Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeslagen reeks van Feyenoord eindigt in Arnhem

Ongeslagen reeks van Feyenoord eindigt in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds 27 oktober vorig jaar een nederlaag moeten incasseren in de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Advocaat verloor in Arnhem met 1-0 van Vitesse, door een doelpunt kort voor rust van Oussama Darfalou. Het betekende niet alleen de eerste competitienederlaag onder Advocaat, maar ook een einde aan de langste ongeslagen reeks van alle clubs in Europa.

Feyenoord ontsnapte met de Hagenaar als coach de afgelopen maanden heel wat keer aan een nederlaag. In Arnhem gebeurde dat echter niet, vooral omdat de Rotterdammers in de tweede helft een handvol grote kansen onbenut lieten.

Advocaat stapte in de Gelredome af van zijn vertrouwde 4-3-3-opstelling en koos ervoor om hetzelfde systeem te spelen als Vitesse (5-3-2). Feyenoord gunde het balbezit aan de thuisploeg en probeerde er dan met de vleugelverdedigers Bart Nieuwkoop en Tyrell Malacia snel uit te komen. De Rotterdammers, die al het hele seizoen met zoveel blessures tobben, moesten het doen zonder hun geblesseerde aanvoerder Steven Berghuis die wel fanatiek meeleefde vanaf de reservebank. Leroy Fer keerde na ruim twee maanden afwezigheid terug in de basis en droeg ook gelijk de aanvoerdersband.

Doelpunt

Vitesse, met Riechedly Bazoer en Oussama Tannane als regisseurs, dicteerde de wedstrijd in de eerste helft. De beste kansen waren echter voor Feyenoord, via onder anderen Eric Botteghin en Bryan Linssen. Het doelpunt viel kort voor rust echter aan de andere kant. Na een lange trap van Bazoer draaide Loïs Openda handig weg bij Marcos Senesi. Op aangeven van de Belg tikte Darfalou de 1-0 binnen.

Feyenoord, dat zich al zo vaak dit seizoen wist te herpakken na een achterstand, ging in de tweede helft op jacht naar de gelijkmaker. Advocaat bracht na een uur aanvaller Luis Sinisterra in het veld voor de moegestreden Fer. Feyenoord kreeg heel wat grote kansen. Linssen (twee keer) en Nicolai Jørgensen verzuimden echter om de stand gelijk te trekken. In de slotfase waren ook Botteghin en Sinisterra (kopbal op de lat) heel dicht bij de 1-1, maar Feyenoord kon de eerste competitienederlaag in bijna veertien maanden tijd niet voorkomen.

Meer uit Voetbal

Verbruggen is eerste doelman van Oranje op WK

ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.

48 minuten geleden
Oranje oefent met rechtsback Wieffer tegen Algerije in De Kuip

ZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.

59 minuten geleden
Middenvelder De Roon van Oranje gaat met nummer 3 naar het WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.

2 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.

2 uur geleden
Southampton wil door met coach Eckert ondanks spionageschandaal

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.

5 uur geleden
Verdediger Luckassen alsnog met Ghana mee naar WK

CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.

7 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

17 uur geleden