Ongeregeldheden in Congo na aanval rebellen op grote stad
GOMA (ANP/RTR/AFP) - Berichten over de val van de grote stad Goma hebben in Congo voor onrust gezorgd. Demonstranten staken in hoofdstad Kinshasa banden in brand en scandeerden anti-Rwandese slogans. Ook belaagden ze diplomatieke posten van landen die een vriendschappelijke relatie met Rwanda zouden hebben. De politie vuurde traangas af.
Rebellen van de groep M23 trokken maandag Goma binnen. Ze claimen de grootste stad in het oosten van het land te hebben veroverd, maar ook dinsdag worden nog gevechten gemeld. Inwoners en bronnen bij de Verenigde Naties zeggen tegen persbureau Reuters dat sommige militairen van het regeringsleger en militieleden nog standhouden. Er klonken schoten en explosies. Ziekenhuizen worstelen naar verluidt met het hoge aantal slachtoffers.
Experts zeggen dat M23 militaire steun krijgt van Rwanda. Congo wil dat de internationale gemeenschap dat buurland onder druk zet om het offensief te beëindigen.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
7 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
9 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
12 uur geleden