Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongemak bij ministers, willen woorden Veldkamp niet herhalen

Ongemak bij ministers, willen woorden Veldkamp niet herhalen

DEN HAAG (ANP) - Voorafgaand aan de ministerraad vrijdagochtend heerst zichtbaar ongemak onder de binnenlopende bewindslieden over een Kamerbrief van buitenlandminister Caspar Veldkamp (NSC). Die schreef donderdag dat "aanvullende maatregelen" tegen Israël "noodzakelijk" zijn. Maar hoewel bewindslieden erkenden dat een brief altijd namens het hele kabinet is, wilde niemand zijn kwalificaties herhalen.

In het debat hierover donderdagavond ontstond twijfel of Veldkamp dit standpunt wel met zijn ambtsgenoten had afgestemd. Hij moest de beoordeling van verschillende moties schuldig blijven, omdat andere bewindslieden daarover zouden gaan. Desgevraagd kon hij in het debat ook niet garanderen dat de ministerraad een dag later zou instemmen met aanvullende maatregelen.

Vrijdagochtend zeggen bewindslieden eerst erover te willen spreken in de ministerraad. Ondanks herhaaldelijke vragen sprak niemand hem na dat aanvullende maatregelen tegen Israël noodzakelijk zouden zijn.

Maatregelen

"Dit is een heel gevoelig onderwerp en daar gaan we het binnen heel zorgvuldig over hebben", zei minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken, NSC). Minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) zegt dat Veldkamps brief zoals altijd namens het kabinet is gestuurd, maar wil evenmin zeggen dat er sancties nodig zijn. "Dat wil ik eerst in de ministerraad bespreken." Brekelmans wil niet zeggen of hij vindt dat Veldkamp voor zijn beurt heeft gesproken. "Daar doe ik geen uitspraak over."

Justitieminister David van Weel snapt dat Veldkamp zich heeft uitgesproken in het debat. "Je reageert in zo'n debat nu eenmaal op de Kamer." Toch vindt Van Weel het ook goed dat Veldkamp verdere besluiten "heeft doorverwezen naar de ministerraad". Of er vrijdag extra maatregelen komen, wil Van Weel niet toezeggen.

Meer uit Binnenland

Halsema: SAIL trekt een prettig soort toeristen

AMSTERDAM (ANP) - "SAIL is uniek, het is een visitekaartje voor de stad." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema vrijdag tijdens een bijeenkomst in de Beurs van Berlage.

56 minuten geleden
Verdachte ernstig zedenmisdrijf Zeist wordt vrijdag voorgeleid

UTRECHT (ANP) - De man die wordt verdacht van een ernstig zedenmisdrijf in het bos bij Zeist wordt vrijdagmiddag voorgeleid, meldt het Openbaar Ministerie. De 46-jarige man werd donderdag aangehouden in Bunschoten. De politie wil berichten dat het om een Georgische arbeidsmigrant zou gaan niet bevestigen.

1 uur geleden
Opnieuw arrestaties in Haagse moordzaak uit 1992

DEN HAAG (ANP) - In het coldcaseonderzoek naar de moord op Louis van Dam in Den Haag heeft de politie eerder deze week twee verdachten aangehouden. Het gaat om een 71-jarige man uit Overdinkel en een 70-jarige man uit Den Haag, meldt de politie vrijdag. Het lichaam van Van Dam (64) werd op 28 januari 1992 gevonden in zijn garage aan de Kritzingerstraat in Den Haag. Hij was doodgeschoten.

1 uur geleden
Politie onderzoekt vechtpartij met Israëliërs op vakantiepark

WESTERHOVEN (ANP) - De politie onderzoekt een vechtpartij tussen Nederlanders en Israëlische toeristen op een vakantiepark in het Brabantse Westerhoven. "In dit incident lijkt sprake te zijn van geweld met een mogelijk discriminerende context", zegt de politie. Een 15-jarige jongen uit Maarssen is aangehouden op verdenking van mishandeling en poging tot zware mishandeling. Hij zit vast.

1 uur geleden
Aidsfonds krijgt stempel ongewenst en stopt werk in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse organisatie Aidsfonds heeft van het Russische Openbaar Ministerie de aanduiding ongewenst (undesirable) gekregen. De organisatie meldt zich hierdoor gedwongen te voelen per direct de steun aan gemeenschappen in Rusland die een hoog risico lopen op hiv te stoppen. De organisatie laat vrijdag weten alle contracten met Russische partners onmiddellijk te hebben beëindigd.

2 uur geleden
Ondanks goed weer dit jaar minder meldingen van muggenoverlast

WAGENINGEN (ANP) - Ondanks het warme weer melden mensen minder muggenoverlast bij Muggenradar.nl dan voorgaande jaren. Onderzoekers van de universiteit in Wageningen schrijven op NatureToday dat de droogte waarschijnlijk heeft geleid tot minder broedplaatsen. In sommige provincies werd wel aanzienlijk meer overlast gemeld dan op andere locaties.

2 uur geleden
D66-leden zetten UWV-topvrouw Van Berkel lager op kieslijst

DEN HAAG (ANP) - De leden van D66 zetten UWV-topvrouw Nathalie van Berkel op plaats 6 van de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen. Het partijbestuur had haar nog de tweede plaats toegewezen. Kamerlid Hanneke van der Werf stijgt juist van de 13e naar de 9e plaats.

3 uur geleden