Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeslagen Bol werkt met andere techniek naar piek op WK atletiek

Ongeslagen Bol werkt met andere techniek naar piek op WK atletiek

LAUSANNE (ANP) - Atlete Femke Bol voelt dat haar vorm groeit. "Het seizoen gaat tot nog toe volgens verwachting", zegt de 23-jarige drievoudig Europees kampioene in aanloop naar de Diamond League-meeting in Lausanne op vrijdag. Daar mikt ze op haar zestiende overwinning op rij op de 400 meter horden.

"Ik ben van techniek veranderd en die aanpassingen zijn moeilijk. Ik zal nog heel veel races nodig hebben om het te perfectioneren, maar voor dit moment ben ik heel tevreden over hoe het gaat", vertelde ze de media in Lausanne.

Bol kwam dit seizoen nog niet aan haar persoonlijk record van 52,03 en het wereldrecord van 50,68 van de Amerikaanse Sydney McLaughlin is ver weg, maar ze maakt zich geen zorgen. "Ik merk dat de vorm steeds beter wordt. Het was een uitdaging om naar veertien passen tussen de horden over te stappen, maar ik geniet daarvan. De aanpassingen betalen zich al uit, al voelt het nog steeds niet comfortabel. Maar dat heb ik nodig om mezelf te verbeteren. En iedere race leer ik weer."

Bol laat er geen misverstand over bestaan; de piek voor haar ligt op de WK in Boedapest in augustus. Daar mikt ze op de wereldtitel, de enige prijs die nog ontbreekt in haar inmiddels goed gevulde prijzenkast, waarin reeds olympisch brons, mondiaal zilver en Europees goud blinkt. "Tot het WK loop ik zoveel mogelijk wedstrijden. Niet alleen omdat ik wedstrijden lopen heerlijk vind, ik heb vanwege mijn andere techniek ook veel races nodig om te verbeteren."

Meer uit Sport

Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

57 minuten geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

1 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer twee derde van het totaal aantal beschikbare tickets.

3 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

6 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

19 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

1 dag geleden