Ongeslagen hockeysters groepswinnaar na winst op Japan
PARIJS (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben op de Olympische Spelen de poulefase als winnaar afgesloten. De nog ongeslagen ploeg van bondscoach Paul van Ass won de vijfde en laatste groepswedstrijd tegen Japan met 5-1. Nederland was voor het duel al zeker van een plek in de kwartfinales, die maandag worden gespeeld. Groot-Brittannië is daarin de tegenstander.
Nederland begon sterk aan de wedstrijd en kwam al in de vierde minuut via een strafcorner van Yibbi Jansen op voorsprong. Het was het zevende doelpunt op deze Spelen voor de middenvelder, die momenteel topscorer van het toernooi is. Vijf minuten na de openingsgoal sleepte Frédérique Matla uit een strafcorner de 2-0 binnen. Nog voor het einde van het eerste kwart maakte aanvaller Joosje Burg van dichtbij de 3-0, waarmee de wedstrijd al vroeg was beslist.
Oranje leek op weg naar een monsterscore, maar hield het hoge niveau niet vast. Japan maakte in het tweede kwart via een tip-in van Shiho Kobayakawa de 3-1. Oranje herpakte zich in het derde kwart en bouwde via de tweede rake strafcorner van Matla de voorsprong uit naar 4-1. Zeven minuten voor tijd bepaalde aanvaller Marijn Veen met een hard schot de eindstand op 5-1.
Nederland, dat in Parijs het goud van de Spelen in 2021 verdedigt, won eerder dit toernooi ook al van Frankrijk (6-2), Duitsland (2-1), China (3-0) en België (3-1).
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
15 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
15 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
17 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
19 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
19 uur geleden