Ongenaakbare Verstappen heeft de Red Bull nog sneller gemaakt
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft alles op orde voor de Grote Prijs van China op zondag. De drievoudig wereldkampioen had zijn Red Bull volledig onder controle in de kwalificatierace en greep ook in de vijfde race van dit jaar de poleposition. "De auto voelde in de kwalificatie nog beter aan, het was heel fijn rijden. Die laatste geklokte ronde was heel netjes. Het was ook lekker om in droog weer te rijden", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview na afloop.
Hij was al tevreden over de auto eerder zaterdag in de sprintrace, die hij na een stroeve start met overmacht won. "De eerste rondjes waren wel hectisch. De wind veranderde vaak van richting en dat maakte het rijden moeilijk en ik had ook wat problemen met een leeglopende accu, maar toen dat eenmaal was opgelost, ging het prima", sprak de Nederlander toen.
Na de sprintkwalificatie op vrijdag was Verstappen beduidend minder positief. In de regen had hij grote moeite om zijn banden op temperatuur te krijgen en glibberde hij over het asfalt van het circuit van Shanghai. Drie coureurs waren sneller. "Het voelde als rijden op ijs", zei hij toen.
Honderdste pole
Maar de kwalificatie op zaterdag verliep nagenoeg perfect. Hij was drie tienden van een seconde sneller dan teamgenoot Sergio Pérez en bijna een halve seconde rapper dan Fernando Alonso (Aston Martin). "Ik had na sprint nog wat dingen aangepast en dat pakte goed uit. Ik heb de auto sneller gemaakt. Maar of ik zondag weer zo'n grote voorsprong kan nemen als in de sprintrace, kan ik moeilijk voorspellen. De andere teams kunnen nu de sprintrace analyseren en leren van de fouten die ze hebben gemaakt."
De pole van Verstappen was de honderdste voor Red Bull in de Formule 1. Sebastian Vettel veroverde in 2009 voor het eerst poleposition voor het Oostenrijkse team. Verstappen presteerde ook iets bijzonders door pole te pakken in de eerste vijf grands prix van het jaar. Het was lang geleden, in 1999, de Fin Mika Häkkinen ook gelukt.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft net als in 2025 in de halve finale van Wimbledon afgerekend met de Servische zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld was Djokovic in drie sets de baas (6-4 6-4 6-4) en gaat zondag in Londen zijn titel verdedigen.
17 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier moest voor zijn ritzege in de Tour de France "vechten" voor de juiste positie. Dat zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step na afloop van de zevende etappe naar Bordeaux in een flashinterview.
20 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tim Merlier heeft de zevende etappe van de Tour de France gewonnen. In de straten van Bordeaux was de Belg van Soudal Quick-Step de snelste in de massasprint. Søren Wærenskjold uit Noorwegen werd tweede, de derde plaats was voor de Eritreeër Biniam Girmay. Huub Artz (Lotto-Intermarché) was de beste Nederlander op de zevende plaats.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige Duitser versloeg in de halve finale de sensatie van het toernooi Arthur Fery (23). De nummer 114 van de wereld was de eerste Britse wildcardhouder die de halve eindstrijd wist te bereiken, maar verloor met 6-7 (0) 2-6 4-6.
20 uur geledenHAGETMAU (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de zevende etappe, een rit over 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux. Na de zware bergetappe van donderdag kunnen de sprinters zich vrijdag, gezien het vrijwel vlakke parcours, opmaken voor hun tweede sprint in deze Tour. De renners worden rond 17.25 uur verwacht in Bordeaux.
1 dag geledenHAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.
1 dag geleden