Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeregeldheden in Congo na aanval rebellen op grote stad

Ongeregeldheden in Congo na aanval rebellen op grote stad

GOMA (ANP/RTR/AFP) - Berichten over de val van de grote stad Goma hebben in Congo voor onrust gezorgd. Demonstranten staken in hoofdstad Kinshasa banden in brand en scandeerden anti-Rwandese slogans. Ook belaagden ze diplomatieke posten van landen die een vriendschappelijke relatie met Rwanda zouden hebben. De politie vuurde traangas af.

Rebellen van de groep M23 trokken maandag Goma binnen. Ze claimen de grootste stad in het oosten van het land te hebben veroverd, maar ook dinsdag worden nog gevechten gemeld. Inwoners en bronnen bij de Verenigde Naties zeggen tegen persbureau Reuters dat sommige militairen van het regeringsleger en militieleden nog standhouden. Er klonken schoten en explosies. Ziekenhuizen worstelen naar verluidt met het hoge aantal slachtoffers.

Experts zeggen dat M23 militaire steun krijgt van Rwanda. Congo wil dat de internationale gemeenschap dat buurland onder druk zet om het offensief te beëindigen.

Meer uit Buitenland

Poetin ziet nog geen reden om Zelensky persoonlijk te spreken

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.

6 uur geleden
Ook Von der Leyen staat open voor flexibel toetredingsproces EU

TIVAT (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen staat open voor een "dynamischer" toetredingsproces voor landen die lid willen worden van de Europese Unie. Ze zei na de top van de EU en de Westelijke Balkan dat de wens is om hervormingen van toekomstige leden te belonen met "echte integratie" in de EU.

6 uur geleden
Ierland legt twee Israëlische ministers inreisverbod op

DUBLIN (ANP/AFP) - Ierland heeft een inreisverbod afgekondigd voor de Israëlische ministers Itamar Ben-Gvir (Nationale Veiligheid) en Bezalel Smotrich (Financiën). Beiden staan te boek als extreem in hun opvattingen. Premier Micheál Martin zei eerder al met maatregelen te komen tegen Israëlische functionarissen die volgens Ierland het conflict in Gaza aanwakkeren.

6 uur geleden
NASA-astronauten moeten schuilen tijdens reparatie lek aan ISS

WASHINGTON (ANP) - Astronauten aan boord van het internationale ruimtestation ISS hebben de opdracht gekregen te schuilen in hun ruimtevaartuig en zich voor te bereiden op een mogelijke evacuatie, meldt een woordvoerder van NASA op X. Het gaat om een voorzorgsmaatregel, terwijl de Russische bemanning van het ruimtestation probeert een steeds groter wordend lek in hun deel van het ISS te dichten.

7 uur geleden
Oekraïne bevestigt dat het controle verloor over zeedrone

KYIV (ANP/RTR) - De marine van Oekraïne heeft bevestigd dat een Oekraïense zeedrone naar Roemenië is gevaren. Het onbemande vaartuig zou op de Zwarte Zee van koers zijn geraakt door Russische elektronische oorlogsvoering.

9 uur geleden
Arts Mette-Marit: toestand is verslechterd, het is gevaarlijk

OSLO (ANP) - De gezondheidstoestand van de Noorse kroonprinses Mette-Marit is het afgelopen jaar flink achteruitgegaan. Er is veel meer littekenweefsel in de longen gekomen en haar longfunctie is de afgelopen drie maanden flink teruggevallen. Tijdens een persconferentie noemde hoofdarts en longspecialist Are Holm van het Rikshospitalet de situatie "gevaarlijk".

9 uur geleden
Libanese politicus: vertrek Hezbollah als Israël hetzelfde doet

BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese parlementsvoorzitter Nabih ‌Berri ⁠zegt dat Hezbollah zich wat hem betreft kan terugtrekken uit het zuiden van Libanon, als Israëlische militairen daar tegelijkertijd ook vertrekken. Berri is een bondgenoot van Hezbollah en wordt gezien als een tussenpersoon. Hezbollah is niet bij vredesgesprekken betrokken, maar speelt wel een rol bij het beëindigen van de gevechten.

10 uur geleden