Ongeregeldheden tijdens 1 mei-betogingen in Parijs
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Duizenden Fransen zijn op de Dag van de Arbeid de straat opgegaan om te demonstreren tegen het beleid van de onlangs herkozen president Emmanuel Macron, de verhoging van de pensioenleeftijd en om meer salaris te eisen. De meeste betogingen verliepen vreedzaam, maar op sommige plaatsen, onder meer in Parijs, waren ongeregeldheden. De politie zette enkele keren traangas in.
Volgens de autoriteiten waren er in de Franse hoofdstad 24.000 mensen op de been. Tijdens een protestmars van het Place de la République naar het Place de la Nation liep het een paar keer uit de hand. Anarchisten staken vuilnisbakken in brand, plunderden een McDonald's en gooiden bij vastgoedmakelaars de ruiten in. De politie greep in toen de brandweer in haar werk werd belemmerd.
Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zei op Twitter dat de gewelddadigheden van de "relschoppers onaanvaardbaar zijn". Volgens de krant Le Parisien zijn in de hoofdstad acht agenten gewond geraakt en zeker 54 personen gearresteerd. De meesten van hen werden opgepakt omdat ze brandweerlieden belaagden.
Protesten verspreid over het land
Ook de Parijse burgemeester Anne Hidalgo sprak haar afkeer uit van het gedrag van "een minderheid die in de marge van de demonstratie schade heeft aangericht bij ondernemingen". Ze beloofde alle slachtoffers hulp.
In totaal waren er zondag verspreid over het land enkele honderden 1 mei-manifestaties, waar volgens de overheid 116.500 mensen acte de preśence gaven. Behalve in Parijs, waar veel met name linkse politici, vakbondslieden en milieuactivisten meededen, werd er ook geprotesteerd in onder andere Lille, Nantes, Toulouse en Marseille.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
13 minuten geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.
8 uur geleden