Ongeslagen hockeysters groepswinnaar na winst op Japan
PARIJS (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben op de Olympische Spelen de poulefase als winnaar afgesloten. De nog ongeslagen ploeg van bondscoach Paul van Ass won de vijfde en laatste groepswedstrijd tegen Japan met 5-1. Nederland was voor het duel al zeker van een plek in de kwartfinales, die maandag worden gespeeld. Groot-Brittannië is daarin de tegenstander.
Nederland begon sterk aan de wedstrijd en kwam al in de vierde minuut via een strafcorner van Yibbi Jansen op voorsprong. Het was het zevende doelpunt op deze Spelen voor de middenvelder, die momenteel topscorer van het toernooi is. Vijf minuten na de openingsgoal sleepte Frédérique Matla uit een strafcorner de 2-0 binnen. Nog voor het einde van het eerste kwart maakte aanvaller Joosje Burg van dichtbij de 3-0, waarmee de wedstrijd al vroeg was beslist.
Oranje leek op weg naar een monsterscore, maar hield het hoge niveau niet vast. Japan maakte in het tweede kwart via een tip-in van Shiho Kobayakawa de 3-1. Oranje herpakte zich in het derde kwart en bouwde via de tweede rake strafcorner van Matla de voorsprong uit naar 4-1. Zeven minuten voor tijd bepaalde aanvaller Marijn Veen met een hard schot de eindstand op 5-1.
Nederland, dat in Parijs het goud van de Spelen in 2021 verdedigt, won eerder dit toernooi ook al van Frankrijk (6-2), Duitsland (2-1), China (3-0) en België (3-1).
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
16 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
18 uur geleden