Ongeveer 175 veehouders op wachtlijst voor uitkoopregeling
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 175 veehouders staan op een wachtlijst voor een uitkoopregeling voor zogeheten piekbelasters omdat zij buiten het huidige budget vallen. Dat bevestigt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) na berichtgeving door het Reformatorisch Dagblad. De RVO is verantwoordelijk voor de uitvoering van die Landelijke beëindigingsregeling veehouderijlocaties met piekbelasting (Lbv-plus).
Volgens een woordvoerder informeert de RVO die ondernemers momenteel dat het langer gaat duren voordat ze een beslissing krijgen over hun aanvraag voor de Lbv-plus. De Rijksdienst heeft nu ongeveer 65 veehouders gebeld en dat belproces loopt nog. Ook krijgen de aanvragers een mail met informatie.
De regeling werd vorig jaar gepresenteerd door het kabinet en is bedoeld om veehouders met een hoge uitstoot van stikstof in kwetsbare natuurgebieden uit te kopen. Zij kunnen daarbij 120 procent van de waarde van hun veehoudersbedrijf vergoed krijgen.
1,5 miljard euro extra
Met deze uitkoopregeling was een budget van 975 miljoen euro gemoeid. Het kabinet wil daar nu nog eens bijna 1,5 miljard euro extra voor vrijmaken. Daar stemt de Tweede Kamer op donderdag over. Daarna moeten de Eerste Kamer en de Europese Commissie dit nog goedkeuren.
De Rijksdienst verwacht dat nog meer aanvragers op de wachtlijst zullen komen. "We begrijpen dat het vervelend is dat ondernemers langer moeten wachten, zeker omdat het een heel impactvol proces is. De RVO gaat ondertussen door met het beoordelen van aanvragen. Zo krijgen ondernemers zo snel mogelijk een beslissing als er meer budget komt", aldus een verklaring.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
23 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
10 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
13 uur geleden