Ongeregeldheden na wedstrijd in Volendam
VOLENDAM (ANP) - Er waren vrijdag in Volendam ongeregeldheden na de wedstrijd tussen FC Volendam en Fortuna Sittard. De politie meldt zaterdagochtend dat supporters van Fortuna Sittard rond het stadion de confrontatie zochten met supporters van FC Volendam. Een 35-jarige man uit Geleen is aangehouden.
Volgens de politie kregen ook agenten te maken met geweld. De rust keerde terug nadat supporters van Fortuna Sittard bussen in werden weggeleid. Een van de zes bussen raakte bij de rellen beschadigd en kon niet meer verder. Er werd een vervangende bus geregeld, aldus de politie.
Er raakten geen agenten gewond bij de ongeregeldheden. De politie sluit niet uit dat meer mensen worden opgepakt.
Algeheel verbod op uitfans
FC Volendam won vrijdag van Fortuna Sittard met 2-1.
Als het aan de politiebonden ligt, zitten we "heel dicht" tegen een algeheel verbod op uitfans aan bij Nederlandse voetbalwedstrijden, zei voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) Jan Struijs zaterdag in een interview met het AD. "De politie staat ernstig onder druk en moet keuzes maken", aldus Struijs, die stelt dat bonden al meerdere keren bij burgemeesters hebben aangedrongen op deze maatregel.
Meer uit Binnenland
OUDEWATER (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedentocht beëindigd. Na aanhoudende klachten van buikgriep en bijkomende koorts heeft hij vrijdag besloten definitief te stoppen.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De NS heeft vrijdag 50.000 raceliefhebbers per trein van en naar Zandvoort vervoerd. Dat meldt de vervoerder aan het einde van de eerste van drie racedagen van de Dutch Grand Prix in de kustplaats.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray blijft voorlopig afgesloten, omdat het er na een grote natuurbrand nog niet veilig is. De brand die deze maand woedde, heeft veel bomen beschadigd. Ze kunnen omvallen en er kunnen takken afbreken. Dat melden de gemeente Venray en stichting Het Limburgs Landschap vrijdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie deelt later dan gepland nieuwe gevechtskleding uit aan militairen. De vertraging is indirect een gevolg van hitte in Tunesië, staat in documenten die staatssecretaris Derk Boswijk (CDA) met de Tweede Kamer heeft gedeeld. In plaats van in september wordt de kleding naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar uitgedeeld aan militairen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De winning van aardgas in Groningen mag dan in 2023 gestopt zijn, de aardbevingen die erdoor worden veroorzaakt zijn nog niet gestopt. Daarop wijst de Groninger Bodem Beweging. "Het kan nog vele jaren duren voordat de ondergrond tot rust komt", voegt de organisatie eraan toe.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Na de aardbeving van vrijdagochtend bij het Groningse dorp Zandeweer hebben 49 mensen schade doorgegeven. Daarvan kwamen er zestien uit het gebied rond het epicentrum, waar de trilling schade zou kunnen hebben veroorzaakt, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen. Bij twee meldingen ging het om een situatie die "mogelijk acuut onveilig" was.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Talpa heeft besloten alle gebruikers die betaald hadden voor de livestream van de play-offwedstrijd voor de Conference League FC Sion-Ajax te compenseren. Dat heeft Talpa vrijdag bekendgemaakt. Door een technisch probleem bij streamingdienst KIJK konden fans van Ajax donderdagavond de wedstrijd van hun club deels niet via dat platform kijken.
10 uur geleden