Ongevaccineerde Djokovic hoopt vurig op deelname US Open
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic kan ermee leven dat hij deze maand twee grote tennistoernooien in Amerika mist. Hij ontbrak in Indian Wells en doet ook niet mee in Miami. De Servische tennisser hoopt echter vurig dat hij dit najaar wel kan meedoen aan de US Open in New York. "Ik hoop dat de situatie dan is veranderd. De US Open is voor mij het belangrijkste toernooi op Amerikaanse bodem", zegt hij op CNN.
Djokovic, winnaar van 22 grand slams, is niet welkom in de Verenigde Staten omdat hij zich niet heeft laten vaccineren tegen corona. "Het is jammer dat ik niet kan meedoen, want Indian Wells en Miami zijn mooie toernooien waar ik veel succes heb gehad. Spijt heb ik niet, want het is een bewuste keuze geweest om me niet te laten inenten. Ik wist dus dat er een kans was dat ik niet mocht meedoen."
Hij kan hoopvol zijn over deelname aan de US Open. Zoals de zaken er nu voor staan vervalt per 11 mei de verplichting voor buitenlanders een vaccinatiebewijs te tonen als ze per vliegtuig de VS binnenkomen. "Ik wil daar echt spelen. In 2021 verloor ik de finale, maar ik had waarschijnlijk een van mijn beste momenten ooit met het publiek in New York. Ik heb er gelukkig ook al drie keer gewonnen", aldus Djokovic, die zondag zijn eerste positie op de wereldranglijst kwijtraakte aan de Spanjaard Carlos Alcaraz, die het toernooi in Indian Wells won. "Felicitaties voor hem. Hij verdient het absoluut weer op 1 te staan."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
7 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden