Ongevaccineerde Djokovic hoopt in Indian Wells toch te tennissen
DUBAI (ANP/DPA) - Tennisser Novak Djokovic hoopt volgende maand te kunnen meedoen aan het masterstoernooi in de Amerikaanse plaats Indian Wells, hoewel de huidige nummer 1 van de wereld zich niet heeft laten vaccineren tegen het coronavirus. Om de Verenigde Staten in te mogen, is een vaccinatie verplicht.
"Met de huidige stand van zaken kan ik niet in Indian Wells spelen. Maar laten we afwachten, wellicht veranderen er nog wat dingen in de komende weken", zei Djokovic na zijn zege op de Italiaan Lorenzo Musetti in Dubai (6-3 6-3). De 34-jarige Serviër speelt in Dubai zijn eerste toernooi van het jaar. Hij dacht vorige maand met een medische vrijstelling te kunnen meedoen aan de Australian Open, maar de Australische autoriteiten trokken zijn visum in. Na een juridische procedure moest Djokovic één dag voor de start van het grandslamtoernooi het land verlaten. Australië eist net als de VS dat iedereen die het land inkomt gevaccineerd is.
In Dubai zijn de eisen niet zo streng. Djokovic, die uit principe weigert om zich te laten vaccineren, kan daarom daar nu tennissen. Het hoog aangeschreven toernooi van Indian Wells begint op 10 maart. Djokovic won het toernooi in de woestijn van Californië vijf keer.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
23 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
1 dag geleden