Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeveer 170 Oekraïners aangekomen in Harskamp en Waddinxveen

Ongeveer 170 Oekraïners aangekomen in Harskamp en Waddinxveen

EDE (ANP) - Op legerplaats Harskamp is donderdagavond laat een groep van 120 Oekraïense vluchtelingen aangekomen bij de opvang. Ook arriveerden er vrijdagochtend ongeveer vijftig Oekraïners in Waddinxveen, die zijn opgevangen in sporthal De Dreef. Daar kunnen de vluchtelingen een week blijven, de gemeente Waddinxveen is nog aan het onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om vluchtelingen op langere termijn onderdak te geven.

Op Harskamp is plek voor maximaal 950 mensen. Zij kunnen in principe tot en met 31 mei van dit jaar op Harskamp blijven, laat het ministerie van Defensie weten. Harskamp is een belangrijke oefenlocatie voor het leger. Mensen die worden opgevangen in Harskamp worden van tevoren gewaarschuwd voor eventuele schoten en knallen die te horen zijn. "Vanwege de oorlog in Oekraïne is het belangrijk dat de paraatheid van defensie op peil blijft. Daarom gaat het opleiden, trainen en oefenen onverminderd door", aldus het ministerie.

De groep Oekraïners in Waddinxveen is naar Nederland gehaald door Waddinxveners die een band hebben met het Oekraïense dorp Reya. Volgens de gemeente zochten deze mensen contact met hun Nederlandse kennissen nadat hun dorp was gebombardeerd. De inwoners van Waddinxveen vroegen op hun beurt hulp van de gemeente. Naar verwachting komen er nog zo'n 25 Oekraïners op een later moment naar de Zuid-Hollandse gemeente.

Negentig dagen

Ook in Zaanstad en Amsterdam worden Oekraïense vluchtelingen opgevangen. In Amsterdam-Zuidoost is plek voor tachtig mensen in een hotel. Zaanstad vangt inmiddels door samenwerking met een Zaans hotel sinds woensdagavond zeker negen Oekraïense vluchtelingen op. De gemeente Zaanstad verwacht dat het niet bij deze negen mensen blijft die in de gemeente zullen worden opgevangen.

Oekraïners kunnen vrij naar Nederland reizen en hier negentig dagen verblijven, een termijn waarvan het kabinet al heeft gezegd dat het die wil oprekken. Oekraïners die hier nu al zijn kunnen zich melden bij de gemeente waar ze verblijven, als ze hulp nodig hebben.

Meer uit Binnenland

Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

1 uur geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

7 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

7 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

8 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

8 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

10 uur geleden