Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongevaccineerde Djokovic hoopt vurig op deelname US Open

Ongevaccineerde Djokovic hoopt vurig op deelname US Open

LONDEN (ANP) - Novak Djokovic kan ermee leven dat hij deze maand twee grote tennistoernooien in Amerika mist. Hij ontbrak in Indian Wells en doet ook niet mee in Miami. De Servische tennisser hoopt echter vurig dat hij dit najaar wel kan meedoen aan de US Open in New York. "Ik hoop dat de situatie dan is veranderd. De US Open is voor mij het belangrijkste toernooi op Amerikaanse bodem", zegt hij op CNN.

Djokovic, winnaar van 22 grand slams, is niet welkom in de Verenigde Staten omdat hij zich niet heeft laten vaccineren tegen corona. "Het is jammer dat ik niet kan meedoen, want Indian Wells en Miami zijn mooie toernooien waar ik veel succes heb gehad. Spijt heb ik niet, want het is een bewuste keuze geweest om me niet te laten inenten. Ik wist dus dat er een kans was dat ik niet mocht meedoen."

Hij kan hoopvol zijn over deelname aan de US Open. Zoals de zaken er nu voor staan vervalt per 11 mei de verplichting voor buitenlanders een vaccinatiebewijs te tonen als ze per vliegtuig de VS binnenkomen. "Ik wil daar echt spelen. In 2021 verloor ik de finale, maar ik had waarschijnlijk een van mijn beste momenten ooit met het publiek in New York. Ik heb er gelukkig ook al drie keer gewonnen", aldus Djokovic, die zondag zijn eerste positie op de wereldranglijst kwijtraakte aan de Spanjaard Carlos Alcaraz, die het toernooi in Indian Wells won. "Felicitaties voor hem. Hij verdient het absoluut weer op 1 te staan."

Meer uit Sport

Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

6 minuten geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

59 minuten geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

22 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

22 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

1 dag geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

1 dag geleden