Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongevaccineerd personeel kost United Airlines miljoenen

Ongevaccineerd personeel kost United Airlines miljoenen

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - United Airlines is iedere twee weken 1,4 miljoen dollar kwijt aan betaald verlof voor werknemers die zich niet kunnen of willen laten vaccineren tegen Covid-19. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij wilde van de rechter toestemming om deze medewerkers met onbetaald verlof te sturen en wees op de kosten, maar dat betoog haalde niets uit.

De vliegmaatschappij, met zo'n 74.000 werknemers, wil ongevaccineerd personeel al langer onbetaald thuis laten. Een groep medewerkers verzette zich daartegen bij de rechter. In afwachting van een definitieve uitspraak verbood de rechtbank in het Texaanse Fort Worth United Airlines voorlopig om werknemers die om medische of religieuze redenen het coronavaccin weigeren met onbetaald verlof te sturen.

Dat verbod, dat zeker tot deze week zou gelden, is nu tot 8 november verlengd. De rechter vreesde dat honderden werknemers anders "tegen hun religieuze overtuigingen of medische voorschriften in gedwongen worden om zich te laten vaccineren". United Airlines betoogt dat het deze werknemers wel thuis moet laten, omdat hun collega's "weigeren hun gezondheid op het spel te zetten" door met ongevaccineerde cabinemedewerkers of piloten te werken.

Meer uit Financieel

Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

56 minuten geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

1 uur geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

1 uur geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

2 uur geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

3 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

3 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

4 uur geleden