Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeslagen reeks van PSV eindigt na veertien maanden bij NEC

Ongeslagen reeks van PSV eindigt na veertien maanden bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft na veertien maanden weer eens een competitiewedstrijd verloren. De koploper van de Eredivisie ging met 3-1 onderuit bij NEC. De laatste nederlaag dateerde van eind januari 2023 bij FC Emmen (1-0).

Regerend kampioen Feyenoord kan de achterstand op PSV zondag, bij winst op FC Utrecht, tot 7 punten verkleinen. Na dit weekeinde staan er nog zeven speelronden op het programma.

Vooraf leek niets te wijzen op de eerste nederlaag van PSV. Trainer Peter Bosz had na de voorbije interlandperiode de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. Alleen aanvaller Noa Lang is nog geblesseerd. Bosz hield vast aan het basiselftal dat de vorige competitiewedstrijd van FC Twente won (1-0). Middenvelder Ismael Saibari moest daardoor genoegen nemen met een plek op de reservebank.

Penalty

PSV nam na twintig minuten de leiding. Na een steekpass van Jerdy Schouten werd de inzet van Hirving Lozano eerst nog geblokt. Johan Bakayoko had vanuit de rebound wel succes: 0-1.

NEC had het lastig, maar werd kort voor rust geholpen door Joey Veerman. De Volendammer ging bij zijn eigen zestienmetergebied in de fout en probeerde dat te herstellen. Veerman maakte daarbij echter een overtreding op Sylla Sow en zag scheidsrechter Bas Nijhuis, op advies van de videoscheidsrechter, een penalty geven. Lasse Schöne scoorde en maakte zijn eerste doelpunt van het seizoen: 1-1.

Bijzonder effectief

Kort na de pauze sloeg de thuisploeg opnieuw toe. Walter Benítez, die deze week debuteerde voor de Argentijnse ploeg, redde op een schot van Mees Hoedemakers. Kodai Sano scoorde daarna wel: 2-1.

NEC bleek bijzonder effectief. Na ruim een uur spelen gaf Brayann Pereira de bal voor. Sow schoot de bal hoog in het doel: 3-1. PSV kreeg nog een grote kans om terug te komen in de wedstrijd. Jasper Cillessen stopte in de 81e minuut echter een strafschop van Luuk de Jong.

Voor NEC was het de eerste zege op PSV sinds november 2008. PSV kan door het verlies het record van Ajax niet meer verbeteren. De Eindhovenaren bleven 42 competitiewedstrijden ongeslagen. Ajax zorgde van augustus 1994 tot december 1995 voor een langere reeks, van 52 duels.

Meer uit Voetbal

Chelsea geeft 2-0-voorsprong weg en speelt gelijk tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.

1 uur geleden
Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

10 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

13 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

14 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

15 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

1 dag geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

1 dag geleden