Ongevaccineerde olympisch kampioene naar China voor quarantaine
BERN (ANP) - De Zwitserse snowboardster Patrizia Kummer heeft zich niet laten vaccineren tegen het coronavirus en reist daarom nu al naar China voor de Winterspelen van volgende maand. De olympisch kampioene van Sotsji 2014 op de parallel reuzenslalom gaat eerst drie weken in quarantaine. Dat is verplicht voor alle deelnemers aan de Olympische Spelen die ongevaccineerd zijn.
De 34-jarige Kummer zegt "persoonlijke redenen" te hebben om zich niet te laten vaccineren. "Een quarantaineperiode is het logische gevolg", zegt de snowboardster op de website van de Zwitserse bond. "Ik respecteer de regels van de autoriteiten en het Internationaal Olympisch Comité. Ik ga me nu volledig focussen op mijn sportieve doelen op de Spelen in Beijing; op al het andere heb ik geen invloed."
Kummer heeft voldaan aan de nationale kwalificatie-eisen voor deelname aan de Spelen, maar de Zwitserse bond moet de selectie nog samenstellen. De bond beslist na de wereldbekerwedstrijden van deze week in Oostenrijk welke snowboardsters deel uitmaken van de ploeg. Kummer kan daar echter niet op wachten omdat ze 21 dagen in quarantaine moet in Beijing en vliegt daarom alvast naar China.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
15 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
18 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
18 uur geleden