Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeveer 175 veehouders op wachtlijst voor uitkoopregeling

Ongeveer 175 veehouders op wachtlijst voor uitkoopregeling

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 175 veehouders staan op een wachtlijst voor een uitkoopregeling voor zogeheten piekbelasters omdat zij buiten het huidige budget vallen. Dat bevestigt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) na berichtgeving door het Reformatorisch Dagblad. De RVO is verantwoordelijk voor de uitvoering van die Landelijke beëindigingsregeling veehouderijlocaties met piekbelasting (Lbv-plus).

Volgens een woordvoerder informeert de RVO die ondernemers momenteel dat het langer gaat duren voordat ze een beslissing krijgen over hun aanvraag voor de Lbv-plus. De Rijksdienst heeft nu ongeveer 65 veehouders gebeld en dat belproces loopt nog. Ook krijgen de aanvragers een mail met informatie.

De regeling werd vorig jaar gepresenteerd door het kabinet en is bedoeld om veehouders met een hoge uitstoot van stikstof in kwetsbare natuurgebieden uit te kopen. Zij kunnen daarbij 120 procent van de waarde van hun veehoudersbedrijf vergoed krijgen.

1,5 miljard euro extra

Met deze uitkoopregeling was een budget van 975 miljoen euro gemoeid. Het kabinet wil daar nu nog eens bijna 1,5 miljard euro extra voor vrijmaken. Daar stemt de Tweede Kamer op donderdag over. Daarna moeten de Eerste Kamer en de Europese Commissie dit nog goedkeuren.

De Rijksdienst verwacht dat nog meer aanvragers op de wachtlijst zullen komen. "We begrijpen dat het vervelend is dat ondernemers langer moeten wachten, zeker omdat het een heel impactvol proces is. De RVO gaat ondertussen door met het beoordelen van aanvragen. Zo krijgen ondernemers zo snel mogelijk een beslissing als er meer budget komt", aldus een verklaring.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

4 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

5 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

7 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

8 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

9 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

10 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

12 uur geleden