Ongeslagen reeks van PSV eindigt na veertien maanden bij NEC
NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft na veertien maanden weer eens een competitiewedstrijd verloren. De koploper van de Eredivisie ging met 3-1 onderuit bij NEC. De laatste nederlaag dateerde van eind januari 2023 bij FC Emmen (1-0).
Regerend kampioen Feyenoord kan de achterstand op PSV zondag, bij winst op FC Utrecht, tot 7 punten verkleinen. Na dit weekeinde staan er nog zeven speelronden op het programma.
Vooraf leek niets te wijzen op de eerste nederlaag van PSV. Trainer Peter Bosz had na de voorbije interlandperiode de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. Alleen aanvaller Noa Lang is nog geblesseerd. Bosz hield vast aan het basiselftal dat de vorige competitiewedstrijd van FC Twente won (1-0). Middenvelder Ismael Saibari moest daardoor genoegen nemen met een plek op de reservebank.
Penalty
PSV nam na twintig minuten de leiding. Na een steekpass van Jerdy Schouten werd de inzet van Hirving Lozano eerst nog geblokt. Johan Bakayoko had vanuit de rebound wel succes: 0-1.
NEC had het lastig, maar werd kort voor rust geholpen door Joey Veerman. De Volendammer ging bij zijn eigen zestienmetergebied in de fout en probeerde dat te herstellen. Veerman maakte daarbij echter een overtreding op Sylla Sow en zag scheidsrechter Bas Nijhuis, op advies van de videoscheidsrechter, een penalty geven. Lasse Schöne scoorde en maakte zijn eerste doelpunt van het seizoen: 1-1.
Bijzonder effectief
Kort na de pauze sloeg de thuisploeg opnieuw toe. Walter Benítez, die deze week debuteerde voor de Argentijnse ploeg, redde op een schot van Mees Hoedemakers. Kodai Sano scoorde daarna wel: 2-1.
NEC bleek bijzonder effectief. Na ruim een uur spelen gaf Brayann Pereira de bal voor. Sow schoot de bal hoog in het doel: 3-1. PSV kreeg nog een grote kans om terug te komen in de wedstrijd. Jasper Cillessen stopte in de 81e minuut echter een strafschop van Luuk de Jong.
Voor NEC was het de eerste zege op PSV sinds november 2008. PSV kan door het verlies het record van Ajax niet meer verbeteren. De Eindhovenaren bleven 42 competitiewedstrijden ongeslagen. Ajax zorgde van augustus 1994 tot december 1995 voor een langere reeks, van 52 duels.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
4 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
10 uur geleden