Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeruste leden Ajax praten op 25 april over crisis bij hun club

Ongeruste leden Ajax praten op 25 april over crisis bij hun club

AMSTERDAM (ANP) - De leden van Ajax komen op 25 april vervroegd bijeen om over de crisis bij hun club te praten. De bijeenkomst is uitgeschreven door de vereniging Ajax, die in het bezit is van 73 procent van de aandelen van de recordkampioen en wordt vertegenwoordigd door de bestuursraad.

Bij veel van de ruim zevenhonderd leden van de club uit de hoofdstad is grote onrust ontstaan nadat bekend was geworden dat de raad van commissarissen algemeen directeur Alex Kroes wil ontslaan om handelen met voorkennis in het aandeel Ajax. Daarvoor is een buitengewone vergadering voor aandeelhouders uitgeschreven.

Tijdens die bijeenkomst op 21 mei worden ook de resultaten van het onderzoek van KPMG naar mogelijke belangenverstrengeling van de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat behandeld. De accountants- en adviesorganisatie heeft volgens Ajax geen aanwijzingen gevonden dat de Duitser zich daar schuldig aan heeft gemaakt.

Machtig orgaan

Voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen liet woensdag weten dat hij de leden van Ajax eerder dan op 21 mei wil bijpraten. "Ik ben beschikbaar, maar het is niet aan mij, maar aan de bestuursraad om een bijeenkomst te organiseren", zei hij. De vereniging Ajax heeft nu voor 25 april, de geboortedag van clubicoon Johan Cruijff, een bijeenkomst belegd.

Van Praag is lid van Ajax, net als Kroes. De inhoud van een brandbrief van 131 leden van de huidige nummer 6 van de Eredivisie is niet op de agenda voor de vergadering van 25 april gezet. Zij eisten afgelopen maandag in een schrijven naar de bestuursraad dat Van Praag zijn excuses aanbiedt aan de geschorste algemeen directeur Kroes. De voorzitter van de raad van commissarissen heeft volgens de 131 leden "karaktermoord met voorbedachten rade" gepleegd.

De vereniging Ajax, vertegenwoordigd door de bestuursraad, is een machtig orgaan binnen de club. Zo kan de grootaandeelhouder de raad van commissarissen naar huis sturen. De bestuursraad wil de inhoud van de bijeenkomst van 25 april gebruiken om een standpunt in te nemen op de buitengewone vergadering voor aandeelhouders van 21 mei.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

17 uur geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

18 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

18 uur geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

18 uur geleden
AZ bereikt bekerfinale voor tweede jaar op rij na zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.

19 uur geleden
Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

22 uur geleden
AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

22 uur geleden