Ongeruste leden Ajax praten op 25 april over crisis bij hun club
AMSTERDAM (ANP) - De leden van Ajax komen op 25 april vervroegd bijeen om over de crisis bij hun club te praten. De bijeenkomst is uitgeschreven door de vereniging Ajax, die in het bezit is van 73 procent van de aandelen van de recordkampioen en wordt vertegenwoordigd door de bestuursraad.
Bij veel van de ruim zevenhonderd leden van de club uit de hoofdstad is grote onrust ontstaan nadat bekend was geworden dat de raad van commissarissen algemeen directeur Alex Kroes wil ontslaan om handelen met voorkennis in het aandeel Ajax. Daarvoor is een buitengewone vergadering voor aandeelhouders uitgeschreven.
Tijdens die bijeenkomst op 21 mei worden ook de resultaten van het onderzoek van KPMG naar mogelijke belangenverstrengeling van de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat behandeld. De accountants- en adviesorganisatie heeft volgens Ajax geen aanwijzingen gevonden dat de Duitser zich daar schuldig aan heeft gemaakt.
Machtig orgaan
Voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen liet woensdag weten dat hij de leden van Ajax eerder dan op 21 mei wil bijpraten. "Ik ben beschikbaar, maar het is niet aan mij, maar aan de bestuursraad om een bijeenkomst te organiseren", zei hij. De vereniging Ajax heeft nu voor 25 april, de geboortedag van clubicoon Johan Cruijff, een bijeenkomst belegd.
Van Praag is lid van Ajax, net als Kroes. De inhoud van een brandbrief van 131 leden van de huidige nummer 6 van de Eredivisie is niet op de agenda voor de vergadering van 25 april gezet. Zij eisten afgelopen maandag in een schrijven naar de bestuursraad dat Van Praag zijn excuses aanbiedt aan de geschorste algemeen directeur Kroes. De voorzitter van de raad van commissarissen heeft volgens de 131 leden "karaktermoord met voorbedachten rade" gepleegd.
De vereniging Ajax, vertegenwoordigd door de bestuursraad, is een machtig orgaan binnen de club. Zo kan de grootaandeelhouder de raad van commissarissen naar huis sturen. De bestuursraad wil de inhoud van de bijeenkomst van 25 april gebruiken om een standpunt in te nemen op de buitengewone vergadering voor aandeelhouders van 21 mei.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
27 minuten geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
18 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
21 uur geleden