Ongeslagen reeks van PSV eindigt na veertien maanden bij NEC
NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft na veertien maanden weer eens een competitiewedstrijd verloren. De koploper van de Eredivisie ging met 3-1 onderuit bij NEC. De laatste nederlaag dateerde van eind januari 2023 bij FC Emmen (1-0).
Regerend kampioen Feyenoord kan de achterstand op PSV zondag, bij winst op FC Utrecht, tot 7 punten verkleinen. Na dit weekeinde staan er nog zeven speelronden op het programma.
Vooraf leek niets te wijzen op de eerste nederlaag van PSV. Trainer Peter Bosz had na de voorbije interlandperiode de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. Alleen aanvaller Noa Lang is nog geblesseerd. Bosz hield vast aan het basiselftal dat de vorige competitiewedstrijd van FC Twente won (1-0). Middenvelder Ismael Saibari moest daardoor genoegen nemen met een plek op de reservebank.
Penalty
PSV nam na twintig minuten de leiding. Na een steekpass van Jerdy Schouten werd de inzet van Hirving Lozano eerst nog geblokt. Johan Bakayoko had vanuit de rebound wel succes: 0-1.
NEC had het lastig, maar werd kort voor rust geholpen door Joey Veerman. De Volendammer ging bij zijn eigen zestienmetergebied in de fout en probeerde dat te herstellen. Veerman maakte daarbij echter een overtreding op Sylla Sow en zag scheidsrechter Bas Nijhuis, op advies van de videoscheidsrechter, een penalty geven. Lasse Schöne scoorde en maakte zijn eerste doelpunt van het seizoen: 1-1.
Bijzonder effectief
Kort na de pauze sloeg de thuisploeg opnieuw toe. Walter Benítez, die deze week debuteerde voor de Argentijnse ploeg, redde op een schot van Mees Hoedemakers. Kodai Sano scoorde daarna wel: 2-1.
NEC bleek bijzonder effectief. Na ruim een uur spelen gaf Brayann Pereira de bal voor. Sow schoot de bal hoog in het doel: 3-1. PSV kreeg nog een grote kans om terug te komen in de wedstrijd. Jasper Cillessen stopte in de 81e minuut echter een strafschop van Luuk de Jong.
Voor NEC was het de eerste zege op PSV sinds november 2008. PSV kan door het verlies het record van Ajax niet meer verbeteren. De Eindhovenaren bleven 42 competitiewedstrijden ongeslagen. Ajax zorgde van augustus 1994 tot december 1995 voor een langere reeks, van 52 duels.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
24 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
49 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
2 uur geleden