Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeregeldheden tijdens 1 mei-betogingen in Parijs

Ongeregeldheden tijdens 1 mei-betogingen in Parijs

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Duizenden Fransen zijn op de Dag van de Arbeid de straat opgegaan om te demonstreren tegen het beleid van de onlangs herkozen president Emmanuel Macron, de verhoging van de pensioenleeftijd en om meer salaris te eisen. De meeste betogingen verliepen vreedzaam, maar op sommige plaatsen, onder meer in Parijs, waren ongeregeldheden. De politie zette enkele keren traangas in.

Volgens de autoriteiten waren er in de Franse hoofdstad 24.000 mensen op de been. Tijdens een protestmars van het Place de la République naar het Place de la Nation liep het een paar keer uit de hand. Anarchisten staken vuilnisbakken in brand, plunderden een McDonald's en gooiden bij vastgoedmakelaars de ruiten in. De politie greep in toen de brandweer in haar werk werd belemmerd.

Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zei op Twitter dat de gewelddadigheden van de "relschoppers onaanvaardbaar zijn". Volgens de krant Le Parisien zijn in de hoofdstad acht agenten gewond geraakt en zeker 54 personen gearresteerd. De meesten van hen werden opgepakt omdat ze brandweerlieden belaagden.

Protesten verspreid over het land

Ook de Parijse burgemeester Anne Hidalgo sprak haar afkeer uit van het gedrag van "een minderheid die in de marge van de demonstratie schade heeft aangericht bij ondernemingen". Ze beloofde alle slachtoffers hulp.

In totaal waren er zondag verspreid over het land enkele honderden 1 mei-manifestaties, waar volgens de overheid 116.500 mensen acte de preśence gaven. Behalve in Parijs, waar veel met name linkse politici, vakbondslieden en milieuactivisten meededen, werd er ook geprotesteerd in onder andere Lille, Nantes, Toulouse en Marseille.

Meer uit Buitenland

Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

1 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

2 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

3 uur geleden
Israël versnelt sloop van Libanese huizen in frontliniedorpen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".

4 uur geleden
Aantal gewonden in Zuid-Israël na Iraanse aanval loopt op

ARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.

5 uur geleden
Analyse: Patriot-raket VS was betrokken bij explosie in Bahrein

MANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.

6 uur geleden
Nieuwe aanvallen op Israël, schade en slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.

8 uur geleden