Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongevaccineerde Djokovic hoopt vurig op deelname US Open

Ongevaccineerde Djokovic hoopt vurig op deelname US Open

LONDEN (ANP) - Novak Djokovic kan ermee leven dat hij deze maand twee grote tennistoernooien in Amerika mist. Hij ontbrak in Indian Wells en doet ook niet mee in Miami. De Servische tennisser hoopt echter vurig dat hij dit najaar wel kan meedoen aan de US Open in New York. "Ik hoop dat de situatie dan is veranderd. De US Open is voor mij het belangrijkste toernooi op Amerikaanse bodem", zegt hij op CNN.

Djokovic, winnaar van 22 grand slams, is niet welkom in de Verenigde Staten omdat hij zich niet heeft laten vaccineren tegen corona. "Het is jammer dat ik niet kan meedoen, want Indian Wells en Miami zijn mooie toernooien waar ik veel succes heb gehad. Spijt heb ik niet, want het is een bewuste keuze geweest om me niet te laten inenten. Ik wist dus dat er een kans was dat ik niet mocht meedoen."

Hij kan hoopvol zijn over deelname aan de US Open. Zoals de zaken er nu voor staan vervalt per 11 mei de verplichting voor buitenlanders een vaccinatiebewijs te tonen als ze per vliegtuig de VS binnenkomen. "Ik wil daar echt spelen. In 2021 verloor ik de finale, maar ik had waarschijnlijk een van mijn beste momenten ooit met het publiek in New York. Ik heb er gelukkig ook al drie keer gewonnen", aldus Djokovic, die zondag zijn eerste positie op de wereldranglijst kwijtraakte aan de Spanjaard Carlos Alcaraz, die het toernooi in Indian Wells won. "Felicitaties voor hem. Hij verdient het absoluut weer op 1 te staan."

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

10 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

11 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

17 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

17 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

21 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden