Ongeslagen reeks van Feyenoord eindigt in Arnhem
ARNHEM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds 27 oktober vorig jaar een nederlaag moeten incasseren in de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Advocaat verloor in Arnhem met 1-0 van Vitesse, door een doelpunt kort voor rust van Oussama Darfalou. Het betekende niet alleen de eerste competitienederlaag onder Advocaat, maar ook een einde aan de langste ongeslagen reeks van alle clubs in Europa.
Feyenoord ontsnapte met de Hagenaar als coach de afgelopen maanden heel wat keer aan een nederlaag. In Arnhem gebeurde dat echter niet, vooral omdat de Rotterdammers in de tweede helft een handvol grote kansen onbenut lieten.
Advocaat stapte in de Gelredome af van zijn vertrouwde 4-3-3-opstelling en koos ervoor om hetzelfde systeem te spelen als Vitesse (5-3-2). Feyenoord gunde het balbezit aan de thuisploeg en probeerde er dan met de vleugelverdedigers Bart Nieuwkoop en Tyrell Malacia snel uit te komen. De Rotterdammers, die al het hele seizoen met zoveel blessures tobben, moesten het doen zonder hun geblesseerde aanvoerder Steven Berghuis die wel fanatiek meeleefde vanaf de reservebank. Leroy Fer keerde na ruim twee maanden afwezigheid terug in de basis en droeg ook gelijk de aanvoerdersband.
Doelpunt
Vitesse, met Riechedly Bazoer en Oussama Tannane als regisseurs, dicteerde de wedstrijd in de eerste helft. De beste kansen waren echter voor Feyenoord, via onder anderen Eric Botteghin en Bryan Linssen. Het doelpunt viel kort voor rust echter aan de andere kant. Na een lange trap van Bazoer draaide Loïs Openda handig weg bij Marcos Senesi. Op aangeven van de Belg tikte Darfalou de 1-0 binnen.
Feyenoord, dat zich al zo vaak dit seizoen wist te herpakken na een achterstand, ging in de tweede helft op jacht naar de gelijkmaker. Advocaat bracht na een uur aanvaller Luis Sinisterra in het veld voor de moegestreden Fer. Feyenoord kreeg heel wat grote kansen. Linssen (twee keer) en Nicolai Jørgensen verzuimden echter om de stand gelijk te trekken. In de slotfase waren ook Botteghin en Sinisterra (kopbal op de lat) heel dicht bij de 1-1, maar Feyenoord kon de eerste competitienederlaag in bijna veertien maanden tijd niet voorkomen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
32 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
41 minuten geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
3 uur geleden