Ongeregeldheden in Congo na aanval rebellen op grote stad
GOMA (ANP/RTR/AFP) - Berichten over de val van de grote stad Goma hebben in Congo voor onrust gezorgd. Demonstranten staken in hoofdstad Kinshasa banden in brand en scandeerden anti-Rwandese slogans. Ook belaagden ze diplomatieke posten van landen die een vriendschappelijke relatie met Rwanda zouden hebben. De politie vuurde traangas af.
Rebellen van de groep M23 trokken maandag Goma binnen. Ze claimen de grootste stad in het oosten van het land te hebben veroverd, maar ook dinsdag worden nog gevechten gemeld. Inwoners en bronnen bij de Verenigde Naties zeggen tegen persbureau Reuters dat sommige militairen van het regeringsleger en militieleden nog standhouden. Er klonken schoten en explosies. Ziekenhuizen worstelen naar verluidt met het hoge aantal slachtoffers.
Experts zeggen dat M23 militaire steun krijgt van Rwanda. Congo wil dat de internationale gemeenschap dat buurland onder druk zet om het offensief te beëindigen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
20 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
2 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
2 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
5 uur geleden