Ongemak bij Van Weel om zwijgen over uitspraken ministerraad
DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "ongemakkelijk" dat het kabinet niet meer kan zeggen over de vermeende racistische uitspraken tijdens de ministerraad. Dat zegt hij in het programma WNL op Zondag. Die overleggen zijn namelijk vertrouwelijk, en zelfs het weerspreken van bijvoorbeeld onjuiste berichtgeving zou om die reden niet kunnen, meent hij. Dat zou volgens hem een "glijdende schaal" zijn.
Vrijdag viel het kabinet bijna, nadat NSC-staatssecretaris Nora Achahbar (Toeslagen) haar vertrek aankondigde vanwege "polariserende omgangsvormen". In de ministerraad de maandag ervoor zou onder meer zijn gesproken over antisemitisme dat "in het DNA" van moslims of Arabieren zou zitten, en als een "puist" waar je het pus niet zomaar uitdrukt. Ook zou zijn gesproken over "kut-Marokkanen" en "halalvreters".
Premier Dick Schoof ontkende op zijn persconferentie vrijdag bij herhaling dat er sprake zou zijn geweest van racistische opmerkingen. Van Weel vindt het "verstandig om die lijn vast te houden".
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israƫlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.
4 uur geleden