Ongeruste leden Ajax praten op 25 april over crisis bij hun club
AMSTERDAM (ANP) - De leden van Ajax komen op 25 april vervroegd bijeen om over de crisis bij hun club te praten. De bijeenkomst is uitgeschreven door de vereniging Ajax, die in het bezit is van 73 procent van de aandelen van de recordkampioen en wordt vertegenwoordigd door de bestuursraad.
Bij veel van de ruim zevenhonderd leden van de club uit de hoofdstad is grote onrust ontstaan nadat bekend was geworden dat de raad van commissarissen algemeen directeur Alex Kroes wil ontslaan om handelen met voorkennis in het aandeel Ajax. Daarvoor is een buitengewone vergadering voor aandeelhouders uitgeschreven.
Tijdens die bijeenkomst op 21 mei worden ook de resultaten van het onderzoek van KPMG naar mogelijke belangenverstrengeling van de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat behandeld. De accountants- en adviesorganisatie heeft volgens Ajax geen aanwijzingen gevonden dat de Duitser zich daar schuldig aan heeft gemaakt.
Machtig orgaan
Voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen liet woensdag weten dat hij de leden van Ajax eerder dan op 21 mei wil bijpraten. "Ik ben beschikbaar, maar het is niet aan mij, maar aan de bestuursraad om een bijeenkomst te organiseren", zei hij. De vereniging Ajax heeft nu voor 25 april, de geboortedag van clubicoon Johan Cruijff, een bijeenkomst belegd.
Van Praag is lid van Ajax, net als Kroes. De inhoud van een brandbrief van 131 leden van de huidige nummer 6 van de Eredivisie is niet op de agenda voor de vergadering van 25 april gezet. Zij eisten afgelopen maandag in een schrijven naar de bestuursraad dat Van Praag zijn excuses aanbiedt aan de geschorste algemeen directeur Kroes. De voorzitter van de raad van commissarissen heeft volgens de 131 leden "karaktermoord met voorbedachten rade" gepleegd.
De vereniging Ajax, vertegenwoordigd door de bestuursraad, is een machtig orgaan binnen de club. Zo kan de grootaandeelhouder de raad van commissarissen naar huis sturen. De bestuursraad wil de inhoud van de bijeenkomst van 25 april gebruiken om een standpunt in te nemen op de buitengewone vergadering voor aandeelhouders van 21 mei.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
7 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
12 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
13 uur geleden