Ongeplaatste tennisster Collins wint toernooi van Miami
MIAMI (ANP) - Danielle Collins heeft het tennistoernooi van Miami op haar naam geschreven. De ongeplaatste Amerikaanse was in de finale ook te sterk voor Jelena Rybakina uit Kazachstan: 7-5 6-3.
De 30-jarige Collins, de nummer 53 van de wereldranglijst, kondigde begin dit jaar aan dat ze met haar laatste seizoen is begonnen. Ze opende het toernooi met setverlies maar won vervolgens veertien sets op rij. De 24-jarige Rybakina verloor vorig jaar van de Tsjechische Petra Kvitova in de finale van het toernooi in Miami.
Collins, die in 2022 de finale van de Australian Open verloor, werkte in de eerste set vijf breakpunten weg en sloeg toe na een stand van 5-5. Ze verspeelde in de tweede set een voorsprong van 2-0 maar nam vervolgens opnieuw afstand van de als vierde geplaatste Rybakina.
Collins won in 2021 de WTA-toernooien van San Jose en Palermo. Ze vierde met haar zege van het WTA 1000-toernooi van Miami haar mooiste zege uit haar loopbaan. "Een mooier moment voor mijn grootste toernooiwinst kan ik me niet bedenken", jubelde Collins voordat ze de beker voor de winnares in ontvangst mocht nemen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
12 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) kende vrijdag een goede laatste testdag in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen zette in de middag met zijn Red Bull de derde tijd neer. Eerder op de dag mocht zijn ploeggenoot Isack Hadjar (21) de wagen testen. Hij kwam tot de dertiende tijd van de dag. Charles Leclerc was met zijn Ferrari het snelst.
35 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot (34) heeft haar contract bij de Nederlandse ploeg Visma-Lease a Bike verlengd. De Française won vorig jaar de Tour de France Femmes in haar debuutjaar voor de ploeg. Ze tekende bij tot 2028.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
3 uur geleden