Ongeslagen kampioen Leverkusen veel te sterk voor tiental Bochum
BOCHUM (ANP) - De Duitse kampioen Bayer Leverkusen heeft zijn recordreeks aan wedstrijden zonder nederlaag verder uitgebouwd met een overtuigende 5-0-zege op VfL Bochum. De ploeg van trainer Xabi Alonso verloor eind mei vorig jaar voor het laatst een officiële wedstrijd (3-0 tegen Bochum) en bleef zondag voor de vijftigste keer ongeslagen. Donderdag in de halve finale van de Europa League tegen AS Roma kreeg Leverkusen het Europese record alleen in handen (Benfica bleef tussen december 1963 en februari 1965 48 duels zonder nederlaag).
Leverkusen had de afgelopen weken regelmatig een laat doelpunt nodig om een nederlaag te voorkomen, maar bij Bochum kwam de reeks geen moment in gevaar. Het werd de uitploeg nog iets makkelijker gemaakt toen voormalig Fortuna Sittard-speler Felix Passlack na een kwartier rood kreeg.
Vier minuten voor rust maakte de Tsjech Patrik Schick de 1-0, en uit een strafschop vergrootte Victor Boniface in de blessuretijd van de eerste helft de marge. De Kroaat Josip Stanisic en invallers Amine Adli en Álex Grimaldo scoorden na rust. Verdediger Jeremie Frimpong bleef op de bank.
De Bundesliga is na het binnenhalen van de titel vorige maand niet meer het belangrijkste voor Leverkusen. Op 22 mei wacht Atalanta in de finale van de Europa League, drie dagen later is Kaiserslautern de tegenstander in de finale van het Duitse bekertoernooi. De competitie wordt volgende week op eigen veld afgesloten tegen Augsburg.
Meer uit Voetbal
WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
1 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
1 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
2 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
4 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
12 uur geleden