Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeveer 175 veehouders op wachtlijst voor uitkoopregeling

Ongeveer 175 veehouders op wachtlijst voor uitkoopregeling

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 175 veehouders staan op een wachtlijst voor een uitkoopregeling voor zogeheten piekbelasters omdat zij buiten het huidige budget vallen. Dat bevestigt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) na berichtgeving door het Reformatorisch Dagblad. De RVO is verantwoordelijk voor de uitvoering van die Landelijke beëindigingsregeling veehouderijlocaties met piekbelasting (Lbv-plus).

Volgens een woordvoerder informeert de RVO die ondernemers momenteel dat het langer gaat duren voordat ze een beslissing krijgen over hun aanvraag voor de Lbv-plus. De Rijksdienst heeft nu ongeveer 65 veehouders gebeld en dat belproces loopt nog. Ook krijgen de aanvragers een mail met informatie.

De regeling werd vorig jaar gepresenteerd door het kabinet en is bedoeld om veehouders met een hoge uitstoot van stikstof in kwetsbare natuurgebieden uit te kopen. Zij kunnen daarbij 120 procent van de waarde van hun veehoudersbedrijf vergoed krijgen.

1,5 miljard euro extra

Met deze uitkoopregeling was een budget van 975 miljoen euro gemoeid. Het kabinet wil daar nu nog eens bijna 1,5 miljard euro extra voor vrijmaken. Daar stemt de Tweede Kamer op donderdag over. Daarna moeten de Eerste Kamer en de Europese Commissie dit nog goedkeuren.

De Rijksdienst verwacht dat nog meer aanvragers op de wachtlijst zullen komen. "We begrijpen dat het vervelend is dat ondernemers langer moeten wachten, zeker omdat het een heel impactvol proces is. De RVO gaat ondertussen door met het beoordelen van aanvragen. Zo krijgen ondernemers zo snel mogelijk een beslissing als er meer budget komt", aldus een verklaring.

Meer uit Financieel

World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

2 uur geleden
Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

4 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

5 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

6 uur geleden
Bloomberg: defensiebedrijf CSG wil nog deze week debuut op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.

6 uur geleden
AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

6 uur geleden
Bessent noemt mogelijke tegenheffingen Europa onverstandig

DAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.

7 uur geleden