamerleden. Het gebrek aan toekomstperspectief van zulke kinderen is "in zekere zin een hopeloze situatie".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Erkende vluchtelingen komen nog nauwelijks aan het werk in sectoren met personeelstekorten, ziet de Algemene Rekenkamer. Lange asielprocedures en verplichte taallessen zorgen ervoor dat mensen lastiger een baan vinden of de juiste diploma's kunnen halen. De Rekenkamer vindt dat het ministerie van Sociale Zaken moet aangeven wat het doel van inburgering is en daar ook beleid op moet maken.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".
6 uur geleden