Ongeslagen Leverkusen nadert koploper Bayern tot op 1 punt
GELSENKIRCHEN (ANP) - Het in de Duitse Bundesliga nog altijd ongeslagen Bayer Leverkusen van trainer Peter Bosz heeft bij hekkensluiter Schalke 04 met 3-0 gewonnen. Daardoor nadert Leverkusen, waar Daley Sinkgraven aan de aftrap begon, koploper Bayern München tot op 1 punt en pakt het de tweede plaats op de ranglijst.
De bezoekers kwamen op voorsprong dankzij een eigen doelpunt van verdediger Malick Thiaw. De jonge Fin kopte de bal achter zijn eigen doelman Michael Langer, de 35-jarige Oostenrijker die vanwege keepersproblemen na drie jaar zijn officiële rentree beleefde bij Schalke. Langer was eigenlijk al gestopt met professioneel voetbal, maar zag zich na blessures van goalies Frederik Rønnow en Ralf Fährmann genoodzaakt te hulp te schieten.
In de tweede helft breidden Julian Baumgartlinger en spits Patrik Schick de score uit. Steven Skrzybski miste een strafschop namens Schalke.
De negatieve reeks van de ploeg uit Gelsenkirchen blijft zich met de nederlaag voortzetten. Schalke 04 heeft nu 26 wedstrijden op rij niet gewonnen in de Bundesliga. De laatste zege in competitieverband dateert van januari. De ploeg van trainer Manuel Baum heeft dit seizoen pas zes keer gescoord in tien duels.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
13 uur geleden