Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeslagen reeks van PSV eindigt na veertien maanden bij NEC

Ongeslagen reeks van PSV eindigt na veertien maanden bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft na veertien maanden weer eens een competitiewedstrijd verloren. De koploper van de Eredivisie ging met 3-1 onderuit bij NEC. De laatste nederlaag dateerde van eind januari 2023 bij FC Emmen (1-0).

Regerend kampioen Feyenoord kan de achterstand op PSV zondag, bij winst op FC Utrecht, tot 7 punten verkleinen. Na dit weekeinde staan er nog zeven speelronden op het programma.

Vooraf leek niets te wijzen op de eerste nederlaag van PSV. Trainer Peter Bosz had na de voorbije interlandperiode de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. Alleen aanvaller Noa Lang is nog geblesseerd. Bosz hield vast aan het basiselftal dat de vorige competitiewedstrijd van FC Twente won (1-0). Middenvelder Ismael Saibari moest daardoor genoegen nemen met een plek op de reservebank.

Penalty

PSV nam na twintig minuten de leiding. Na een steekpass van Jerdy Schouten werd de inzet van Hirving Lozano eerst nog geblokt. Johan Bakayoko had vanuit de rebound wel succes: 0-1.

NEC had het lastig, maar werd kort voor rust geholpen door Joey Veerman. De Volendammer ging bij zijn eigen zestienmetergebied in de fout en probeerde dat te herstellen. Veerman maakte daarbij echter een overtreding op Sylla Sow en zag scheidsrechter Bas Nijhuis, op advies van de videoscheidsrechter, een penalty geven. Lasse Schöne scoorde en maakte zijn eerste doelpunt van het seizoen: 1-1.

Bijzonder effectief

Kort na de pauze sloeg de thuisploeg opnieuw toe. Walter Benítez, die deze week debuteerde voor de Argentijnse ploeg, redde op een schot van Mees Hoedemakers. Kodai Sano scoorde daarna wel: 2-1.

NEC bleek bijzonder effectief. Na ruim een uur spelen gaf Brayann Pereira de bal voor. Sow schoot de bal hoog in het doel: 3-1. PSV kreeg nog een grote kans om terug te komen in de wedstrijd. Jasper Cillessen stopte in de 81e minuut echter een strafschop van Luuk de Jong.

Voor NEC was het de eerste zege op PSV sinds november 2008. PSV kan door het verlies het record van Ajax niet meer verbeteren. De Eindhovenaren bleven 42 competitiewedstrijden ongeslagen. Ajax zorgde van augustus 1994 tot december 1995 voor een langere reeks, van 52 duels.

Meer uit Voetbal

Coach Míchel ziet Ajax te veel duels verliezen tegen Shelbourne

DUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.

6 uur geleden
Ajax na gelijkspel tegen Shelbourne naar play-offs tegen Sion

DUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).

7 uur geleden
PSG wint Europese Supercup opnieuw door zege op Aston Villa

SALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.

1 dag geleden
Xavi eerste buitenlandse bondscoach Oranje sinds Happel in 1978

ZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.

1 dag geleden
Xavi vindt zichzelf 'een beetje een zoon van Nederlandse voetbal'

ZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."

1 dag geleden
Spanjaard Xavi nieuwe bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.

1 dag geleden
Spitse fel tegen commerciële houding FIFA-baas Infantino

ZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.

1 dag geleden