
Ongeslagen Leverkusen nadert koploper Bayern tot op 1 punt
GELSENKIRCHEN (ANP) - Het in de Duitse Bundesliga nog altijd ongeslagen Bayer Leverkusen van trainer Peter Bosz heeft bij hekkensluiter Schalke 04 met 3-0 gewonnen. Daardoor nadert Leverkusen, waar Daley Sinkgraven aan de aftrap begon, koploper Bayern München tot op 1 punt en pakt het de tweede plaats op de ranglijst.
De bezoekers kwamen op voorsprong dankzij een eigen doelpunt van verdediger Malick Thiaw. De jonge Fin kopte de bal achter zijn eigen doelman Michael Langer, de 35-jarige Oostenrijker die vanwege keepersproblemen na drie jaar zijn officiële rentree beleefde bij Schalke. Langer was eigenlijk al gestopt met professioneel voetbal, maar zag zich na blessures van goalies Frederik Rønnow en Ralf Fährmann genoodzaakt te hulp te schieten.
In de tweede helft breidden Julian Baumgartlinger en spits Patrik Schick de score uit. Steven Skrzybski miste een strafschop namens Schalke.
De negatieve reeks van de ploeg uit Gelsenkirchen blijft zich met de nederlaag voortzetten. Schalke 04 heeft nu 26 wedstrijden op rij niet gewonnen in de Bundesliga. De laatste zege in competitieverband dateert van januari. De ploeg van trainer Manuel Baum heeft dit seizoen pas zes keer gescoord in tien duels.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse voetbalcompetitie in eigen stadion niet kunnen winnen van Strasbourg. Het doelpuntrijke duel tussen de koploper en de nummer 3 eindigde in 3-3.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse spelersvakbond AFE heeft besloten tot een symbolisch protest bij alle competitiewedstrijden van dit weekend in de hoogste voetbaldivisie (La Liga). De spelers zullen de eerste vijftien seconden van de wedstrijd geen bal aanraken.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Verdediger Danilo Doekhi heeft vrijdag een belangrijke rol gespeeld voor Union Berlin. De 27-jarige geboren Rotterdammer scoorde in de met 3-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach twee keer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie in de eerste divisie overgenomen van SC Cambuur. Het elftal van trainer Robin Peter versloeg voor eigen publiek FC Dordrecht met 3-0. SC Cambuur speelde met 1-1 gelijk bij Almere City FC.
11 uur geledenLYON (ANP) - Voetballer Hans Hateboer verwisselt in de Franse competitie van club. Olympique Lyon neemt de 31-jarige Nederlander op huurbasis over van Stade Rennes. Dat meldt Olympique Lyon op de clubwebsite.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De aanvallers Ricardo Pepi en Myron Boadu keren terug in de selectie van PSV. Dat heeft PSV-coach Peter Bosz bij de persconferentie in aanloop naar het competitieduel tussen PSV en Go Ahead Eagles op zaterdagavond bevestigd.
15 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona vindt het maar niets dat de competitiewedstrijd tegen Villarreal op 20 december in Miami in de Verenigde Staten wordt gespeeld. "Ik begrijp waarom de spelers niet blij zijn. Ik ben ook niet blij", zei de Duitse coach vrijdag op een persconferentie, voorafgaand aan het thuisduel met Girona van zaterdag.
16 uur geleden