
Ongeslagen hockeysters groepswinnaar na winst op Japan
PARIJS (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben op de Olympische Spelen de poulefase als winnaar afgesloten. De nog ongeslagen ploeg van bondscoach Paul van Ass won de vijfde en laatste groepswedstrijd tegen Japan met 5-1. Nederland was voor het duel al zeker van een plek in de kwartfinales, die maandag worden gespeeld. Groot-Brittannië is daarin de tegenstander.
Nederland begon sterk aan de wedstrijd en kwam al in de vierde minuut via een strafcorner van Yibbi Jansen op voorsprong. Het was het zevende doelpunt op deze Spelen voor de middenvelder, die momenteel topscorer van het toernooi is. Vijf minuten na de openingsgoal sleepte Frédérique Matla uit een strafcorner de 2-0 binnen. Nog voor het einde van het eerste kwart maakte aanvaller Joosje Burg van dichtbij de 3-0, waarmee de wedstrijd al vroeg was beslist.
Oranje leek op weg naar een monsterscore, maar hield het hoge niveau niet vast. Japan maakte in het tweede kwart via een tip-in van Shiho Kobayakawa de 3-1. Oranje herpakte zich in het derde kwart en bouwde via de tweede rake strafcorner van Matla de voorsprong uit naar 4-1. Zeven minuten voor tijd bepaalde aanvaller Marijn Veen met een hard schot de eindstand op 5-1.
Nederland, dat in Parijs het goud van de Spelen in 2021 verdedigt, won eerder dit toernooi ook al van Frankrijk (6-2), Duitsland (2-1), China (3-0) en België (3-1).
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
2 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
10 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
11 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Sprinter Xavi Mo-Ajok is er bij zijn WK-debuut op de 200 meter in geslaagd de halve finales te bereiken. De 23-jarige atleet uit Rotterdam liep in het nationale stadion van Japan in Tokio naar de tweede plaats in zijn serie in een tijd van 20,35. Die klassering was precies goed genoeg voor directe doorgang naar de halve finales op donderdag. Olympisch kampioen Letsile Tebogo uit Botswana won de serie in 20,18.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Marije van Hunenstijn is op de WK atletiek in Tokio uitgeschakeld in de series van de 200 meter. De 30-jarige sprintster uit Apeldoorn eindigde in de zesde en laatste serie als zesde in een tijd van 23,13, ruim boven haar persoonlijk record van 22,86. Dat was niet goed genoeg voor een plek in de halve finales op donderdag.
17 uur geleden