Ongeregeldheden na wedstrijd in Volendam
VOLENDAM (ANP) - Er waren vrijdag in Volendam ongeregeldheden na de wedstrijd tussen FC Volendam en Fortuna Sittard. De politie meldt zaterdagochtend dat supporters van Fortuna Sittard rond het stadion de confrontatie zochten met supporters van FC Volendam. Een 35-jarige man uit Geleen is aangehouden.
Volgens de politie kregen ook agenten te maken met geweld. De rust keerde terug nadat supporters van Fortuna Sittard bussen in werden weggeleid. Een van de zes bussen raakte bij de rellen beschadigd en kon niet meer verder. Er werd een vervangende bus geregeld, aldus de politie.
Er raakten geen agenten gewond bij de ongeregeldheden. De politie sluit niet uit dat meer mensen worden opgepakt.
Algeheel verbod op uitfans
FC Volendam won vrijdag van Fortuna Sittard met 2-1.
Als het aan de politiebonden ligt, zitten we "heel dicht" tegen een algeheel verbod op uitfans aan bij Nederlandse voetbalwedstrijden, zei voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) Jan Struijs zaterdag in een interview met het AD. "De politie staat ernstig onder druk en moet keuzes maken", aldus Struijs, die stelt dat bonden al meerdere keren bij burgemeesters hebben aangedrongen op deze maatregel.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.
9 uur geledenALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.
10 uur geleden