Ongeplaatste tennisster Collins wint toernooi van Miami
MIAMI (ANP) - Danielle Collins heeft het tennistoernooi van Miami op haar naam geschreven. De ongeplaatste Amerikaanse was in de finale ook te sterk voor Jelena Rybakina uit Kazachstan: 7-5 6-3.
De 30-jarige Collins, de nummer 53 van de wereldranglijst, kondigde begin dit jaar aan dat ze met haar laatste seizoen is begonnen. Ze opende het toernooi met setverlies maar won vervolgens veertien sets op rij. De 24-jarige Rybakina verloor vorig jaar van de Tsjechische Petra Kvitova in de finale van het toernooi in Miami.
Collins, die in 2022 de finale van de Australian Open verloor, werkte in de eerste set vijf breakpunten weg en sloeg toe na een stand van 5-5. Ze verspeelde in de tweede set een voorsprong van 2-0 maar nam vervolgens opnieuw afstand van de als vierde geplaatste Rybakina.
Collins won in 2021 de WTA-toernooien van San Jose en Palermo. Ze vierde met haar zege van het WTA 1000-toernooi van Miami haar mooiste zege uit haar loopbaan. "Een mooier moment voor mijn grootste toernooiwinst kan ik me niet bedenken", jubelde Collins voordat ze de beker voor de winnares in ontvangst mocht nemen.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
14 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
17 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
22 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
1 dag geleden