Ongeregeldheden na wedstrijd in Volendam
VOLENDAM (ANP) - Er waren vrijdag in Volendam ongeregeldheden na de wedstrijd tussen FC Volendam en Fortuna Sittard. De politie meldt zaterdagochtend dat supporters van Fortuna Sittard rond het stadion de confrontatie zochten met supporters van FC Volendam. Een 35-jarige man uit Geleen is aangehouden.
Volgens de politie kregen ook agenten te maken met geweld. De rust keerde terug nadat supporters van Fortuna Sittard bussen in werden weggeleid. Een van de zes bussen raakte bij de rellen beschadigd en kon niet meer verder. Er werd een vervangende bus geregeld, aldus de politie.
Er raakten geen agenten gewond bij de ongeregeldheden. De politie sluit niet uit dat meer mensen worden opgepakt.
Algeheel verbod op uitfans
FC Volendam won vrijdag van Fortuna Sittard met 2-1.
Als het aan de politiebonden ligt, zitten we "heel dicht" tegen een algeheel verbod op uitfans aan bij Nederlandse voetbalwedstrijden, zei voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) Jan Struijs zaterdag in een interview met het AD. "De politie staat ernstig onder druk en moet keuzes maken", aldus Struijs, die stelt dat bonden al meerdere keren bij burgemeesters hebben aangedrongen op deze maatregel.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een vrouw die begin dit jaar in Utrecht klappen en schoppen kreeg van een agent, wil dat hij daarvoor alsnog wordt vervolgd. Het gaat om de vrouw die filmde dat de agent een andere vrouw schopte. Dat laat haar advocaat Anis Boumanjal weten.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zestien jaar cel geëist tegen de 24-jarige William P. voor het doodsteken van zijn vader op 29 maart 2024. P. drong die dag de woning van zijn 65-jarige vader in Amsterdam-Zuidoost binnen en doodde hem met een groot aantal messteken. Volgens het OM was het een geplande actie en is er sprake van moord.
21 minuten geledenNIJKERK (ANP) - De werkzaamheden aan en bij de Hardenbergerbrug in snelweg A28 bij Nijkerk vorderen, meldt Rijkswaterstaat. "De funderingen van de pijlers van de brug zijn afgelopen nacht voor een groot deel opgevuld met zand", aldus de wegbeheerder.
59 minuten geledenROERMOND (ANP) - Fred H., de voormalige bassist van punkband Heideroosjes, is veroordeeld tot achttien maanden cel. Daarvan zijn twaalf maanden voorwaardelijk, oordeelt de rechter in Limburg. H. stond voor de rechter voor het bezit en het verspreiden van kinderporno. Hij hoeft niet terug naar de gevangenis, omdat zijn celstraf even lang is als het voorarrest.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De landelijke ov-staking leidt tot drukte bij taxibedrijven. Zo waren er dinsdagavond bij Uber al ruim zes keer meer ritreserveringen gedaan dan normaal voor een woensdag, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland moet snel aan de slag met de aanbevelingen uit de evaluatie van de chaotisch verlopen overgang van het busvervoer rond onder meer Alphen aan den Rijn, Gouda, Katwijk en Leiden. Daarvoor pleit een deel van Provinciale Staten. In de evaluatie staat onder meer dat het verstandig is om busstallingen in provinciaal beheer te nemen en om een nieuwe concessie in de zomer te laten beginnen in plaats van in de winter.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De overzichtstentoonstelling van de Japanse kunstenaar Yayoi Kusama wordt voor het Stedelijk Museum in Amsterdam de "grootste tentoonstelling die we ooit hebben gehad", zegt een woordvoerder. "De hele 'badkuip', de aanbouw aan het oude pand, is gevuld met haar werk. Dat is eerder gebeurd, maar wat deze expo groter maakt is dat we Kusama hebben doorgetrokken naar buiten: bomen op het Museumplein zijn gewrapt in rood met witte stippen en ook is de gevel bestickerd met gekleurde stippen."
1 uur geleden