Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeveer 150 huizen zwaar beschadigd na windhoos Zierikzee

Ongeveer 150 huizen zwaar beschadigd na windhoos Zierikzee

ZIERIKZEE (ANP) - Ongeveer 150 huizen zijn zwaar beschadigd in Zierikzee door de windhoos die de Zeeuwse plaats maandag trof. Vijf woningen zijn de komende maanden niet bewoonbaar, zei directeur Marco van der Wel van woningcorporatie Zeeuwland dinsdag op een persconferentie.

Volgens Van der Wel gaat het om een voorlopige schatting. Hij liet weten dat er een "bruto lijst" is van vierhonderd panden die op schade worden onderzocht. Bij vijf zwaar beschadigde huizen die open zijn, staat particuliere bewaking.

De bewoners van de vijf huizen die komende maanden onbewoonbaar zijn, kunnen woensdag hun persoonlijke spullen ophalen en de woningcorporatie zal samen met hen inboedel eruit halen. Met hen is Zeeuwland de komende dagen in gesprek voor alternatieve huisvesting. "Het zal niet van de ene op de andere dag opgelost zijn, maar we streven ernaar hen zo snel mogelijk naar een nieuwe woning te begeleiden", aldus Van der Wel.

Veel persoonlijk leed

De bewoners van vijf andere woningen die momenteel nog onbewoonbaar zijn, kunnen waarschijnlijk voor het weekend weer naar huis. "We zijn momenteel hard aan het werk zodat zij hopelijk over een paar dagen weer thuis kunnen slapen", zegt Van der Wel. Hij zegt veel "persoonlijk leed" te hebben gezien, onder meer bij mensen die hun inboedel hebben verloren.

Door de windhoos kwam een 73-jarige vrouw uit Wassenaar om het leven. Ook zijn negen mensen gewond geraakt, van wie er één in het ziekenhuis ligt.

Emoties

Burgemeester Jack van der Hoek van Zierikzee zei dat hij onder meer in de Calandweg, waar de windhoos veel schade aanrichtte, met de bewoners over hun emoties heeft gesproken. "Onder meer zzp'ers, aannemers en de woningcorporatie hebben geholpen om de schade zoveel mogelijk te beperken." Ook zei de burgemeester dat er psychische en sociale hulp beschikbaar is voor mensen die daar na de windhoos behoefte aan hebben.

Van der Hoek zei dat de schade in de miljoenen loopt.

Meer uit Binnenland

COA al 10 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor opvanglocaties

HARDENBERG (ANP) - Het totale bedrag dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan dwangsommen moet overmaken aan gemeenten voor problemen bij zijn locaties, is tijdens het weekeinde opgelopen tot boven de 10 miljoen euro. Het grootste deel daarvan ging naar de gemeente Westerwolde in Groningen. Daarin ligt het aanmeldcentrum van Ter Apel.

21 minuten geleden
Elf aanhoudingen na ongeregeldheden rond NAC - Heerenveen

BREDA (ANP) - Elf mensen zijn zondag aangehouden op verdenking van het verstoren van de openbare orde rond de gestaakte eredivisiewedstrijd NAC - Heerenveen in Breda, meldt de politie maandag. Het gaat om verschillende vergrijpen, zoals het afsteken van vuurwerk, het dragen van gezichtsbedekkende kleding, het verstoren van de openbare orde en huisvredebreuk.

58 minuten geleden
OM eist 14 jaar cel voor fatale schietpartij in Jumbo Vlissingen

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag veertien jaar cel geëist tegen de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.

1 uur geleden
Kapitein Hondius onder indruk van geduld en discipline aan boord

TENERIFE (ANP) - Jan Dobrogowski, de kapitein van het cruiseschip Hondius, zegt dat "het geduld, de discipline en vriendelijkheid" van de mensen aan boord van zijn schip hem "het meest heeft geraakt in deze zware tijd". In een videoboodschap op de website van rederij Oceanwide bedankt hij de passagiers en crewleden.

1 uur geleden
Politie houdt weer mensen aan bij anti-azc-demonstratie Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft zondagavond opnieuw mensen aangehouden bij een demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Elf mensen werden opgepakt voor het verstoren van de openbare orde en vernieling. Een persoon moest mee naar het politiebureau voor het beledigen van een agent. Allen zijn weer vrij en hebben een boete gekregen.

2 uur geleden
Amerikaan test 'mild positief' op hantavirus na evacuatie Hondius

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip m/v Hondius heeft "mild positief" getest op het hantavirus, meldde het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het Spaanse ministerie van Volksgezondheid meldt op basis van Amerikaanse informatie dat het gaat om een "zwakke" positieve test, die als positief wordt beschouwd. De persoon zou geen ziekteverschijnselen hebben.

3 uur geleden
Vissen met sleepnetten op Doggersbank mag niet zonder vergunning

DEN HAAG (ANP) - Visserij met sleepnetten in de beschermde Noordzeenatuur van de Doggersbank is zonder omgevingsvergunning in principe niet toegestaan. De algemene uitzondering die de overheid daar al jaren op maakt voor vissers, is in strijd met Europese natuurwetgeving, oordeelt de rechtbank in Den Haag in een zaak die door natuurorganisaties was aangespannen.

4 uur geleden